Skocz do zawartości

czyszczenie nowych płytek z nalotu fugi


jerro

Rekomendowane odpowiedzi

Płytki świeżo położone, fuga rozmazana po wszystkich płytkach shocked.gif

na razie umyłem 2 razy i efektu brak - nadal pozostaje jasny nalot - miejscami bardzie intensywny.

Czym to zmyć?? Jest jakiś Atlas Szop, ale trzeba uważać na fugi, więc IMHO użycie go jest bez sensu.

Gdzieś znalazłem, że woda z octem, ale nie wiem jaki to będzie miało wpływ na fugi niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Płytki świeżo położone, fuga rozmazana po wszystkich płytkach

> na razie umyłem 2 razy i efektu brak - nadal pozostaje jasny nalot - miejscami bardzie intensywny.

> Czym to zmyć?? Jest jakiś Atlas Szop, ale trzeba uważać na fugi, więc IMHO użycie go jest bez

> sensu.

> Gdzieś znalazłem, że woda z octem, ale nie wiem jaki to będzie miało wpływ na fugi

Nie wiem czy chodzi Ci o fugowanie i mycie czy mycie już gdy fuga jest wyschnięta.

Jeśli to pierwsze to po zafugowaniu mokrą gąbką na pacce robisz koliste ruchy żeby wyrównać fugę. Po chwili jak fuga podciągnie zmywasz po przekątnej. Zamoczenie gąbki wyciśnięcie na rolkach i jeden ruch poprzeczny po płytkach. I tak cały czas jedno zamoczenie jeden ruch po płytkach.

Jeśli to drugie i nalot już skamieniał to znaczy że glazurnik spieprzył mycie fugi czyli to co pisałem wcześniej i wtedy najlepiej do czystej wody do wiadra dolej szopa lub trioluxa i dajesz ostro jakąś szmatką aż nalot zejdzie. Jeśli nie pomoże to dodać więcej środka do wody. W ostateczności samym środkiem.

Tylko pamiętaj żeby zmyć płytki czystą wodą po takim zabiegu.

Oczywiście jeśli płytki są szkliwione (czytaj gładkie bez porów) bo jeśli są chropowate i nalot wgryzł się w pory to może się okazać że niczym tego nie doczyścisz.

EDIT Tak pomyślałem że może świeżo dopiero co fugowane płytki i myte, to po prostu po umyciu płytek zostawić to na kilka godzin aż fuga skamienieje. Bo jeśli myjesz świeżą fugę więcej niż raz to cały czas wypłukujesz fugę ze szczelin i dlatego masz nalot. No i pewnie zamaczasz gąbkę i zamiast jednego pociągnięcia jeździsz nią po połowie ściany. BŁĄD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Płytki świeżo położone, fuga rozmazana po wszystkich płytkach

> na razie umyłem 2 razy i efektu brak - nadal pozostaje jasny nalot - miejscami bardzie intensywny.

> Czym to zmyć?? Jest jakiś Atlas Szop, ale trzeba uważać na fugi, więc IMHO użycie go jest bez

> sensu.

> Gdzieś znalazłem, że woda z octem, ale nie wiem jaki to będzie miało wpływ na fugi

I ważne pytanie - jaka fuga. Zwykła czy epoksydowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.