Skocz do zawartości

Malowanie ścian wewnątrz domu


LeoLepsi

Rekomendowane odpowiedzi

Chata jest jaka jest, malowanie ścian pędzlem mi już zbrzydło, wałek z różnych powodów, nie wchodzi w grę, więc wymyśliłem sobie malowanie ścian wewnątrz - natryskowo jakimś pistoletem.

Szukam rady - co, jakie, na co uważać przy zakupie takiego zestawu ? Czeka mnie malowanie 8 pokoi... drugi raz na to się nie dam nabrać.

Korzystacie z czegoś takiego? Farba typu Dulux ...

Malarze wystąp grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chata jest jaka jest, malowanie ścian pędzlem mi już zbrzydło, wałek z różnych powodów, nie wchodzi

> w grę, więc wymyśliłem sobie malowanie ścian wewnątrz - natryskowo jakimś pistoletem.

> Szukam rady - co, jakie, na co uważać przy zakupie takiego zestawu ? Czeka mnie malowanie 8

> pokoi... drugi raz na to się nie dam nabrać.

> Korzystacie z czegoś takiego? Farba typu Dulux ...

> Malarze wystąp

Bawilem sie jakims Boschem przy okazji prezentacji przez hostesse w ktoryms markecie. Zanim pomalowalem 1/4 plyty OSB, to bym zdazyl opierdzielic caly pokoj walkiem. IMHO taki "pistolet" przydaje sie przy naroznikach i innych trudnodostepnych miejscach, gdzie jedynie pedzlem da sie pomalowac, ale ten zostawia nieladne slady po wlosiu.

No chyba, ze masz dostep do profesjonalnego agregatu, albo chociaz porzadnego kompresora (mowia, ze 200l wystarczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teściu kupił jakiś czas temu wagnera W 660 HVLP, Generalnie jest zadowolony, pomalował tym już kilka pokoi farbami lateksowymi.

Samo malowanie jest ekspresowe, przy odrobinie wprawy naprawdę szybko się maluje i równo, wystarcza 1 warstwa na zagruntowaną powierzchnię. Ale.... jak widziałem ile czasu zabiera zabezpieczenie wszystkiego do malowania to się zastanawiam czy to ma rzeczywiście sens.

Poza tym podstawą dla takiego pistoletu jest bardzo dokładne mycie po każdym malowaniu, jak zostanie jakiś paproszek, choćby malutki z resztki starej farby, to pluje tak, że masakra. Trzeba spowrotem rozbierać myć i składać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chata jest jaka jest, malowanie ścian pędzlem mi już zbrzydło, wałek z różnych powodów, nie wchodzi

> w grę, więc wymyśliłem sobie malowanie ścian wewnątrz - natryskowo jakimś pistoletem.

tylko profi sprzęt innym szkoda roboty ...

P.S. nie wiem czy dulux do pistoleta podejdzie .

edit:

co do zabezpieczania to podejrzałem u ekipy która robiła u kolegi takie coś

http://www.putzsystem.pl/folia-okrywajaca-z-tasma-klejaca-270cm-x-16m-produkt-882-88.html

Malowali ściany w kolor potem na górze sciany przy suficie kleili na ścianę to co podlinkowałem i malowali sufity. Malowanie mieszkania 80m2 zajeło ekipie ze 3 godziny yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teściu kupił jakiś czas temu wagnera W 660 HVLP, Generalnie jest zadowolony, pomalował tym już

> kilka pokoi farbami lateksowymi.

> Samo malowanie jest ekspresowe, przy odrobinie wprawy naprawdę szybko się maluje i równo, wystarcza

> 1 warstwa na zagruntowaną powierzchnię. Ale.... jak widziałem ile czasu zabiera zabezpieczenie

> wszystkiego do malowania to się zastanawiam czy to ma rzeczywiście sens.

> Poza tym podstawą dla takiego pistoletu jest bardzo dokładne mycie po każdym malowaniu, jak

> zostanie jakiś paproszek, choćby malutki z resztki starej farby, to pluje tak, że masakra.

> Trzeba spowrotem rozbierać myć i składać.

o to istotna informacja. co do czyszczenia mycia - to chyba mniejsze zło niż tydzień chata na brudno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko profi sprzęt innym szkoda roboty ...

