Skocz do zawartości

Panda ciężko pali i gaśnie


kowalek85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie a mianowicie od jakiegoś czasu moja Panda dziwnie się zachowuje. Rano zapalam po nocy jade do przedszkola, pod przedszkolem zapalam, ale rozrusznik musi pokręcić dłuższą chwilę, kiedy podczas zapalania nacisnę gaz to zapali szybciej.... To jedna sprawa, a druga jest taka (dzis pierwszy raz) dojeżdzam do skrzyzowania puszczam gaz hamuje auto gaśnie i chce zapalić długo kręci naciskam gaz i zapala. Co to może być? Rozrusznik mam wymieniony 2 tyg temu więc kręci dobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, mam pytanie a mianowicie od jakiegoś czasu moja Panda dziwnie się zachowuje. Rano zapalam po

> nocy jade do przedszkola, pod przedszkolem zapalam, ale rozrusznik musi pokręcić dłuższą

> chwilę, kiedy podczas zapalania nacisnę gaz to zapali szybciej.... To jedna sprawa, a druga

> jest taka (dzis pierwszy raz) dojeżdzam do skrzyzowania puszczam gaz hamuje auto gaśnie i chce

> zapalić długo kręci naciskam gaz i zapala. Co to może być? Rozrusznik mam wymieniony 2 tyg

> temu więc kręci dobrze....

mozesz miec problemy z tym parownikiem z tylu, poszukaj na forum kiedys bodajze o tym czytalem,

a bledy jakies sa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, mam pytanie a mianowicie od jakiegoś czasu moja Panda dziwnie się zachowuje. Rano zapalam po

> nocy jade do przedszkola, pod przedszkolem zapalam, ale rozrusznik musi pokręcić dłuższą

> chwilę, kiedy podczas zapalania nacisnę gaz

Gaz jako pedał czy lpg

> to zapali szybciej.... To jedna sprawa, a druga

> jest taka (dzis pierwszy raz) dojeżdzam do skrzyzowania puszczam gaz hamuje auto gaśnie i chce

> zapalić długo kręci naciskam gaz i zapala. Co to może być? Rozrusznik mam wymieniony 2 tyg

> temu więc kręci dobrze....

Bo jeżeli masz lpg to zawór przepuszcza i zalewa cylindry a jeżeli samo pb to czujnik temp może być walnięty . Na zimnym zapali a na nagrzanym daje za dużo paliwa ( za bogata mieszanka) a po naciśnięciu pedału gazu wpada dodatkowe powietrze co zuboża mieszankę. Podpięcie do kompa pokaże wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

skoro wyświetla błędy, to należy podpiąć pod kompa...

u mnie było podobnie choć też nieco inaczej smile.gif

Na zimnym palił super za to jechał z szarpaniem, szczególnie gdy docisnęło się pedał gazu do podłogi, te objawy nasilały się na LPG.

Komputer wskazywał cewki... mechanior natomiast sterownik silnika .... dość drogi.

Po kilku dniach zasugerowałem sprawdzenie świec, bo dłuuuugo działały - kilka lat.

i okazało się, że świece były tragiczne.. - pomogło.

Poza tym za jakiś czas wymieniono cewki, bo też silnik czasami strzelał delikatnie na LPG.

Meches na to wpadł małym teście na trasie.

Teraz jest ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.