Skocz do zawartości

Czy kupić można Land Rovera Freelandera1?


Rekomendowane odpowiedzi

Mając dostęp do tanich części i mechanika zaznajomionego z ta specyficzna marka? wink.gif Pytam bo wczoraj przez przypadek wpadliśmy na siebie z siostra cioteczna, której długo nie widziałem, i ona sprzedała mi newsa, że niedawno kupiła właśnie takie wozidelko, i ma ponoć dostęp do tanich części, oraz mechanika znającego się na tych autach. A ponieważ mojej żonie się zawsze ten model bardzo podobał ....... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mając dostęp do tanich części i mechanika zaznajomionego z ta specyficzna marka? Pytam bo wczoraj

> przez przypadek wpadliśmy na siebie z siostra cioteczna, której długo nie widziałem, i ona

> sprzedała mi newsa, że niedawno kupiła właśnie takie wozidelko, i ma ponoć dostęp do tanich

> części, oraz mechanika znającego się na tych autach. A ponieważ mojej żonie się zawsze ten

> model bardzo podobał .......

Nie znam nikogo kto by nie narzekał na awaryjność tego auta. Co Ci po tym, że masz mechanika i części, jeśli auto bedzie u niego stało i wymagało tych części?

Nie lepiej mieć auto, które części nie wymaga (nawet tanich) i zamiast stać u mechanika wozi Cię po świecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić samochód co się nie psuje zlosnik.gif poznałem kilka osób co mieli Freelandera 1 i opinie o aucie kiepskie, poza jednym wyjątkiem co to mu się nigdy ten samochód nie zepsuł i nawet przez bajora po szybę dawał radę jechać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepiej kupić samochód co się nie psuje poznałem kilka osób co mieli Freelandera 1 i opinie o

> aucie kiepskie, poza jednym wyjątkiem co to mu się nigdy ten samochód nie zepsuł i nawet przez

> bajora po szybę dawał radę jechać

Mitoman-gawedziarz? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie znam nikogo kto by nie narzekał na awaryjność tego auta. Co Ci po tym, że masz mechanika i

> części, jeśli auto bedzie u niego stało i wymagało tych części?

> Nie lepiej mieć auto, które części nie wymaga (nawet tanich) i zamiast stać u mechanika wozi Cię po

> świecie?

Co w takim razie podobnego, malego jakiegos Suvka, kupić? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cherokee renegade

Fajny ale to amerykaniec jednak hmm.gif

> x-trail z takimi halogenami

Deska rozdzielcza przeznaczona dla pasażerów z tylnych siedzeń zamiast dla kierowcy? yikes.gifhehe.gif

Ale IMHO głupie rotfl.gif

Może po prostu do jakiej Toyki RAV 4 albo Hondy CR-V się pomału przymierzyć hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nissan Terrano, Hyundai Santa Fe, Forester, CRV, może Renault Scenic RSX4?

Najchętniej CRV lub Forester grinser006.gif A co z tego za tak niewielka kwotę tzn dużą dla mmnie ale niewielka jeśli chodzi o zakup używanej terenówki, będzie w najlepszym stanie i najdłużej pojeździć bez kłopotów? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najchętniej CRV lub Forester A co z tego za tak niewielka kwotę tzn dużą dla mmnie ale niewielka

> jeśli chodzi o zakup używanej terenówki, będzie w najlepszym stanie i najdłużej pojeździć bez

> kłopotów?

Vitara, CRV

Forester 2.0 125KM... jak dobrze trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najchętniej CRV lub Forester A co z tego za tak niewielka kwotę tzn dużą dla mmnie ale niewielka

> jeśli chodzi o zakup używanej terenówki, będzie w najlepszym stanie i najdłużej pojeździć bez

> kłopotów?

na gieldzie ciekawy forek jest do sprzedania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najchętniej CRV lub Forester A co z tego za tak niewielka kwotę tzn dużą dla mmnie ale niewielka

> jeśli chodzi o zakup używanej terenówki, będzie w najlepszym stanie i najdłużej pojeździć bez

> kłopotów?

Ja w takich sytuacjach wchodzę na Allegro i sprawdzam ceny części:

- coś z zawieszenia (amortyzatory, łączniki)

- hamulce

- układ przeniesienia napędu (przeguby)

- sprzęgło

- ewentualnie jakieś charakterystyczne słabe punkty modelu

Warto brać takiego, do którego jest dużo tanich części.

A z tych dwóch szukałbym CRV bo forek to zwykłe kombi.

