Skocz do zawartości

Likwidacja szkody z AC


konda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc.

Mam AC Komfort w Warcie.

Zgłosiłem szkodę i otrzymałem kalkulację ofertową.

Chcę wybrać gotówkową likwidację szkody, ale wyliczenia cen części z Audatex-u są zaniżone: np zderzak wyceniono na 568 zł netto, natomiast według cen ASO kosztuje 948 zł netto.

Mogę zwrócić się o rekalkulację wyceny części posiłkując się kosztorysami dwóch ASO?

Jest szansa na uzyskanie lepszej oferty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przedstawisz faktury zakupu części z ASO powinni dopłacić, jednak sprawdz jaka masz dokładnie polise czy aby nie jest na częściach zamiennikowych, kosztorys zrobili aby mieć kwotę do wypłaty bez faktur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę wybrać gotówkową likwidację szkody, ale wyliczenia cen części z Audatex-u są zaniżone

Znaczy chcesz wziąć gotówkę wg kalkulacji z cennika ASO (z dużymi marżami) i i naprawić auto 'po cienkich'... To się nie uda.

Ceny części oryginalnych nie wyznacza ASO, te same części są dostępne w hurtowniach moto w dużo niższej cenie - wg. tego liczone są kalkukacje Audatex.

> Jest szansa na uzyskanie lepszej oferty?

Tak - naprawa bezgotówkowa. Po to się bierze wariant Komfort żeby naprawiać auto na oryginalnych częściach w ASO, jak chcesz robić kosztorysem po co dopłacałeś do tego droższego wariantu AC - bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy chcesz wziąć gotówkę wg kalkulacji z cennika ASO (z dużymi marżami) i i naprawić auto 'po

> cienkich'... To się nie uda.

> Ceny części oryginalnych nie wyznacza ASO, te same części są dostępne w hurtowniach moto w dużo

> niższej cenie - wg. tego liczone są kalkukacje Audatex.

> Tak - naprawa bezgotówkowa. Po to się bierze wariant Komfort żeby naprawiać auto na oryginalnych

> częściach w ASO, jak chcesz robić kosztorysem po co dopłacałeś do tego droższego wariantu AC -

> bez sensu.

No nie zupełnie...

Chciałem kupić części i poświecić trochę swojego czasu i swojej pracy na poskładanie auta.

A wariant Komfort wziąłem żeby nie martwić się w razie wypadku,

bo obecna naprawa jest związana z tak małą szkodą, że zastanawiałem się czy likwidować to z polisy...

No ale wyliczenie jest "mocno na styk" i jeżeli coś wyskoczy dodatkowo podczas naprawy, to przy obecnej sumie mogę dołożyć do interesu.

Więc jeżeli odwołanie nie zostanie uwzględnione, to zlikwiduje szkodę ASO, za kwotę ponad 2 razy wyższą do tej w kalkulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz też miałem niby małą szkodę parkingową, zerwałem zderzak o murek.

Szkoda niby niewielka popękały zaczepy, zderzak spadł na chodnik i porysował się trochę o murek.

Idzie szkoda z AC bezgotówkowo, wyliczona na jakieś 10tysia bo przy okazji oberwało się zaczepom lamp, a że to ksenony to koszta sobie rosną.

Wstawiam na ASO i nie kombinuje. Mając AC Komfort masz też gwarancję niestracenia zniżki w następnym roku jeśli przedłużysz ubezpieczenie u tego samego ubezpieczyciela.

Dodatkowo naprawiają Ci na częściach nowych - tak jak masz w zapisie umowy ubezpieczenia.

No chyba, że chciałeś wziąć kasę z wyceną cen ASO, kupić sobie taniej i zarobić na interesie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam i proszę o pomoc.

> Mam AC Komfort w Warcie.

> Zgłosiłem szkodę i otrzymałem kalkulację ofertową.

> Chcę wybrać gotówkową likwidację szkody, ale wyliczenia cen części z Audatex-u są zaniżone: np

> zderzak wyceniono na 568 zł netto, natomiast według cen ASO kosztuje 948 zł netto.

> Mogę zwrócić się o rekalkulację wyceny części posiłkując się kosztorysami dwóch ASO?

> Jest szansa na uzyskanie lepszej oferty?

Nie bądź guanojadem tylko oddaj auto do serwisu na bezgotówkową naprawę. Za tydzień odbierzesz, na ten czas auto zastępcze. Czy zawsze trzeba coś urwać dla siebie? Dziadujesz i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.