Skocz do zawartości

Yamaha YBR125? Co to? Czy warto na początek?


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Miał być cross lub enduro, pojeździłem u kolegi ostatnio na KTMie nie pamiętam modelu i powiem szczerze... Dobrze że jeszcze moto nie kupiłem bo to nie dla mnie 270751858-jezyk.gif Jakoś jazda na tym strasznie mnie zmęczyłą. No w skórcie nie przypasował mi cross... Ale za to przejechałem się co prawda Rometem ADV125 i stwierdziłem że to jest ten typ motoru który chcę. Ogólnie chciałbym żeby żonka się spokojnie na niego zmieściła i trasa 20/30km nie była udręką... Znalazłem coś oryginalnego bo Romet to chińczyk ale podobne do tego Rometa mianowicie Yamaha YBR125... Ogólnie w obrębie 100km od mojej miejscowości ciężko jest coś znaleźć... Znalazłem tylko te:

1. http://allegro.pl/yamaha-ybr-125-zarejestrowana-2005r-kat-b-i5204440863.html

2. http://olx.pl/oferta/sprzedam-yamaha-ybr-125-CID5-ID9sGDR.html#773cfe9de9

3. http://olx.pl/oferta/yamaha-ybr-125-CID5-ID72p1T.html#773cfe9de9

Co o tych motorkach sądzicie? Czy warto tą yamahę kupić?

Chyba że za 5 tysi kupić nowego Rometa ADV?

Ogólnie do nr. 1 dzwoniłem ogólnie na oględziny jestem umówiony w poniedziałek. Człowiek szczery aż do bólu. Motocykl sprowadzony z Francji był uszkodzony ale delikatnie czyli lampa i licznik jakby ktoś się gdzieś nie zmieścił na wysokość, lagi i kierownica całe. Przebieg oryginał.

A co o numer 2 sądzicie? O tysiaka droższa a 6 lat młodsza....

Nr. 3 jakoś już ze zdjęć nie leży...

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3. http://olx.pl/oferta/yamaha-ybr-125-CID5-ID72p1T.html#773cfe9de9

> Co o tych motorkach sądzicie? Czy warto tą yamahę kupić?

Ja wahając się między nowym a używanym, wybrałem nowy.

> Chyba że za 5 tysi kupić nowego Rometa ADV?

W ramach budżetu o którym piszesz możesz kupić również nowego Junaka - jest kilka modeli o pojemności 125 do wyboru. Przeglądnij ich www, może coś przypadnie Ci do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Yamaha to Yamaha a Junak czy tam Romet to chińczyk grinser006.gif Skutera chińczyka już mam wiecznie coś ... Ale akurat ADV z Rometa mi się spodobał i jest nowy ale jakoś pewnie chińska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piterpan jak wrażenia?

Z Junaka jak spojrzałem to tylko ten mi się podoba...

http://www.junak.com.pl/kolekcja/motocykle125/7/Junak-123-125-CM--.html

ale chinol grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif wiec... zainwestować 5 tysi w moto które za 3 lata będzie warte 2 tysie? Yamaha na wartości tyle nie straci mimo że używana bedzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat takie moto spokojnie wystarczy scigaczy nie trawie chooper to nie moj styl... cross odpada po przejazdzce. Przypasowal mi szosowo-turystyk. Ogolnie w okolicy 75km od mojej miejscowosci jest krucho z ogloszeniami a nie zamierzam tez jezdzic nie wiadomo ile km nauczke mam po samochodach ogolnie jak yamahe idzie kupic to hondy cbf ktora mi sie tez podoba do 5 tys zl jest brak. Mase jest nowych chinczykow bo junak w Leczycy zas Romet w Lodzi czyli 10km ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na skuter? Znajomy koniecznie namawia mnie na skuter. Sam posiada Piaggio Hexagona 125 a wczesniej posiadal jakas honde szosowo-turystyczna i stanowczo poleca mi skuter. Nic nie wieje nogi nie cierpia i jest komfort podrozowania. Chce mnie na sile zmusic do zakupu piaggio x9. Co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co powiecie na skuter?

Zadaj Sobie zayebiscie grinser006.gif ważne pytanie - chcesz mieć relatywnie tani, wygodny środek transportu (czyt. skuter) czy ta 125tka to wstęp do "poważnego" motocyklizmu? Jeżeli to drugie, to kupuj nakeda, rozjeździj się, zrób A i poszukaj czegoś większego. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadaj Sobie zayebiscie ważne pytanie - chcesz mieć relatywnie tani, wygodny środek transportu

> (czyt. skuter) czy ta 125tka to wstęp do "poważnego" motocyklizmu? Jeżeli to drugie, to kupuj

> nakeda, rozjeździj się, zrób A i poszukaj czegoś większego.

no i jeszcze weź pod uwagę trasę dojazdu

ja wolałbym jakis skuterek (najlepiej maxi) ale że ciągoty do moto miałem od zawsze i mogę pocinac obwodnicą zeszło na moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Mam taką Yamaszkę - kupiłem w 2007 w salonie z roku prod. 2005. Generalnie jeżdżę tym po Warszawie. Mam przejechane ok 10 tyś. Oprócz wymiany oleju nic się z tym nie dzieje (w ub.r. wymieniłem klocki z przodu). Z tego co wiem to lepsze są z późniejszych lat prod. bo ma wtrysk zamiast gaźnika. Ale ten z 2005 r. ma swoje zalety - jest wyprodukowany we Francji a nie w Chinach jak późniejsze, do tego największym plusem jest spalanie - po mieście nie pali więcej niż troszkę ponad 2 litry na 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadaj Sobie zayebiscie ważne pytanie - chcesz mieć relatywnie tani, wygodny środek transportu

> (czyt. skuter) czy ta 125tka to wstęp do "poważnego" motocyklizmu? Jeżeli to drugie, to kupuj

> nakeda, rozjeździj się, zrób A i poszukaj czegoś większego.

Powiem tak większego motocyklizmu nie będzie na 100% raz że nie mam prawka na A a dwa że nie zamierzam go robić bo nie mam na to czasu. Rekreacyjna jazda po okolicy i od czasu do czasu po rozkopanej Łodzi i to pewnie najczęściej pewnie z żoną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjątko jak na razie jedno tylko bo "dzięki" pogodzie X9 w przyszłym tygodniu będzie w czarnej perle 270751858-jezyk.gif bo ten kolor mi nie leży...

4e4e5338b90594f5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.