EDIT: Chyba że chcesz jeździć poza asfaltem to mimo wszystko Forek, bo CRV ma beznadziejny napęd 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na gieldzie ciekawy forek jest do sprzedania

Fakt interesujący waytogo.gif Szkoda, że czarny , obydwojgu nam czyli mi i żonie wybitnie nie podobają się samochody w żałobnych kolorach wink.gif

Pytanie czemu sprzedaje, dlaczego tak drogo, czy ma książkę wozu, czy poda VIN, i czy można do ASO podjechac rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, allegro. Często się dobre aukcje trafiają, tylko jak już znajdziesz to podejdź do tego z głową. Nie licytuj od razu bo tylko promujesz aukcję i wabisz konkurencje. Najlepiej wejdź sobie na taką stronke http://www.aukcjoner.pl/ i sprawdz sobie snajpera. Wklej tam numer aukcji i zostaw. Ja tak kupuje i mam rzeczy za lepszą kasę i właściwie nie robiąc nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale on ma turbo a wielokrotnie mnie ostrzegano przed Forkami z turbo

a to nie wiem, wiadomo NA bezpieczniejszy, ale jak tu wszystko śmiga to bym zaryzykował, sam się zastanawiam nad nim, japoński pierwszy wypust, teraz już takich nie robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fakt interesujący Szkoda, że czarny , obydwojgu nam czyli mi i żonie wybitnie nie podobają się

> samochody w żałobnych kolorach

> Pytanie czemu sprzedaje, dlaczego tak drogo, czy ma książkę wozu, czy poda VIN, i czy można do ASO

> podjechac

Jak chcesz tanio to odpuść Subaru z wiertarką.

Tu masz trochę odnośnie kosztów. Co prawda w większości dotyczy FII, ale da Ci pogląd na różnice w cenie utrzymania.

BTW, napisałem do właściciela. Jak FII które jadę oglądać okaże się niewypałem, to pomyślę nad tym grinser006.gif

Koszty ew. napraw przerażają nawet mnie, ale cena zakupu jest prawie 1/3 FII więc kilka zł zostanie na fakapy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale Forek po asfalcie też lepiej jeździ

Owszem, ale nie jest SUVem. Jeśli doktorek chce SUVa to forek nie bardzo. A jeśli chce 4x4 to forek o niebo lepszy od Hondy (właściwie wszystko lepsze od Hondy, a już forek to ją miażdży).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mając dostęp do tanich części i mechanika zaznajomionego z ta specyficzna marka? Pytam bo wczoraj

> przez przypadek wpadliśmy na siebie z siostra cioteczna, której długo nie widziałem, i ona

> sprzedała mi newsa, że niedawno kupiła właśnie takie wozidelko, i ma ponoć dostęp do tanich

> części, oraz mechanika znającego się na tych autach. A ponieważ mojej żonie się zawsze ten

> model bardzo podobał .......

Mój ojciec jeździ tym siedem lat i teraz chce sprzedać,

nie jest to w jego przypadku awaryjne auto, jak się dba tak się ma.

Teraz sprzedaje, bo chce po prostu coś młodszego, obecny 1999r, 2.0 D, chce 7500zł i nie ma chętnych...stereotyp robi swoje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój ojciec jeździ tym siedem lat i teraz chce sprzedać,

> nie jest to w jego przypadku awaryjne auto, jak się dba tak się ma.

> Teraz sprzedaje, bo chce po prostu coś młodszego, obecny 1999r, 2.0 D, chce 7500zł i nie ma

> chętnych...stereotyp robi swoje..

pokaż ogłoszenie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma chętnych bo jest na Gumtree, wystaw na Otomoto (+olx +alegro) to chętni się znajdą.

Było w popularnych u nas Anonsach, byliśmy na giełdzie, i nadal nie sprzedany.

Chyba, rzeczywiście trzeba wystawić na Otomoto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszę

> EDIT: Widzę, że ze zdjęciami jest coś nie tak, poprawię..

> dla osoby zainteresowanej wyślę zdjęcia na prv.

aaa bo to angol przerobiony, dlatego każdy olewa (w tej cenie) bo się boją przeróbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak.

No to się nie dziwię, że jest problem ze sprzedażą wink.gif Patrząc z perspektywy klienta, skreślam takie samochody na wstępie.

Ale jestem klientem niewymiernym, bo odrzucam również oferty handlarzy zlosnik.gif na dobrych autach zarobić się nie da, a szkoda mi czasu na wycieczki i nerwów na oglądanie.

Z drugiej strony, w sobotę jadę po auto 850km (w dwie strony) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Owszem, ale nie jest SUVem. Jeśli doktorek chce SUVa to forek nie bardzo. A jeśli chce 4x4 to forek

> o niebo lepszy od Hondy (właściwie wszystko lepsze od Hondy, a już forek to ją miażdży).

W zasadzie to chciałbym chyba coś czego nie ma, albo trzeba by mieć kupę kasy i po prostu kupić dwa auta, jedno mniejsze i jedno wieksze, np Suzuki Ignis i Subaru Forester grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.