> P.S. nie wiem czy dulux do pistoleta podejdzie .

> edit:

> co do zabezpieczania to podejrzałem u ekipy która robiła u kolegi takie coś

> http://www.putzsystem.pl/folia-okrywajaca-z-tasma-klejaca-270cm-x-16m-produkt-882-88.html

> Malowali ściany w kolor potem na górze sciany przy suficie kleili na ścianę to co podlinkowałem i

> malowali sufity. Malowanie mieszkania 80m2 zajeło ekipie ze 3 godziny

Jakaś konkretna marka sprzętu ? Kompresor mam, bojler też wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bawilem sie jakims Boschem przy okazji prezentacji przez hostesse w ktoryms markecie. Zanim

> pomalowalem 1/4 plyty OSB, to bym zdazyl opierdzielic caly pokoj walkiem. IMHO taki "pistolet"

> przydaje sie przy naroznikach i innych trudnodostepnych miejscach, gdzie jedynie pedzlem da

> sie pomalowac, ale ten zostawia nieladne slady po wlosiu.

> No chyba, ze masz dostep do profesjonalnego agregatu, albo chociaz porzadnego kompresora (mowia, ze

> 200l wystarczy).

Końpresor się załatwi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do zabezpieczania to podejrzałem u ekipy która robiła u kolegi takie coś

> http://www.putzsystem.pl/folia-okrywajaca-z-tasma-klejaca-270cm-x-16m-produkt-882-88.html

Kiepska tasme klejaca to ma - ledwo, co trzyma, a folia z gatunku 1mg/m2, ale cos tam sie da zakryc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiepska tasme klejaca to ma - ledwo, co trzyma,

Ta dawała radę ok.gif

> a folia z gatunku 1mg/m2, ale cos tam sie da

> zakryc.

A po co grubsza ? to ma wisiec na ścianie 15 minut i zabezpieczyć pomalowaną ścianę przy malowaniu sufitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta dawała radę

> A po co grubsza ? to ma wisiec na ścianie 15 minut i zabezpieczyć pomalowaną ścianę przy malowaniu

> sufitu.

Po to, ze nie tylko do sufitu sie przydaje, a np. zeby ochronic np. sciane z klinkierem/drewnem lub np. kominek przy malowaniu - raz podklad, dwa warstwa wlasciwa, ewentualnie plus jeszcze raz, jak ktos przemalowywuje na inny kolor. Slowem 1-2 dni czasem potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po to, ze nie tylko do sufitu sie przydaje, a np. zeby ochronic np. sciane z klinkierem/drewnem lub

> np. kominek przy malowaniu - raz podklad, dwa warstwa wlasciwa, ewentualnie plus jeszcze raz,

> jak ktos przemalowywuje na inny kolor. Slowem 1-2 dni czasem potrzeba.

podałem przykład jak malowała ekipa kompresorem w 3 godziny całe mieszkanie bo zdaje się o takie coś pytał kolega ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podałem przykład jak malowała ekipa kompresorem w 3 godziny całe mieszkanie bo zdaje się o takie

> coś pytał kolega

Spoko, a ja dodaje swoje spostrzezenia co do samej folii. Probowalem tez nia oklejac okna przed malowaniem, ale do tego sie nie nadaje - tasma niewystarczajaco idealnie przylega i zdarza sie, ze gdzieniegdzie farba podcieknie pod tasme, a folia jest tak cienka, ze wystarczy przejechac delikatnie bokiem walka i juz sie zadziera, a okno pomalowane.

Polecam za to taka tasme:

Tesa Precision 4334

Producent zapewnia, ze po 5 miesiacach wciaz mozna ja zerwac bez problemu - nie tylko po 5, ale spokojnie i po 12 bez problemu schodzi. Zuzylem tego spokojnie juz z 30 rolek (do pomalowania mialem 1000m2 i sporo do oklejania).

Podejrzewam, ze cos z tego by sie lepiej nadawalo, od tej folii wyzej podlinkowanej:

http://www.tasmytesa.pl/tasmy-maskujace/folia-maskujaca

[edited]

O tutaj mamy zestaw chyba ciut mocniejszej folii i tasmy 4334:

http://www.tasmytesa.pl/tasmy-maskujace/folia-maskujaca/99-117-tesa-4365-easy-cover-precision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.