Skocz do zawartości

Kosiarka spalinowa okolo 50cm z plastikowym koszem


whitefunk

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde powiem Wam, że mam problem bo szukam kosiarki spalinowej, z silnikiem najlepiej B&S, szerokość cięcia minimum 50cm, oczywiście z napędem, ale mam jedno wymaganie - żeby miała plastikowy kosz, a nie ten siatkowy, wydaje mi się, że plastik zdecydowanie łatwiej się czyści i można go po prostu umyć - no i do 1500 zl ktore chciałbym wydać nie mogę znaleźć niczego z sensem.

Czy może ktoś coś polecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... ale mam jedno wymaganie - żeby miała

> plastikowy kosz, a nie ten siatkowy, wydaje mi się, że plastik zdecydowanie łatwiej się czyści

> i można go po prostu umyć - ...

Moje doświadczenie z plastikowym koszem jest niestety negatywne. Ta plastikowa siatka popękała i częściowo odpadła, przez co wypadają resztki koszonej trawy, poza tym łączenie góra-dół już nie trzyma jak kiedyś.

U mnie jednym z wymagań przy poszukiwaniach kosiarki był właśnie kosz z twardą górą i miękkim dołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viking posiada plastikowe kosze.

Nie wiem tylko czy budżet odpowiedni.

Swojego kupowałem 12 lat temu i do dzisiaj daje radę.

Także spokojnie mogę polecić.

Obudowa kosiarki tez jest z plastiku -jakiś ABS czy coś takiego.

Czasami kamień się trafi przy koszeniu i nic mu nie dolega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Viking posiada plastikowe kosze.

> Nie wiem tylko czy budżet odpowiedni.

> Swojego kupowałem 12 lat temu i do dzisiaj daje radę.

> Także spokojnie mogę polecić.

> Obudowa kosiarki tez jest z plastiku -jakiś ABS czy coś takiego.

> Czasami kamień się trafi przy koszeniu i nic mu nie dolega

Ja mam z plastikowym koszem wręcz przeciwne doświadczenie-kamień potrafił przelecieć tak, jakby kosza nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo.gif i to nie tak dawno KLIK zlosnik.gif

Ja zdecydowałem się na Oleo-mac GV53 TK AllRoad4 tylko nie do końca spełnia Twoje wymagania odnośnie całkowicie plastikowego kosza. Kosiłem ją dopiero 3 razy także za dużo nie mogę powiedzieć... oink.gif Dużym plusem jest łatwość uruchamiania - na zimnym silniku lekkie pociągniecie i silnik odpala bez zająknięcia smile.gif Jednostka Emak zbiera dobre opinie w sieci. Kosz jest solidny, ten materiał to jakieś tworzywo sztuczne... spokojnie można opłukać wodą z węża ogrodowego zlosnik.gif

Z wad jakie do tej pory uchwyciłem:

- przy włączonym napędzie mogłaby odpychać się szybciej (za moją poprzednią kosiarką nie mogłem nadążyć tak zasuwała zlosnik.gif),

- jest ciężka (34kg) i może dlatego nie jest taka szybka wink.gif (moja poprzednia kosiarka ważyła 26kg). Z drugiej strony to może być zaleta - kosiarka nie jest zrobiona z gównolitu zlosnik.gif

Zalety w moim odczuciu:

- plastikowe elementy są solidne,

- małe spalanie (porównując do poprzedniej kosiarki pali sporo mniej, a jest cięższa i większa),

- wyrzut boczny - przydaje się przy koszeniu bez kosza (ja tak często koszę gdy trawa jest spora)

- bezproblemowe uruchamianie - tak jak pisałem pali od pierwszego pociągnięcia przy zimnym silniku

- 3letnia gwarancja (pod warunkiem odbycia 2 przeglądów gwarancyjnych - 45zł przegląd crazy.gif ).

Jeśli zależy Ci na plastikowym koszu to ten model Stiga powinien Cię zainteresować STIGA CASTELGARDEN XC 53BSW4 (Tutaj silnik B&S).

Czemu zdecydowałem się na Oleo-maca? Mam punkt sprzedaży / serwis pod samym nosem zlosnik.gif Mogłem podejść i obmacać przed zakupem. Niestety ta Stiga nie była dostępna od ręki u mnie w mieście.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.