Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

yack

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez yack

  1. Mam coś z Ryobi więc się wypowiem :) Ryobi w swoim oficjalnym sklepie też ma promki że do wielu można mieć aku za 1zł. Tylko że zwykły a nie Edge który jest tam chyba 50% lepszy. I chyba do tej promocji zrobili z cenami tak że ten który dają choć jest gorszy to jest droższy niż ten lepszy gdyby chcieć go kupić. No ale fajnie wygląda w promocji że niby tyyyyyle zaoszczędzisz. Ryobi chyba trochę gwiazdorzy z cenami i bez promocji nie warto kupować, coś kiedyś chciałem to niewiele droższe było z milwaukee. A kontakt ze sklepem jest taki że na maila nie odpisują wcale, a jak zamówisz przesyłkę do paczkomatu to wyślą kurierem na adres na jaki bierzesz fakturę bez żadnej informacji. Pominę że piszą że chyba w 24h towar opuszcza magazyn a ostatnio coś dostałem po ponad tygodniu. I zdecydowanie nie polecam małych nożyc do żywopłotu, takiego badziewia dawno nie widziałem. A tak to spoko, przeciętna jakość za przeciętne $$. Plus że faktycznie mają mega szeroki asortyment
  2. Nie znam się ale Gemini twierdzi że kwasek cytrynowy i gorąca woda sobie radzi z tym mydłem: "1. Metoda kwaśna: Kwas cytrynowy (Najbezpieczniejsza) Mydła magnezowe i wapniowe najlepiej rozpadają się w środowisku kwaśnym. Kwas cytrynowy reaguje z nierozpuszczalnym mydłem, tworząc cytryniany, które są świetnie rozpuszczalne w wodzie. Zastosowanie: Do pralki lub zmywarki wsyp 100–150g kwasku cytrynowego do zasobnika na detergent. Program: Uruchom cykl o najwyższej możliwej temperaturze (90°C dla pralki, program intensywny dla zmywarki). Wysoka temperatura to klucz – drastycznie zwiększa szybkość reakcji i pomaga upłynnić tłuszcze. 2. Metoda zasadowa: Soda kalcynowana (Węglan sodu) Jeśli maź jest wyjątkowo tłusta i "mięsista", lepsza będzie soda kalcynowana (nie mylić ze zwykłą sodą oczyszczoną – kalcynowana ma wyższe pH i silniej odtłuszcza). Działanie: Rozbija strukturę tłuszczów (saponifikacja) i pomaga oderwać biofilm od ścianek rur. Uwaga: Nigdy nie mieszaj kwasu (octu/kwasku) z sodą w jednym cyklu – wzajemnie się zneutralizują, tworząc zwykłą wodę z solą i mnóstwem bezużytecznej piany. 3. "Artyleria ciężka": Wodorotlenek sodu (Kret) Jeśli rura jest niemal całkowicie niedrożna, stosuje się sodę kaustyczną. Ryzyko: Wytwarza ogromne ilości ciepła. Jeśli masz rury z cienkiego plastiku lub starego typu syfony, możesz je stopić lub odkształcić. Używaj tylko zgodnie z instrukcją na opakowaniu i zawsze zalewaj zimną/letnią wodą (nigdy wrzątkiem, bo grozi to "wybuchem" chemicznym)."
  3. yack odpowiedział tomeq77 na temat - Zrób to sam
    Problem jest taki że po jakimś czasie co chwila komunikuje że jest zapchany filtr. Mam z Laresar V7 dokładnie to samo. W sensie pokazuje że jest zatkana rura. Rozebrałem całego - w środku czysto, wszystko git. Na maksymalnych obrotach i tak się wyłącza. Wymieniłem filierek i się naprawił. Mam też dreame i choć znacznie droższy to nigdy nie miał takich problemów.
