Skocz do zawartości

AVEO T255 , kontrolka ABS , odczyt błędu


Portal

Rekomendowane odpowiedzi

> Program Chevrolet Explorer + najprostszy interfejs VAG KKL powinny dać radę.

a czy możesz podac jakiś link (czy to allegro , czy sklep internetowy ) do dobrego kabla VAG KKL który będzie na pewno działał z tym programem ?

czy cos z tych może być, jeżeli tak to ktory najlepiej kupic ?

http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy możesz podac jakiś link (czy to allegro , czy sklep internetowy ) do dobrego kabla VAG KKL

> który będzie na pewno działał z tym programem ?

> czy cos z tych może być, jeżeli tak to ktory najlepiej kupic ?

> http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/

Ja mam własnoręcznie wykonany fejs oparty o MAX232C i śmiga z tym ruskim programem bez zająknięcia. Instalację gazową BRC też ogarnia. rotfl.gif Myślę, że dowolny na tym układzie powinien zadziałać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bledy abs odczytuje sie w 250 i 255 na pinie 7 czyli na pinie od silnika.Jezeli chodzi o swiecenie kontrolki to z duzym prawdopodobiesdtwem sa to przewody laczace czujnik, sa przerwane w srodku.zostaje ci naprawa przewodow albo kupienie nowych czujnikow.nie radze kupowac uzywanych moga byc za chwile takie same.Najleprzym wyjsciem jest naprawa obecnych oczywiscie usi byc to zrobione profesjonalnie.Ja naprawilem 2 czujniiki ponad rok temu i mam spokuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Witam

> Czym w Aveo da sie odczytać błędy ABS ? co jakiś czas, jak uruchomie silnik to nie gasnie mi

> kontrolka ABS, az do następnego uruchomienia. Czy tylko scan 100 ktory maja ASO czy takze

> czyms innym da sie zczytac ktory to czujnik, jaki blad?

U mamy w Aveo tez zapalal sie ABS co jakis czas. Kupilem dwa czujniki na przod, bo tak wyszlo na diagnostyce. Przy demontazu okazalo sie, ze jeden z czujnikow byl maksymalnie oblepiony opilkami metalu. Czujniki wymieniłem, ale do teraz podejrzewam, ze samo oczyszczenie by pomoglo.

Aveo z 2007 roku, wykrecenie czujnika trwa 10 minut ze sciagnieciem koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mamy w Aveo tez zapalal sie ABS co jakis czas. Kupilem dwa czujniki na przod, bo tak wyszlo na

> diagnostyce. Przy demontazu okazalo sie, ze jeden z czujnikow byl maksymalnie oblepiony

> opilkami metalu. Czujniki wymieniłem, ale do teraz podejrzewam, ze samo oczyszczenie by

> pomoglo.

> Aveo z 2007 roku, wykrecenie czujnika trwa 10 minut ze sciagnieciem koła.

chodzi o czyszczenie tej końcówki metalowej ktora siedzi w piaście ? to na niej miałeś te opiłki metalu ?

EDIT

Dzisiaj non stop pali się ABS , odpiąłem czujnik od kostki, zmierzyłem miernikiem rezystancje czujnika - niestety nie ma rezystancji, wiec albo kabel idący do czujnika walnięty albo sam czujnik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chodzi o czyszczenie tej końcówki metalowej ktora siedzi w piaście ? to na niej miałeś te opiłki

> metalu ?

> EDIT

> Dzisiaj non stop pali się ABS , odpiąłem czujnik od kostki, zmierzyłem miernikiem rezystancje

> czujnika - niestety nie ma rezystancji, wiec albo kabel idący do czujnika walnięty albo sam

> czujnik..

Dokladnie, chodzi o tą końcówkę co "patrzy" na to koło z nacięciami. Zmienialem akurat wczoraj opony i przedmuchalem profilaktycznie czujniki powietrzem, nawet nie trzeba ich demontowac. Ale u ciebie chyba padł czujnik albo kabel, więc dmuchanie nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.