Skocz do zawartości

Ford c-max - hamulce, esp problem


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jest sobie c-max 1,8 u handlarza, auto w sumie ok., nie ściąga, klima działa, większej korozji brak, przebieg niski -175kkm- ile cofnięty nie wiem ale może nic. Lakier jak na wiekowe auto oki.

Jednak podczas jazdy próbnej okazało się że auto słabo hamuje, pedał niski, miękki, za drugim razem się poprawia i nawet zadziała abs. sprzedawca twierdzi że jak kupił to świeciło esp, okazało się że pompa, wymienił i twierdzi że pewnie słabo odpowietrzone...

czy to coś poważnego? sprawdzałem ceny i używka od 300 pln takiej pompy esp abs plus robocizna.

dodatkowo brak osłony na silniku- tej wielkiej pokrywy.

pomożecie w jakiś sposób?

miał ktoś coś z tym do czynienia?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2008 1,6tdci do odpowietrzania po wymianie pompy abs (przy przebiegu 214.000) objawy były podobne. Pomogło dopiero dwukrotne odpowietrzanie przy udziale procedury z AUTOCOM'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie 2008 1,6tdci do odpowietrzania po wymianie pompy abs (przy przebiegu 214.000) objawy były

> podobne. Pomogło dopiero dwukrotne odpowietrzanie przy udziale procedury z AUTOCOM'u.

dzięki

ta procedura dostępna tylko w aso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> się że pompa, wymienił i twierdzi że pewnie słabo odpowietrzone...

> czy to coś poważnego? sprawdzałem ceny i używka od 300 pln takiej pompy esp abs plus robocizna.

> dodatkowo brak osłony na silniku- tej wielkiej pokrywy.

> pomożecie w jakiś sposób?

Pomożemy. Szukaj innego auta.

Handlarz nie ogarnął - albo usterka jest trudna albo kosztowna. Albo jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomożemy. Szukaj innego auta.

> Handlarz nie ogarnął - albo usterka jest trudna albo kosztowna. Albo jedno i drugie.

tego się obawiam, inaczej już bym go wziął a tak to muszę przemyśleć temat i dlatego pytam tutaj, bo gdzie indziej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomożemy. Szukaj innego auta.

> Handlarz nie ogarnął - albo usterka jest trudna albo kosztowna. Albo jedno i drugie.

Ja się nie zgodzę.

Skoro auto kupującemu odpowiada i zastrzeżenia są tylko do działania układu hamulcowego to albo odpowiednio stargować z ceny i brać albo dogadać się z handlarzem, niech naprawi i wtedy kupować.

Naprawa układu hamulcowego nie jest droga i układ ten nie jest mocno skomplikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się nie zgodzę.

> Skoro auto kupującemu odpowiada i zastrzeżenia są tylko do działania układu hamulcowego to albo

> odpowiednio stargować z ceny i brać albo dogadać się z handlarzem, niech naprawi i wtedy

> kupować.

> Naprawa układu hamulcowego nie jest droga i układ ten nie jest mocno skomplikowany.

będe rozmawiał ze sprzedawcą...

wydaje mi się że korzystniej dla mnie będzie stargować niż miałby po kosztach naprawić... zwłaszcza że twierdzi że próbował i albo faktycznie bardzo to skomplikowane albo heniek ze stodoły nie ogarnął za stówke...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem u znajomego mechanika. Nic skomplikowanego ale chwile trwa i jak pisałem powtarzałem dwa razy, bo za pierwszym nie poszło. W sumie nic trudnego ale trzeba się trochę pobawić smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja robiłem u znajomego mechanika. Nic skomplikowanego ale chwile trwa i jak pisałem powtarzałem dwa

> razy, bo za pierwszym nie poszło. W sumie nic trudnego ale trzeba się trochę pobawić

czyli zaprzyjaźniony multiserwis powinien to ogarnąć...

no zaprzyjaźniony jak zaprzyjaźniony ale serwisuje tam 4 auta to raczej klient szanowany zlosnik.gif

no i znamy się trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli zaprzyjaźniony multiserwis powinien to ogarnąć...

> no zaprzyjaźniony jak zaprzyjaźniony ale serwisuje tam 4 auta to raczej klient szanowany

> no i znamy się trochę.

No wiesz - nie licytując - mi serwisuje 17 autek. Tak więc takie odpowietrzanie jest w "pakiecie szybko-darmo" smile.gif

Myślę że to da rady, jak nie to jest zapięta zła (inne numery) lub uszkodzona pompa frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.