-
Narzędzie akumulatorowe - temat rzeka
Mam coś z Ryobi więc się wypowiem :) Ryobi w swoim oficjalnym sklepie też ma promki że do wielu można mieć aku za 1zł. Tylko że zwykły a nie Edge który jest tam chyba 50% lepszy. I chyba do tej promocji zrobili z cenami tak że ten który dają choć jest gorszy to jest droższy niż ten lepszy gdyby chcieć go kupić. No ale fajnie wygląda w promocji że niby tyyyyyle zaoszczędzisz. Ryobi chyba trochę gwiazdorzy z cenami i bez promocji nie warto kupować, coś kiedyś chciałem to niewiele droższe było z milwaukee. A kontakt ze sklepem jest taki że na maila nie odpisują wcale, a jak zamówisz przesyłkę do paczkomatu to wyślą kurierem na adres na jaki bierzesz fakturę bez żadnej informacji. Pominę że piszą że chyba w 24h towar opuszcza magazyn a ostatnio coś dostałem po ponad tygodniu. I zdecydowanie nie polecam małych nożyc do żywopłotu, takiego badziewia dawno nie widziałem. A tak to spoko, przeciętna jakość za przeciętne $$. Plus że faktycznie mają mega szeroki asortyment
-
Udrażnianie kanalizacji
Nie znam się ale Gemini twierdzi że kwasek cytrynowy i gorąca woda sobie radzi z tym mydłem: "1. Metoda kwaśna: Kwas cytrynowy (Najbezpieczniejsza) Mydła magnezowe i wapniowe najlepiej rozpadają się w środowisku kwaśnym. Kwas cytrynowy reaguje z nierozpuszczalnym mydłem, tworząc cytryniany, które są świetnie rozpuszczalne w wodzie. Zastosowanie: Do pralki lub zmywarki wsyp 100–150g kwasku cytrynowego do zasobnika na detergent. Program: Uruchom cykl o najwyższej możliwej temperaturze (90°C dla pralki, program intensywny dla zmywarki). Wysoka temperatura to klucz – drastycznie zwiększa szybkość reakcji i pomaga upłynnić tłuszcze. 2. Metoda zasadowa: Soda kalcynowana (Węglan sodu) Jeśli maź jest wyjątkowo tłusta i "mięsista", lepsza będzie soda kalcynowana (nie mylić ze zwykłą sodą oczyszczoną – kalcynowana ma wyższe pH i silniej odtłuszcza). Działanie: Rozbija strukturę tłuszczów (saponifikacja) i pomaga oderwać biofilm od ścianek rur. Uwaga: Nigdy nie mieszaj kwasu (octu/kwasku) z sodą w jednym cyklu – wzajemnie się zneutralizują, tworząc zwykłą wodę z solą i mnóstwem bezużytecznej piany. 3. "Artyleria ciężka": Wodorotlenek sodu (Kret) Jeśli rura jest niemal całkowicie niedrożna, stosuje się sodę kaustyczną. Ryzyko: Wytwarza ogromne ilości ciepła. Jeśli masz rury z cienkiego plastiku lub starego typu syfony, możesz je stopić lub odkształcić. Używaj tylko zgodnie z instrukcją na opakowaniu i zawsze zalewaj zimną/letnią wodą (nigdy wrzątkiem, bo grozi to "wybuchem" chemicznym)."
-
Tani odkurzacz pionowy
Problem jest taki że po jakimś czasie co chwila komunikuje że jest zapchany filtr. Mam z Laresar V7 dokładnie to samo. W sensie pokazuje że jest zatkana rura. Rozebrałem całego - w środku czysto, wszystko git. Na maksymalnych obrotach i tak się wyłącza. Wymieniłem filierek i się naprawił. Mam też dreame i choć znacznie droższy to nigdy nie miał takich problemów.
-
2027 BMW X5
Ja wiem ze to subaru ale teraz to już serio przesadzili. Okej - od tyłu może i fajnie wygląda. Ale to co wrzuciłeś to porażka. Może faktycznie w teren jak na zdjęciu pasuje (choć do tego są lepsze samochody) ale jako daily w mieście to trochę jakby chodzić po mieście z wielkim plecakiem ze stelażem, wypchanym, z dopiętymi matami, śpiworami, namiotem i menażkami. Potrafią robić brzydale. A jak pomyślę że następna wersja sprawi że uznamy że ta jest piękna to nie ogarniam co zrobią
-
jaka fuga?