  4. yack odpowiedział G.O.A.T. na temat - Motokącik
    Ja wiem ze to subaru ale teraz to już serio przesadzili. Okej - od tyłu może i fajnie wygląda. Ale to co wrzuciłeś to porażka. Może faktycznie w teren jak na zdjęciu pasuje (choć do tego są lepsze samochody) ale jako daily w mieście to trochę jakby chodzić po mieście z wielkim plecakiem ze stelażem, wypchanym, z dopiętymi matami, śpiworami, namiotem i menażkami. Potrafią robić brzydale. A jak pomyślę że następna wersja sprawi że uznamy że ta jest piękna to nie ogarniam co zrobią
  5. yack odpowiedział deszczowyRoman na temat - Zrób to sam
    Pufas trochę tańsze Savo, Cillit na pleśń. Mnóstwo tego, wszystko wali chlorem. Trzeba zostawić na conajmniej 15 minut i można spłukać
  6. yack odpowiedział deszczowyRoman na temat - Zrób to sam
    Mapei Ultracolor od lat wszędzie daje radę. Raz gdzieś wybrałem Sopro i była droższa a różnicy zupełnie nie widzę, za to gorzej z dostępnością bo nie wszędzie dostaniesz. A Mapei jak części do VW czy Skody - dostaniesz na każdym rogu
  7. yack odpowiedział Camel na temat - Motokącik
    BYD się nawet ze śniegu sam otrzepuje, tak od 49s
  8. yack odpowiedział luccass na temat - Zrób to sam
    W Siemens można w aplikacji ustawić czy po włączeniu ma być program ECO, czy ostatnio używany. Wiem że mało kto te aplikacje instaluje ale czasem się przydaje
  9. yack odpowiedział luccass na temat - Zrób to sam
    Często gęsto od wilgoci blat się rozchodzi. Niby dają w zestawie takie blaszki które można od spodu przykleić ale ktoś mi mówił że niewiele to daje i jak się ma blat z płyty to lepiej drzwiczki otwierać odrazu na całą szerokość
  10. yack odpowiedział luccass na temat - Zrób to sam
    To Wy jesteście problem a nie zmywarka Jak kleiste resztki wylejesz do zlewu do też się nie spłucze. Wiem co się dzieje jak wsypiesz mąkę czy bułkę tartą i zalejesz wodą. Tak czy owak - może kwestia temperatury albo czegoś ale ja nigdy takich problemów z boschem/siemensem nie mialem. Miałem chyba 16 lat zmywarkę z plastikowym dnem, nie wiem w czym stalowe dno jest lepsze ale to jakiś urban legend. Za to dopłaciłbym do uchylanych drzwiczek automatycznie po skończeniu zmywania. To jest ekstra sprawa że zmywarka zamiast bipczeć i drzeć ryja że skończyła, po prostu się uchyla i wyłącza. Gorzej jak masz blat z płyty, to może już nie być takie fajne
  11. W poprzednim aucie miałem nieprzyciemniany (no, może minimalnie czy jakąś powłokę miał) i był super, dawał dużo światła i można było podziwiać niebo.....teraz mam przyciemniony i właściwie to mogłoby go nie być, bez sensu takie coś - złotówki bym za to nie dopłacił.
  12. A mi się nie podoba. Szklany dach żeby robił wrażenie to oprócz tego że musi być po całości to musi być z czystego szkła, ten w audi jest taki jakby mleczny, w normalnych jest przyciemniony. Wolę czysty i przysłonę mechaniczną
  13. Bosch i wszystko w temacie. Nie słuchaj bredni ludzi którzy piszą żeby brać tylko z metalowym dnem bo plastik się psuje
  14. yack odpowiedział rwIcIk na temat - Zrób to sam
    O i to jest dobra informacja. Następny będzie niebieski bo z powodu serwisu Karchera więcej tego badziewia nie kupię W serwisie jest ktoś kto tylko przyjmuje sprzęt i nie ma bladego pojęcia o sprzęcie (może ma ale wygodniej palić głupa) - on tylko wypełnia formularz i za każdą diagnozę bez naprawy trzeba płacić. Po 2 latach Kärcher sam się wyłącza, no to na serwis, diagnoza i naprawa okej. Mam jakąś wadę (albo coś źle sparowane że + zmniejsza a minus zwiększa moc) i w serwisie już po gwarancji gość mówi że mogą sprawdzić ale nie wie ile będzie kosztowała naprawa, może trzeba będzie wymienić cały pistolet i jeśli się nie zdecyduję to za diagnozę trzeba będzie zapłacić. Pytałem dodatkowo o taki plastik prowadzący do węża bo się odłamał to gość powiedział że może wpisać do protokołu ale jeśli będzie drogie i się nie zdecyduję to jest liczone jako diagnoza kolejnej usterki. Do tego długi termin, kara za nieodebranie w ciągu kilku dni, koszty serwisu spore.
