Skocz do zawartości

A klasa opinie


MaserTi

Rekomendowane odpowiedzi

> Co możecie powiedzieć o tym modelu meredesa?

> ogloszenie

Fajne wygodne autko dla kobiety. Jeździłem 160CDI. Klekot głośny, dużo palił - po Wrocławiu 8,5 litra, choć kierowcą w 90% była oink.gif

Zdecydowanie nie jest to Mercedes - materiały wykończeniowe, hałas w środku, plasują go na równi z Clio. Choć w porównaniu do poprzedniej A - przepaść na korzyść młodszej. Oczywiście to tylko moja opinia.

Kupiłbym, bo żona chce - i jest to jedyne uzasadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajne wygodne autko dla kobiety. Jeździłem 160CDI. Klekot głośny, dużo palił - po Wrocławiu 8,5

> litra, choć kierowcą w 90% była

Dlatego dużo palił zlosnik.gif wiem bo się zastanawiałem dlaczego wzrasta zużycie paliwa jak żona jeździ dopóki nie zobaczyłem techniki jazdy angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest benzyna z automatem.

Jeżeli osprzęt silnika czyli komputer i przepływomierz jest tak samo umocowany na silniku jak w poprzednim modelu to ja bym unikał. Jeżeli skrzynia automat/półautomat jest taka sama jak w poprzednim modelu lub jej konstrukcja dostępu do elektrozaworów jest podobna to ja bym unikał.

IMO w tym aucie najlepszym rozwiązaniem jest silnik diesla + manualna skrzynia, ale tak jak napisałem musisz się dowiedzieć jaka skrzynia tam siedzi bo może to jest dobry automat niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co możecie powiedzieć o tym modelu meredesa?

> ogloszenie

Żłopie paliwo jak smok a zupełnie nie jedzie. Na początku produkcji stosowali wadliwe wtryskiwacze więc dobrze byłoby sprawdzić czy zostały już wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO w tym aucie najlepszym rozwiązaniem jest silnik diesla + manualna skrzynia, ale tak jak

> napisałem musisz się dowiedzieć jaka skrzynia tam siedzi bo może to jest dobry automat

To jest CVT. Do niedawna nikt nie chciał się brać za naprawę, ale powoli sytuacja się poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co możecie powiedzieć o tym modelu meredesa?

> ogloszenie

Mam służbowa B-klase - model na tej samej płycie. największa wada tego auta - ruda. wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest benzyna z automatem.

> Jeżeli osprzęt silnika czyli komputer i przepływomierz jest tak samo umocowany na silniku jak w

> poprzednim modelu to ja bym unikał. Jeżeli skrzynia automat/półautomat jest taka sama jak w

> poprzednim modelu lub jej konstrukcja dostępu do elektrozaworów jest podobna to ja bym unikał.

> IMO w tym aucie najlepszym rozwiązaniem jest silnik diesla + manualna skrzynia, ale tak jak

> napisałem musisz się dowiedzieć jaka skrzynia tam siedzi bo może to jest dobry automat

To nie automat a bezstopniowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żłopie paliwo jak smok a zupełnie nie jedzie. Na początku produkcji stosowali wadliwe wtryskiwacze

> więc dobrze byłoby sprawdzić czy zostały już wymienione.

Nie wiem. Ja mam B180 CDI czyli 2,0 115 KM i średnia mi koło 7 wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z mojego doświadczenia: mały, niewygodny, kiepsko się prowadzi.

> Opinia byłego właściciela (kolega): awaryjny, drogi w naprawach.

Siedziałeś kiedyś w środku, że twierdzisz że niewygodny. Imo B-klasa czyli w środku z przodu to samo co A jest jednym z najwygodniejszych aut jakimi jeździłem. Co do napraw. Dramatu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siedziałeś kiedyś w środku, że twierdzisz że niewygodny. Imo B-klasa czyli w środku z przodu to

> samo co A jest jednym z najwygodniejszych aut jakimi jeździłem. Co do napraw. Dramatu nie ma.

Co do najwygodniejszych aut: udaje vana, a siedzisz z nogami pod brodą jak w sportowym coupe. Jaka to wygoda zolta.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do najwygodniejszych aut: udaje vana, a siedzisz z nogami pod brodą jak w sportowym coupe. Jaka

> to wygoda

Mnie taka pozycja odpowiada. Nie szorujesz d.pą po ziemi, ale siedzisz z wyciągniętymi nogami a nie jak na krześle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale kolega bizz pisał o 160 CDI ze spalaniem 8,5

wszystko zależy od kierowcy

mi 3 litrowy diesel automat w 90% miasto pali 9,5 litra, poprzednikowi palił 12

zmienił się tylko styl jazdy, nadal auto porusza się z tą samą średnią prędkoścą (39 km/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi 3 litrowy diesel automat w 90% miasto pali 9,5 litra, poprzednikowi palił 12

Mnie taki sam zestaw (ale nie wiem czy takie same auto) w takich samych warunkach paliło 8.5L.

Potrafię jeździć oszczędnie, ale w A150 manual zejście poniżej 9L w mieście było praktycznie niemożliwe. Samochód prawie nowy, przebieg około 5-7kkm. Dla porównania Honda Civic 1.4 manual nigdy nie przekroczyłem 7L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli w w169 ani w w245 nie siedziałeś nawet.

Masz rację. A klasa to najlepszy samochód pod słońcem. Lepsza jest tylko B klasa, ale tą zarezerwowano dla ludzi wyjątkowych. Modele te, są sztandarową ofertą Mercedesa i wytyczają kierunek rozwoju marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz rację. A klasa to najlepszy samochód pod słońcem. Lepsza jest tylko B klasa, ale tą

> zarezerwowano dla ludzi wyjątkowych. Modele te, są sztandarową ofertą Mercedesa i wytyczają

> kierunek rozwoju marki.

Słuchaj nigdy nie pisałem że to najlepsze auto na świecie, ale mam wrażenie, że delikatnie mijasz się z prawdą. W tym aucie siedzi się nisko nad podłogą z wyciągniętymi nogami, o czym ktoś wyżej pisał, jeśli twierdzisz, że pozycja jest "taboretowa" to albo masz bardzo krótkie nóżki, albo w życiu w tym aucie nie siedziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.