Skocz do zawartości

olej 5W50?


gajos120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z was jeździ na takim oleju? z jakim silnikiem? i podzieliłby się wrażeniami.

Zastanawiam się czy nie zmienić własnie na 5W50 z 5W40 z racji tego, że trochę zaczął mi brać oleju szczególnie w trasie z wysokimi obrotami a po drugie zastanawiam się czy 5W50 nie "wyciszyłby" go trochę a te silniki lubią odrobinę klekotać (nie jakoś mocno ale jednak)?

Pacjent to polo 6n2 1.4 16V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz zalany, ogólnie poprzedni właściciel nim zalewał silnik dobre kilka lat. Mobil 1 Peak Life 5W50. Auto nie bierze oleju, ale ja zastanawiam się nad zmianą na zalecany - 5W40.

Na dużych obrotach Ci bierze, ma prawo jeśli obroty są duże. W innych sytuacjach silnik kopci? Rano po rozruchu nie kopci?

Co do klekotania, przed zmianą możesz zalać płukankę i dopiero nalać docelowy olej, a czy 5W50 Ci wyciszy trochę - wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Czy ktoś z was jeździ na takim oleju? z jakim silnikiem? i podzieliłby się wrażeniami.

> Zastanawiam się czy nie zmienić własnie na 5W50 z 5W40 z racji tego, że trochę zaczął mi brać oleju

> szczególnie w trasie z wysokimi obrotami a po drugie zastanawiam się czy 5W50 nie "wyciszyłby"

> go trochę a te silniki lubią odrobinę klekotać (nie jakoś mocno ale jednak)?

> Pacjent to polo 6n2 1.4 16V

jezdzilem wczesniej

fiatowski 1.1 54KM przejechalem na takim oleju 170 kkm i silnik jak dzwon - obywal sie bez dolewek pomiedzy wymianami, rozrzad pierwszy i jedyny raz byl zrobiony przy cos ok 120 kkm.... i tyle moge powiedziec bo nic wiecej z silnikiem sie nie dzialo ani zlego ani zastanawiajacego ani dziwnego

teraz w fiatowskim 1.2 69 KM tez mam 5w50 ale silniczek ma symboliczny przebieg ok 50 kkm wiec dystans na tyle maly ze nawet na rzepakowym nic by sie nie dzialo zlego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zawory klepią na zimnym z reguły, więc tutaj ten olej nie powinien nasilić Ci tego hałasu. Jak

> chcesz wypróbować 5W50 to możesz kupić Gulfa Racing 5W50, jest tani, wysyłkowo zmieścisz się w

> 120zł/5L.

no na zimnym własnie troche słychać, ale tym to się nie przejmuje bo te same silniki słyszałem o wiele głośniej:)

ale pytam w takim sensie czy po przerzuceniu się na ten 5W50 nie ma opcji zeby mu się pogorszyło?

bo z tym ,że ewentualnie nie polepszy mu się to kij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Fiat Uno zrobil na Lotosie 10W40 prawie 200kkm, potem przesiadlem sie na Valvoline 5W50 i juz 5 wymian Valvoline za mna. Co zaobserwowalem:

- nizsze cisnienie oleju 5W50 na zimno w porownaniu do 10W40, na cieplo cisnienie jest takie same, mam zegar cisnienia oleju,

- olej 5W50 ciezej doprowadzic do wysokiej temperatury latem podczas "upalania", 10W40 przy letnich szalenstwach po miscie latwo bylo nagrzac do 120*C, w przypadku 5W50 ciezko jest przekroczyc 110*C,

- pokusilbym sie o stwierdzenie ze silnik zuzywal pomiedzy wymianami mniej oleju 10W40, jednak roznica jest naprawde niewielka (od wymiany do wymiany co 10kkm 10W40 ubuwalo mi jakies 250ml, 5W50 ubywa mi okolo 500ml),

- nie mam hydraulicznych popychaczy, ale nie zauwazylem cichszej/glosniejszej pracy silnika po zmianie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.