Skocz do zawartości

Francuz z 7-8 miejscami ?


Pepcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Na jakie modele samochodów francuskich warto zwrócić uwagę przyjmując za jedno z kryteriów zakupu 7-8 miejsc siedzących?

Póki co moim faworytem jest Espace, ale może istnieje jakaś alternatywa ? Kwota powiedzmy do 30 kpln.

Dziękuję ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Na jakie modele samochodów francuskich warto zwrócić uwagę przyjmując za jedno z kryteriów zakupu

> 7-8 miejsc siedzących?

> Póki co moim faworytem jest Espace, ale może istnieje jakaś alternatywa ? Kwota powiedzmy do 30

> kpln.

> Dziękuję

C8/P807 - mają odsuwane drzwi.

Wszystko to max 7 miejscówki. Wyżej są już duże vany w wersjach osobowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> C8/P807 - mają odsuwane drzwi.

> Wszystko to max 7 miejscówki. Wyżej są już duże vany w wersjach osobowych.

każdy EV2 (C8/P807/Phedra/Ulysse) jest wg homologacji MAX 8 osobowy!

wówczas z tyłu zamiast 2 oddzielnych foteli jest kanapa 3 osobowa.

Poza EV2 w grę jeszcze wchodzi Jumpy/Expert/Scudo, w wersji osobowej.

Tu nawet 9 miejsc jest dostępne (3x3) i bardzo dużo miejsca na bagaż z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> każdy EV2 (C8/P807/Phedra/Ulysse) jest wg homologacji MAX 8 osobowy!

> wówczas z tyłu zamiast 2 oddzielnych foteli jest kanapa 3 osobowa.

> Poza EV2 w grę jeszcze wchodzi Jumpy/Expert/Scudo, w wersji osobowej.

> Tu nawet 9 miejsc jest dostępne (3x3) i bardzo dużo miejsca na bagaż z tyłu

Jak te samochody się sprawują ? Jakie silniki warto brać pod uwagę ? W sumie to chyba nie ma tam wielkiego wyboru z tego co zauważyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak te samochody się sprawują ? Jakie silniki warto brać pod uwagę ? W sumie to chyba nie ma tam

> wielkiego wyboru z tego co zauważyłem?

Oczywiście HDi smile.gif

2,0 138 lub 163 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak te samochody się sprawują ? Jakie silniki warto brać pod uwagę ? W sumie to chyba nie ma tam

> wielkiego wyboru z tego co zauważyłem?

Oczywiście HDi

2,0 138 lub 163

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3,0 V6 - w EV2

> 3,5 V6 lub 2,0T w Espace

Coraz bardziej skłaniam się ku Espace, to samochód o którym marzyłem od dawna. Wiem, że brzmi to idiotycznie bo marzy się zwykle o Porsche grinser006.gif, ale ten van zawsze bardzo mi się podobał.

Teraz pytanie z cyklu jaki silnik:

- Wiem, że z diesli w grę wchodzi jedynie 2.0 DCi, ale średnio mnie do używanego diesla ciągnie. Jakieś typowe bolączki tego motoru ?

- Głównie stawiam na 2.0 T i tu prośba o podanie typowych problemów z którymi można się spotkać. Jak silnik znosi LPG? Co najczęściej siada?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coraz bardziej skłaniam się ku Espace, to samochód o którym marzyłem od dawna. Wiem, że brzmi to

> idiotycznie bo marzy się zwykle o Porsche , ale ten van zawsze bardzo mi się podobał.

> Teraz pytanie z cyklu jaki silnik:

> - Wiem, że z diesli w grę wchodzi jedynie 2.0 DCi, ale średnio mnie do używanego diesla ciągnie.

> Jakieś typowe bolączki tego motoru ?

Nie ma typowych dla 2.0dCi wink.gif To jest IMHO najlepszy diesel dostępny na rynku. Ja mam wersje bez DPF (fabrycznie, kod M9R 740 jakbyś szukał takiego, to jest wersja 150KM). Obecnie nalatane 140kkm (8 lat) i baaaaardzo sobię chwalę. Jest łańcuch rozrządu więc jeden problem odpada, za to uważać trzeba na koło pasowe (jest akurat równiez w 2.0T, jak się rozwulkanizuje to lub zrywać paski osprzętu). Jedyne co w silniku robiłem to sam wyczyściłem EGR, raz mi zasłabł i nie wiadomo było dlaczego (brak błędów w kompie, nic), stwierdziłem, że czyszczenie nie zaszkodzi.

Fajniej jeździ 175KM, ale tam już zawsze jest DPF, a ja bardzo chciałem bez DPF, bo dużo jeżdżę po mieście. Wersja 130KM może być troszkę słabowita, ale co kto lubi wink.gif

> - Głównie stawiam na 2.0 T i tu prośba o podanie typowych problemów z którymi można się spotkać.

> Jak silnik znosi LPG? Co najczęściej siada?

Miałem Lagunę 2.0T, fajny silnik, bardzo cichutki, nic mi nie padło, ale w Espace to będzie nieźle konsumował paliwo (ja akurat LPG nie trawię). Z ciekawości spytam gdzie wsadzisz zbiornik LPG ? Zamiast windy i koła zapasowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma typowych dla 2.0dCi To jest IMHO najlepszy diesel dostępny na rynku. Ja mam wersje bez DPF

> (fabrycznie, kod M9R 740 jakbyś szukał takiego, to jest wersja 150KM). Obecnie nalatane 140kkm

> (8 lat) i baaaaardzo sobię chwalę. Jest łańcuch rozrządu więc jeden problem odpada, za to

> uważać trzeba na koło pasowe (jest akurat równiez w 2.0T, jak się rozwulkanizuje to lub zrywać

> paski osprzętu). Jedyne co w silniku robiłem to sam wyczyściłem EGR, raz mi zasłabł i nie

> wiadomo było dlaczego (brak błędów w kompie, nic), stwierdziłem, że czyszczenie nie zaszkodzi.

> Fajniej jeździ 175KM, ale tam już zawsze jest DPF, a ja bardzo chciałem bez DPF, bo dużo jeżdżę po

> mieście. Wersja 130KM może być troszkę słabowita, ale co kto lubi

> Miałem Lagunę 2.0T, fajny silnik, bardzo cichutki, nic mi nie padło, ale w Espace to będzie nieźle

> konsumował paliwo (ja akurat LPG nie trawię). Z ciekawości spytam gdzie wsadzisz zbiornik LPG

> ? Zamiast windy i koła zapasowego ?

Co do LPG to też nie wierze w to zasilanie bo wiele samochodów z tym wynalazkiem miałem i każdy był problematyczny, nie mniej stary diesel to potencjalna mina i zastanawiam się czy nie spróbować raz jeszcze. Zbiornik to chyba faktycznie w miejsce koła pod samochodem.

Co do diesla i FAP, zawsze można go wywalić smile.gif choć też wolałbym bez niego kupić. Zobaczymy, zbieram informacje póki co, i dziękuję za kilka porad ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do LPG to też nie wierze w to zasilanie bo wiele samochodów z tym wynalazkiem miałem i każdy był

> problematyczny,

Ja mam zupełnie odwrotne doświadczenia - żadnych problemów.

Ale niestety większość współczesnych silników benzynowych się do gazu (mniej lub bardziej) nie nadaje i zmuszony jestem teraz dieslem jeździć. grinser006.gif

Tyle z tego dobrego, że dwumasy i filtra FAP nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.