Skocz do zawartości

Focus II antena


vtorek

Rekomendowane odpowiedzi

W nawiązaniu do odgrzewanego kotleta sprzed dwóch lat: tutaj oficjalnie odszczekuję: złamałem antenę na myjni bp zlosnik.gif i to tak że do wymiany bat i stopka.

Zapiekła się już dawno temu, nie chciało mi się walczyć z tematem to dostałem nauczkę.

Ale żeby było technicznie; wymiana około 15 minut. Najwięcej kłopotu miałem z wytarganiem lampki z podsufitki. Zajęło mi to większość czasu bo nie chciałem nic uszkodzić i robiłem delikatnie i powoli oink.gif

Sama wymiana stopki to po prostu odkręcenie śruby i przykręcenie do niej nowej stopki. Na zdjęciu mniej więcej jak to wygląda od wewnątrz (na pierwszym planie przewody od lampki).

288374400-20150427_185457.jpg

Ceny kompletu zabijają: ASO 150 zł, sklep specjalizujący się w fordzie 120 zł (oryginał).

Inny sklep za "rzemiosło" krzyknął 80 zł ale słowa złego nie powiem - w zasadzie nie do odróżnienia od oryginału ok.gif

Odkręcajcie anteny bo nie znacie dnia ani godziny 270751858-jezyk.gif

Dziękuję za uwagę zlosnik.gif

post-44597-1435253016341_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobry manual, bez zdjęć, ale przejdzie

> Ja nie odkręcam, bo foka jeszcze nigdy przez 6 lat nie była na myjce automatycznej

Ja swoją myłem raz - ostatni raz.

Tyle rys na aucie nie zrobiłem od kiedy je mam no.gif

A anteny nawet kombinerkami nie ruszyłem, więc wjechałem z anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobry manual, bez zdjęć, ale przejdzie

Trochę mi się spieszyło i dlatego tylko ta jedna fotka zlosnik.gif

Mogę opisać trochę dokładniej chociaż to będzie taka sztuka dla sztuki bo ta operacja jest naprawdę prosta - no ale może się komuś przyda:

1. Potrzebne są: torx 20, jakiś bardzo cieniutki (najlepiej) płaski śrubokręcik, ~15-20 minut.

2. Zdejmujemy szkiełko lampki - są specjalne wycięcia, w które można włożyć rzeczony śrubokręcik i podważyć szkiełko. Ostrożnie! Idzie z dość dużym oporem.

3. Teraz będzie trochę trudniej bo trzeba wyjąć lampkę - tak po prostu pociągając w dół nie pójdzie bo trzymają ją zaczepy od strony wewnętrznej auta, które nie są w żaden sposób giętkie czy ruchome - podważanie nic nie daje - można tylko poniszczyć plastiki.

Ja to zrobiłem w ten sposób: kilka mm podniosłem przód (ta strona gdzie jest żarówka) do góry i zacząłem ją obracać tak że w pewnym momencie miałem ją obróconą o 90 stopni. Trochę oporu stawia tył ale delikatne użycie siły załatwia sprawę zlosnik.gif Wtedy już wyszła bez problemu.

4. Teraz jest już prosto - bierzemy torxa i odkręcamy śrubę, na której trzyma się stopka anteny i oczko kabla antenowego. Jak zrobimy to powoli to śruba zostanie na swoim miejscu w dachu i uszczelce.

5. Przykładamy nową stopkę i przykręcamy z wyczuciem - może się okazać przydatna druga osoba, która stopkę przytrzyma, żeby nie uciekała przy początku dokręcania ale jak ktoś ma długie łapy to sobie poradzi. Obawy, że stopka się będzie kręcić wokół osi śruby przy dokręcaniu nie ma bo jest specjalny trzpień w stopce wchodzący w dziurkę w dachu, który trzyma pozycję.

6. Lampkę wkładamy dokładnie tak samo jak ją wyjęliśmy tylko na odwrót hehe.gif

7. Cieszymy się nową anteną, która pewnie i tak za miesiąc albo dwa nie będzie się chciała odkręcić grinser006.gif

> Ja nie odkręcam, bo foka jeszcze nigdy przez 6 lat nie była na myjce automatycznej

Ja tam jeżdżę dość często bo nie chce mi się myć ręcznie i mam do automatu blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.