Skocz do zawartości

Trafiło i na mnie wyrok za brak wskazania kierującego


bulla

Rekomendowane odpowiedzi

> No to pewnie wiesz, że aby się nie przedawniło, to do jesieni 2015 roku musiałby zostać prawomocnie

> osądzony, tj - wniosek o ukaranie > nakaz > sprzeciw > I instancja > uzasadnienie > apelacja > II instancja > prawomocność.

Nie musi tego wiedzieć, bo wytyczne od Wójta (Burmistrza, Prezydenta)są takie:

"Zastraszyć jak się tylko da, byle zapłacił, bo kaska wpłynie do kasy UG. Sąd to ostateczność, jako nauczka za krnąbrność i jako straszak dla tych co płacić nie chcą." rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifhahaha.gif

Ale mają pecha czarnuchy, bo już trochę za stary jestem na straszenie mnie "złym dydo" bananaevil.gif

Puki co to nawet wniosku o ukaranie złożyć nie mogą, bo na kogo? Ja nie jechałem, a wskazać chcę, tylko nie mogę z ich winy. 033102bebe_1_prv.gif

A jak im nie szkoda czasu i kasy na dojazdy do "mojego" sądu, to zapraszam. Na szczęście to mnie trzeba udowodnić winę. A ja mam czas i sądów się nie boję w takich sprawach. 033102bebe_1_prv.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiście, wypchnąłem kilkaset wniosków o ukaranie i z połowę tego byłem oskarżycielem. Możemy

> dalej się licytować Poki terminy Tobie nie polecą, a skończą się jesienią tegoż roku, nie bądź

> niczego pewien

Buuuu... Aleś mi zaymponował w tem momencie.... panic.gif

Oskarżycieli w takich sprawach mój adwokat zjada na przystawkę biglaugh.gif Ubolewam tylko, że zamiast pilnować sprzątania po psach na zas...fajdanych chodnikach, ktoś bez sensu spędza czas na cyt. "wypychaniu" czegokolwiek za pieniądze społeczeństwa, w sytuacji kiedy są już służby do tego powołane i wyszkolone. sick.gif

Daruj, ale nie mam za grosz szacunku do SG (SM) o ile nie zajmują się wyłudzaniem moich pieniędzy (za moje pieniądze) zamiast tym do czego zostali powołani. I zawsze będę dla tej idei skłonny wydać dużo kasy, żeby darmozjady nie dostały nawet jednej mojej złotówki jeśli jestem niewinny. cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Buuuu... Aleś mi zaymponował w tem momencie....

> Oskarżycieli w takich sprawach mój adwokat zjada na przystawkę

Aleś mi zaimponował tym "mój adwokat" normalnie hameryka w proszku panie zlosnik.gif

A tak btw; kompletna skucha, gość w straży nie robi tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aleś mi zaimponował tym "mój adwokat" normalnie hameryka w proszku panie

Adwokat to normalny zawód (ten akurat to mój dobry przyjaciel i często zdaję się na jego fachowość), tak samo jak mechanik, lekarz, hydraulik. Sformułowania "mój" używam również w stosunku do nich. Mój lekarz, mój mechanik, itd. nie widzę w tym nic dziwnego. Poza tym że to kogoś może dziwić. niewiem.gif Nie reprezentuję się sam w sądzie, tak samo jak nie operuję sobie wyrostka. cfaniaczek.gif

> A tak btw; kompletna skucha, gość w straży nie robi

Po pierwsze gdzie napisałem, że taj jest?

Po drugie, może być policjantem. W innej sytuacji fantazjuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aleś mi zaimponował tym "mój adwokat" normalnie hameryka w proszku panie

> A tak btw; kompletna skucha, gość w straży nie robi

Nie ważne czy jest strażnikiem, inspektorem czy kim tam... Mnie osobiście irytuje fakt, że służby mundurowe pod pretekstem "bezpieczeństwa" wyłudzają bezprawnie pieniądze od ludzi którzy w 99% nie znają swoich praw i mało tego - ludzie nie są informowani o swoich prawach przez instytucje które powinny stać na straży prawa. I będzie Ci jeszcze pisał w internetach "masz płacić i już". Patologia z którą należy walczyć. Dowody ? Wyrok Trybunału Konstytucyjnego: ITD ani SG/SM nie mają uprawnień do wysyłania alternatywnych wezwań a co za tym idzie nie mogą dochodzić kto kierował autem w danym czasie, takie prawo ma tylko policja która ma w nosie fotopstryki. ITD i SM/SG mogą ukarać kierowce jeżeli wiedzą że to on kierował w danym czasie pojazdem i tyle. Jak nie wiedzą to na drzewo wink.gif

Dlaczego ITD umarza postępowanie/gubi zdjęcie/przyznaje się do błędu po wysłaniu pisemka z anuluj-mandat ? Bo wiedzą że prawo im nie pozwala na to co robią.