  15. Tam mogła być trawa. Gdyby nie tacy jak Ty to napewno by była Ja bym szedł rozmawiać, chociaż z urzędnikami ciężko tu wygrać, przerabiałem to kiedyś i "na starych zdjęciach z googla widać, że kiedyś to był teren zielony". Ale "przecież to chwasty i dzicz". - "nie ważne, przyzna pan że było to teren zielony"
  16. Świetny produkt. Jedna tylko uwaga, bo nie każdy wie - na większości impregnatów jest dopisek że "wersja bezbarwna produktu nie zabezpiecza przed słońcem". W przypadku tego produktu jest info "Malowanie produktem bezbarwnym jest dozwolone, niemniej jednak produkt zakolorowany zwiększa trwałość wymalowania." Tak tylko informacyjnie
  17. teraz są fajne małe piły łańcuchowe na aku. Napewno przyjemniej się tym pracuje i są bezpieczniejsze. Trafisz na coś i zrobisz sobie krzywdę ta szlifierką. Są w sprzedaży tarcze do drewna na to ale mało kto to kupuje, jedynie awaryjnie do czegoś
  18. yack odpowiedział analyzer64 na temat - Zrób to sam
    Popieram żeby patrzeć na lekką z amelinium, ewentualnie jak do małych rzeczy to są takie plastikowe taczkowiadra z kółkami (jest mniejsze a przez to bardziej praktyczne). Taczki budowlane z blachy 2mm są dobre na budowę ale do ogrodu są ciężkie i zupełnie niepraktyczne. Nie wiem tylko czy brałbym pierwszą lepszą z markietu, czasem w typowo ogrodniczych sklepach mają bardziej sprawdzonych producentów
  19. yack odpowiedział kadu na temat - Motokącik
    Takie kombi że jak hatchback. Kiedyś to były kombi
  20. Teoretycznie masz rację. W praktyce mam taki domek letniskowy od 30 lat i to w lesie. Owszem, jest wilgotno ale właściwie do pierwszego przyjazdu, przewietrzenia i sprzątania. Ale nie ma piwnicznego klimatu, nic się też nie skrapla. Meble całe, telewizor cały. I tak - woda co rok spuszczana - zajmuje to 15 minut razem z zalaniem kibla i syfonu prysznicowego (pozostałe można zdjąć) płynem żeby ewentualnie nie zamarzło. Nie, nie namawiam do tego a tylko chciałbym zauważyć, że nie zawsze jest to tak jak opisałeś. Jeśli wpadnę tam zimą to może raz z własną butelką wody żeby zrobić sobie herbatę. Imho w takiej sytuacji bez sensu kilka miesięcy grzać i w duże mrozy zastanawiać się czy wszystko jest okej Tak, najczęściej się to nazywa follow albo jest taki ludzik. Ale prawie nikt z tego nie korzysta. A nawet jak o tym wie to później położy pilota gdzieś gdzie nie łapie. A u mnie z apki nie widać tego skąd bierze, jedynie po wskazywanej temperaturze widzę że coś nie gra No tak, może tak być jak dobrze izolnięte
  21. Tak tak, tylko właśnie pytanie po co autor chce mieć tam temperaturę na plusie jeśli nie zamierza tam przebywać. Bo jeśli chodzi o to by nie pękły rury to prościej spuścić wodę na zimę. A grzejnik po to bo obawiam się, że jak np. klima będzie na 8 stopni w salonie (brane ze ściany) to w pomieszczeniu może być chłodniej, a w kibelku za ścianą i drzwiami przy dużych mrozach może spaść jeszcze bardziej. Awaryjny grzejniczek załatwiłby sprawę w razie czego żeby się później nie zamartwiać jeśli ta chatka jest daleko. Ewentualnie są jeszcze grzałki do rur jeśli rury nie są zabudowane. Ale ekonomiczniej i ekologiczniej byłoby spuścić wodę, zabrać wrażliwą elektronikę i spać spokojnie
  22. Chyba każda, lub prawie każda klima ma obecnie funkcję grzania. Brałbym dobrego instalatora jakiego masz w okolicy i to co montuje niż wybierać markę a później szukać instalatora Pytanie jak dobrze masz zaizolowaną tą chatkę i jak bardzo podzieloną. No chyba, że dasz klimę gdzieś w centralnym miejscu i na zimę zostawisz pootwierane wszędzie drzwi. Ale jeśli masz słabą izolację budynku to zastanowiłbym się nad małym grzejniczkiemf np. w łazience gdzie masz wodę (bo obstawiam, że o tą wodę chodzi) . W normalnym trybie z aplikacji klimy chyba nie ustawisz na mniej niż 17 stopni C, w trybie przeciwzamrożeniowym chyba ok 8 ale nie w każdej klimie da się to ustawić. Jakbyś miał mały grzejnik to możesz sobie ustawić na 2 stopnie i imho to wystarczy
  23. Mam chyba ok 10 lat napęd, co jakiś czas tylko siknę silikonem w sprayu. Ale w ubiegłym roku padła mi jedna fotokomórka (dostała wilgoci) i to tak dziwnie że zamiast przestać działać nie dało się otworzyć bramy i nie miałem jak pojechać do pracy. Po godzinie szukania znalazłem kluczyki żeby otworzyć bramę ręcznie ale niestety zamek się zaciął i kluczyk pękł w środku. Przypomniały mi się wtedy słowa serwisanta żeby conajmniej co 2-3 miesięcy poruszać kluczykiem, ewentualnie czymś tam siurnąć. Tak więc to polecam Niemożliwość wyjechania do pracy to mega niefajna sprawa, zwłaszcza że takie rzeczy dzieją się zawsze wtedy jak na szybko trzeba jechać bo się wali pali i trzeba ratować świat, zazwyczaj w poniedziałek rano
  24. A jak się ma to ekonomicznie do diesla ? Ile taki autobus w wersji diesel pali ?
  25. yack odpowiedział FrugOs na temat - Motokącik

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.