Pufas trochę tańsze Savo, Cillit na pleśń. Mnóstwo tego, wszystko wali chlorem. Trzeba zostawić na conajmniej 15 minut i można spłukać
-
jaka fuga?
Mapei Ultracolor od lat wszędzie daje radę. Raz gdzieś wybrałem Sopro i była droższa a różnicy zupełnie nie widzę, za to gorzej z dostępnością bo nie wszędzie dostaniesz. A Mapei jak części do VW czy Skody - dostaniesz na każdym rogu
-
Automat, Automat
BYD się nawet ze śniegu sam otrzepuje, tak od 49s
-
Zmywarka
W Siemens można w aplikacji ustawić czy po włączeniu ma być program ECO, czy ostatnio używany. Wiem że mało kto te aplikacje instaluje ale czasem się przydaje
-
Zmywarka
Często gęsto od wilgoci blat się rozchodzi. Niby dają w zestawie takie blaszki które można od spodu przykleić ale ktoś mi mówił że niewiele to daje i jak się ma blat z płyty to lepiej drzwiczki otwierać odrazu na całą szerokość
-
Zmywarka
To Wy jesteście problem a nie zmywarka Jak kleiste resztki wylejesz do zlewu do też się nie spłucze. Wiem co się dzieje jak wsypiesz mąkę czy bułkę tartą i zalejesz wodą. Tak czy owak - może kwestia temperatury albo czegoś ale ja nigdy takich problemów z boschem/siemensem nie mialem. Miałem chyba 16 lat zmywarkę z plastikowym dnem, nie wiem w czym stalowe dno jest lepsze ale to jakiś urban legend. Za to dopłaciłbym do uchylanych drzwiczek automatycznie po skończeniu zmywania. To jest ekstra sprawa że zmywarka zamiast bipczeć i drzeć ryja że skończyła, po prostu się uchyla i wyłącza. Gorzej jak masz blat z płyty, to może już nie być takie fajne
-
Dach panoramiczny - opinie
W poprzednim aucie miałem nieprzyciemniany (no, może minimalnie czy jakąś powłokę miał) i był super, dawał dużo światła i można było podziwiać niebo.....teraz mam przyciemniony i właściwie to mogłoby go nie być, bez sensu takie coś - złotówki bym za to nie dopłacił.
-
Elektrochromatyczny dach
A mi się nie podoba. Szklany dach żeby robił wrażenie to oprócz tego że musi być po całości to musi być z czystego szkła, ten w audi jest taki jakby mleczny, w normalnych jest przyciemniony. Wolę czysty i przysłonę mechaniczną
-
Zakup zmywarki do 2000zl
Bosch i wszystko w temacie. Nie słuchaj bredni ludzi którzy piszą żeby brać tylko z metalowym dnem bo plastik się psuje
-
Myjka ciśnieniowa
O i to jest dobra informacja. Następny będzie niebieski bo z powodu serwisu Karchera więcej tego badziewia nie kupię W serwisie jest ktoś kto tylko przyjmuje sprzęt i nie ma bladego pojęcia o sprzęcie (może ma ale wygodniej palić głupa) - on tylko wypełnia formularz i za każdą diagnozę bez naprawy trzeba płacić. Po 2 latach Kärcher sam się wyłącza, no to na serwis, diagnoza i naprawa okej. Mam jakąś wadę (albo coś źle sparowane że + zmniejsza a minus zwiększa moc) i w serwisie już po gwarancji gość mówi że mogą sprawdzić ale nie wie ile będzie kosztowała naprawa, może trzeba będzie wymienić cały pistolet i jeśli się nie zdecyduję to za diagnozę trzeba będzie zapłacić. Pytałem dodatkowo o taki plastik prowadzący do węża bo się odłamał to gość powiedział że może wpisać do protokołu ale jeśli będzie drogie i się nie zdecyduję to jest liczone jako diagnoza kolejnej usterki. Do tego długi termin, kara za nieodebranie w ciągu kilku dni, koszty serwisu spore.
-
"Postój pojazdu na zieleni" ....
Tam mogła być trawa. Gdyby nie tacy jak Ty to napewno by była Ja bym szedł rozmawiać, chociaż z urzędnikami ciężko tu wygrać, przerabiałem to kiedyś i "na starych zdjęciach z googla widać, że kiedyś to był teren zielony". Ale "przecież to chwasty i dzicz". - "nie ważne, przyzna pan że było to teren zielony"