SG/SM jeszcze próbuje odsyłać ponowne wezwania, przekazuje sprawę sądowi, policji- bo strażnicy podlegają prezydentom miast którzy nalegają na jak największą "ściągalność" pieniędzy, żeby zasilić kasę gminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> służby

> mundurowe pod pretekstem "bezpieczeństwa" wyłudzają bezprawnie pieniądze od ludzi którzy w 99%

> nie znają swoich praw i mało tego - ludzie nie są informowani o swoich prawach przez

> instytucje które powinny stać na straży prawa.

Dokładnie tak jest. Ja bedę się z całą stanowczością sprzeciwiał takim działaniom. Jak widzę bandytów z fotoradarem ustawionych na długiej bezpiecznej prostej i oddzielonych kierunkach ruchu, to jak Radio Maryja nadaję o tym na CB. Co innego jak stoją koło szkoły albo innego niebezpiecznego miejsca. Ale tam to zazwyczaj policjanci stoją i jestem obiema łapami "ZA" ok.gifok.gif

> podlegają prezydentom miast którzy nalegają na jak największą "ściągalność" pieniędzy, żeby

> zasilić kasę gminy.

Dokładnie! Znam przykład gminy, która zakupiła fotoradar, następnie utworzyła dwa stanowiska strażników. No przecież nie do pilnowania porządku! angryfire.gif Zwłaszcza, że przez wieś przebiega droga wojewódzka i ruch spory. angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Wyrok Trybunału Konstytucyjnego: ITD

> ani SG/SM nie mają uprawnień do wysyłania alternatywnych wezwań a co za tym idzie nie mogą

> dochodzić kto kierował autem w danym czasie, takie prawo ma tylko policja która ma w nosie

> fotopstryki.

Misiu - poczytaj sobie orzeczenia sądów z ostatniego roku - w tej chwili SM i ITD nie wysyłają żądań alternatywnych, tylko wezwanie do wskazania kierującego oraz UWAGA - wzory pism do wypełnienia.

Takie sformułowanie nie jest uważane przez sąd jako wezwanie alternatywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy cos sie zmienilo w temacie moznosci kierowania spraw do sadu przez SM ? Kiedys tylko miski

> byly uprawnione do takich posuniec

Uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 30 września 2014 r. Sygn. Akt. I KZP 16/14 Straż Miejska/Gminna uzyskała potwierdzenie, że w przypadku ujawnienia wykroczenia niewskazania użytkownika pojazdu (nie kierującego) z art. 96 par. 3 kw może wystepować jako oskarżyciel publiczny i składać do sądu wniosek o ukaranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Misiu - poczytaj sobie orzeczenia sądów z ostatniego roku - w tej chwili SM i ITD nie wysyłają

> żądań alternatywnych, tylko wezwanie do wskazania kierującego oraz UWAGA - wzory pism do

> wypełnienia.

> Takie sformułowanie nie jest uważane przez sąd jako wezwanie alternatywne.

Czytaj, nie musisz artykułu, na dole masz foto

http://anuluj-mandat.pl/blog/post/krakow...-ze-swoich-praw

tutaj sąd przytacza to o czym wspominałem- zachowanie strasznika: "masz płacić i już", bez informowania o jakichkolwiek prawach obywatela. Oczywiście sąd zdeptał "argumenty" czy nawet przesłanki SM/SG.

Tutaj masz pismo z GITD z TEGO roku

jakiś tekst

czym się różnią

Quote:

żądań alternatywnych
, tylko
wezwanie do wskazania kierującego


???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 30 września 2014 r. Sygn. Akt. I KZP 16/14 Straż Miejska/Gminna

> uzyskała potwierdzenie, że w przypadku ujawnienia wykroczenia niewskazania użytkownika pojazdu

> (nie kierującego) z art. 96 par. 3 kw może wystepować jako oskarżyciel publiczny i składać do

> sądu wniosek o ukaranie.

Zamazanie pamięci wykroczeniem z art. 96 par. 3 kw nie jest.

Użytkując swój prywatny pojazd nie masz obowiązku prowadzenia dziennika kto twoje auto użytkował w danym dniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytaj, nie musisz artykułu, na dole masz foto

> http://anuluj-mandat.pl/blog/post/krakow...-ze-swoich-praw

> tutaj sąd przytacza to o czym wspominałem- zachowanie strasznika: "masz płacić i już", bez

> informowania o jakichkolwiek prawach obywatela. Oczywiście sąd zdeptał "argumenty" czy nawet

> przesłanki SM/SG.

Nie rozumiesz tego wyroku. Sąd zdeptał SM za uproszczenie sprawy i przekazanie do sądu bez przeprowadzenia zgodnego z prawem postępowania, czyli nie wezwania pani w charakterze świadka.

Gdyby SM to zrobiła, sytuacja była by inna.

> Tutaj masz pismo z GITD z TEGO roku

> jakiś tekst

To jest typowe wezwanie alternatywne. Ale sankcją jest wezwanie w charakterze świadka, więc jest dość wątpliwe, czy wypełnia znamiona naduzycia.

