Skocz do zawartości

Montaż plecionki na opaskę zamiast spawania


user97

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Chciałbym się Was poradzić w kwestii wszczepienia nowego łącznika elastycznego. Według jego producenta jest przeznaczony do wspawania pachwinowego, tzn średnica kawałka rury przy plecionce jest taka aby rura układu wydechowego weszła do srodka, poźniej należy na krawędzi je zespawać.

Łącznik wygląda tak:

157-1.gif

Część układu wydechowego z ktorą łącznik należy połączyć wygląda tak:

katalizator-renault-clio-kangoo-4-3722908514.jpg

Moje pytanie brzmi czy jeśli do połączenia użyję jakiejś szerokiej mocnej opaski i pasty do uszczelniania ukł. wydechowych to jest szansa że to się będzie trzymać kupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje pytanie brzmi czy jeśli do połączenia użyję jakiejś szerokiej mocnej opaski i pasty do

> uszczelniania ukł. wydechowych to jest szansa że to się będzie trzymać kupy?

Wspawanie to koszt 20 - 30 zł, po co Ci opaska i pasta do ukł. wydechowych za które nie zapłacisz mniej ? Pomijając fakt, że to mega drut team ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje pytanie brzmi czy jeśli do połączenia użyję jakiejś szerokiej mocnej opaski i pasty do

> uszczelniania ukł. wydechowych to jest szansa że to się będzie trzymać kupy?

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Pytanie dotyczące demontażu łącznika z katalizatorem: Wstępnie zorientowałem się iż między belką sanek a nadwoziem (przestrzeń przez którą przechodzi rura ukł. wydechowego) jest bardzo mało miejsca i flansza przy łączniku elastycznym może się tam nie zmieścić. Czy w celu demontażu należy opuszczać sanki czy też jakoś to się od biedy da przecisnąć?

Jeśli trzeba opuścić sanki to czy wystarczy je odkręcić od nadwozia i odłączyć kolumnę układu kierowniczego od przekładni czy też trzeba demontować jakieś elementy zawieszenia? Chodzi mi głównie o to czy trzeba np rozłączać drążki kierownicze, odłączać zwrotnicę od wahacza, amortyzator od zwrotnicy itp.

Clio2ph2 2002 k4j 1.4 16v 98hp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie dotyczące demontażu łącznika z katalizatorem: Wstępnie zorientowałem się iż między belką

> sanek a nadwoziem (przestrzeń przez którą przechodzi rura ukł. wydechowego) jest bardzo mało

> miejsca i flansza przy łączniku elastycznym może się tam nie zmieścić. Czy w celu demontażu

> należy opuszczać sanki czy też jakoś to się od biedy da przecisnąć?

> Jeśli trzeba opuścić sanki to czy wystarczy je odkręcić od nadwozia i odłączyć kolumnę układu

> kierowniczego od przekładni czy też trzeba demontować jakieś elementy zawieszenia? Chodzi mi

> głównie o to czy trzeba np rozłączać drążki kierownicze, odłączać zwrotnicę od wahacza,

> amortyzator od zwrotnicy itp.

> Clio2ph2 2002 k4j 1.4 16v 98hp

mialem takie samo clio tylko, ze z 1.6 16v czyli ta sama konstrukcja i wymieniali mi na warsztacie ta plecionkw bo samemu mi sie nie chcialo bawic. Nic nie odkreacali dodatkowo, zadnych sanek ani maglownicy. Kwestia jest dobre manewrowanie, aby wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował za odpowiedź.

A powiedz proszę czy kiedy łącznik był już zużyty to czy rura za nim przy np kopnięciu w gaz itp uderzała o sanki i było słychać stuknięcie? Jeśli tak to czy po wymianie całkowicie to ustąpiło czy w jakimś stopniu efekt pozostał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podziękował za odpowiedź.

> A powiedz proszę czy kiedy łącznik był już zużyty to czy rura za nim przy np kopnięciu w gaz itp

> uderzała o sanki i było słychać stuknięcie? Jeśli tak to czy po wymianie całkowicie to

> ustąpiło czy w jakimś stopniu efekt pozostał?

u mnie nic takiego nie bylo. Po prostu zaczela pierdziec. Skoro wydech uderza o sanki zobaczy tylna poduszke pod skrzynia, moze ma nadmierny luz i wydech zbytnia sie porusza z calym silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.