Skocz do zawartości

[H] Kilka rzeczy sprężyny,amorki ...


kamileeek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

dzis sobie założyłem alufelgi z letnimi i sie okazało że mam jedną sprężynę pekniętą z tyłu,nie wiem jak długo tak jeżdzę. Moje pytanko czy jeszcze moge sie wstrzymać z wymianą czy juz to trzeba robić,bo od razu bede też amorki wymieniał. Foto sprężyny

1500c6c9e201e697gen.jpg

Druga sprawa to tarcza hamulcowa z tyłu,czy ona sie już skonczyła? Nie wiem czy na fotce bedzie to widać dobrze. Zaznaczyłem w kółku tam gdzie klocek dotyka jest już bardziej zjechane niż ten niby rant. Na drugiej tarczy jest tak jakby na równo. Tu mam wrażenie jakby jedno koło bardziej brało przy hamowaniu i być może to przez to. Z przodu tarcze zmianiałem a tył to nie wiem ile ma, być może fabryczne. Czy to możliwe żeby 300kkm wytrzymały,auto raczej sporo w trasach jezdziło.

b98d3ec6055f7465gen.jpg

Co do sprężyn znalazłem taki opis ich wymiany czy by to sie zgadzało z grubsza?

" podstawiamy drugi podnośnik pod wahacz podłużny. Podnosimy go i odkręcamy dolną śrubę amortyzatora. Teraz opuszczamy go do momentu aż tylne zawieszenie będzie swobodnie wisieć. Przyciskamy zawieszenie do dołu i wyjmujemy sprężynę razem z dolnym i górnym pierścieniem amortyzującym"

a kto wie jakie amorki dawali na tył ah?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na przełom, to jeździsz z tą sprężyną już jakiś czas.

Ja bym wymieniał. Nie wiem co masz na myśli pisząc "wstrzymać się". Kilka dni, może i można, ale - jak widać - poduszka w miejscu kontaktu ze sprężyną ma ciężki żywot.

Tarcza wygląda nieciekawie. Jeśli jest cieńsza niż 8mm to wymiana.

Opis wymiany się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie troche jezdzę,prawdopodobnie od połowy stycznia gdy byłem zapakowany na maksa gdy wyjezdzałem na ferie. Wiec nie ma co odkładać tego tylko w tym tygodniu robić trzeba.

A podczas wymiany tarczy smaruję sie jakims smarem piaste czy tylko trzeba porządnie oczyścić? Czytam internet i opinie sa podzielone,w poradniku boscha napisali że sie nie smaruje. Ktos coś doda z własnego doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mierzyłem, wygląda na to że ma 8mm.

Z ciekawości próbowałem odkręcic tą śrubeczke co trzyma tarczę no i niestety nie ruszyła się. Stukałem w nią młotkiem przez śrubokręt i to nic nie dało. Jakie jeszcze sposoby można zastosować żeby ją odkręcić.

Astra to kombi 1.7 cdti prawdopodobnie kupie sprężyny i amory KYB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie mierzyłem, wygląda na to że ma 8mm.

Przyłóż dwie monety po przeciwnych stronach tarczy, zmierz grubość razem z monetami a od wyniku odejmij grubość tych dwóch monet.

Jeśli masz 8mm to tarcza osiągnęła już swoją graniczną grubość i należy ją wymienić. Od siebie polecę tarcze Mikoda, ATE, TRW, Textar. Z klocków ATE, TRW, Hella/Pagid, Textar. Na rynku jest tego dużo, a i temat o hamulcach mamy podwieszony ok.gif

> Z ciekawości próbowałem odkręcic tą śrubeczke co trzyma tarczę no i niestety nie ruszyła się.

> Stukałem w nią młotkiem przez śrubokręt i to nic nie dało. Jakie jeszcze sposoby można

> zastosować żeby ją odkręcić.

Ja z reguły biorę duży krzyżakowy bit, uderzam mocno młotkiem kilka razy i nigdy nie miałem problemu z odkręceniem tych śrubek.

> Astra to kombi 1.7 cdti prawdopodobnie kupie sprężyny i amory KYB.

Amortyzatory KYB to dobry wybór, jeśli cenowo taniej wyjdzie Bilstein B4 to też możesz go wziąć. Co do sprężyn KYB-nie polecam, są zbyt miękkie i tym bardziej w kombi tył przy niedużym obciążeniu będzie siadał. Zaobserwowałem to na Astrze F (hatchback) i G (sedan). Brałbym prędzej sprężyny Sachs, ewentualnie Jamex. Zawsze też możesz wziąć dobre sprężyny używane, takie rozwiązania też stosowałem z dobrym skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko pewnie bede kupował w intercarsie po znajomości wiec jak nie kayaby sprężyny to może Lesjofors albo Magnum Technology? Te sachsy sa cholernie drogie praktycznie 2x od Kayaby. Ja wiekszosci jeżdzę sam,tylko 2 razy do roku zapakowany na maksa,te Kayaba aż tak miekkie są?

Edit:

dzis wyczytałem że są 2 rodzaje spreżyn Kyb ze stałą średnicą druta i zmienną,ja raczej mam ze zmienną i własnie na dole mi pekła.

Ktoś sie orientuje w temacie czy te ze stałą średnicą są sztywniejsze?

Bo mam ochote wziąć te Lesjofors,a one sa ze stałą średnicą,podobno jakościowo jak Kyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.