> czym się różnią

> Quote:

> żądań alternatywnych, tylko wezwanie do wskazania kierującego

> ???

Ja z SM dostałem wezwanie do wskazania kierującego, zgodne z prawem, podpisane przez funkcjonariusza oraz pouczenie, że do pisma dla ułatwienia są załączone wzory odpowiedzi do wypełnienia, ale nie muszę z nich korzystać.

I nie skorzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamazanie pamięci wykroczeniem z art. 96 par. 3 kw nie jest.

> Użytkując swój prywatny pojazd nie masz obowiązku prowadzenia dziennika kto twoje auto użytkował w

> danym dniu.

I od tego są sądy. A co sędzia, to różne orzeczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozumiesz tego wyroku. Sąd zdeptał SM za uproszczenie sprawy i przekazanie do sądu bez

> przeprowadzenia zgodnego z prawem postępowania, czyli nie wezwania pani w charakterze świadka.

> Gdyby SM to zrobiła, sytuacja była by inna.

Oczywiście, jedziesz na przesłuchanie- jeżeli w charakterze świadka to musisz się zgłosić, i mówisz cokolwiek chcesz (przyznajesz się, odmawiasz składania zeznań, nie pamiętasz) Dodatkowo składasz pisma o zwrócenie utraconej dniówki i koszty dojazdu (wg biletów lub kilometrówki).

Chodzi o to że organy prawie nigdy nie działają wg prawa ! Oni po prostu liczą na łatwą kasę. Jeśli się nie udaje to "popychają" ( jak to kolega wyżej ujął) sprawy do sądów.

Chcecie tak działać ? Zmieńcie prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście, jedziesz na przesłuchanie- jeżeli w charakterze świadka to musisz się zgłosić, i mówisz

> cokolwiek chcesz (przyznajesz się, odmawiasz składania zeznań, nie pamiętasz) Dodatkowo

> składasz pisma o zwrócenie utraconej dniówki i koszty dojazdu (wg biletów lub kilometrówki).

> Chodzi o to że organy prawie nigdy nie działają wg prawa ! Oni po prostu liczą na łatwą kasę. Jeśli

> się nie udaje to "popychają" ( jak to kolega wyżej ujął) sprawy do sądów.

> Chcecie tak działać ? Zmieńcie prawo.

Dokładnie tak jest. I trzeba walczyć - często przed sądem.

Ale jeśłi zdjęcie jest z przodu, twarz widać, a organ postępowanie prowadzi zgodnie z prawem, to się nie wywiniesz.

Tak samo, jak organ dobrze poprowadzi postępowanie przed skierowaniem wniosku o ukaranie za niewskazanie - to też na 80% będziesz ukarany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie tak jest. I trzeba walczyć - często przed sądem.

> Ale jeśłi zdjęcie jest z przodu, twarz widać, a organ postępowanie prowadzi zgodnie z prawem, to

> się nie wywiniesz.

> Tak samo, jak organ dobrze poprowadzi postępowanie przed skierowaniem wniosku o ukaranie za

> niewskazanie - to też na 80% będziesz ukarany.

Wyliczać procenty można na podstawie jakiś konkretnych danych.

To o czym mówimy to przewrót na skale kraju jeśli nie Europy. Wyobrażacie sobie brak miliardów zł w budżecie bo "jakiś prawnik" zaczął się bawić w bezpodstawne pisma za 30 zł? Nawet ogólnopolskie stacje telewizyjne ukręciły temu łeb bo to nie było na rękę nikomu, oprócz maluczkich kierowców którzy mają płacić. Czytać, czytać i jeszcze raz czytać nie dawać się draniom bokser.gif

dobranoc wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie tak jest. I trzeba walczyć - często przed sądem.

> Ale jeśłi zdjęcie jest z przodu, twarz widać, a organ postępowanie prowadzi zgodnie z prawem, to

> się nie wywiniesz.

prawda

> Tak samo, jak organ dobrze poprowadzi postępowanie przed skierowaniem wniosku o ukaranie za

> niewskazanie - to też na 80% będziesz ukarany.

No chyba, że wskażesz, że kierował potencjalny kupiec samochodu, który po jeździe próbnej zrezygnował. Danych nie zostawił. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prawda

> No chyba, że wskażesz, że kierował potencjalny kupiec samochodu, który po jeździe próbnej

> zrezygnował. Danych nie zostawił.

To tak nie do końca ale to trzeba wyjść poza szablonowe myślenie a jak widać nie każdemu to wychodzi/się chce/rozumie. Można się również bronić przed mandatami które już przyjęliśmy - czyli przyznanie się do winy. w załączniku wyrok. Żadne urządzenie tzw suszarka nie spełnia rozporządzenia ministra. Dla spokoju żeby pajac w mundurze nie zabrał ci prawa jazdy na miejscu przyjmujesz mandat a przed upływem 7 dni idziesz do sądu z odwołaniem.

post-156960-14352529676516_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.