Skocz do zawartości

Impregnat do drewna - czy są próbki ?


Mirron

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

W zeszłym roku przeciągnąłem sosnową altanke impregnatem bezbarwnym Vidaron... w tym roku planuje powtórzyć zabieg, z tym że chyba ciapne na jakiś kolor... ale zanim kupię beczkę to chciałbym potestować kolorki, dlatego mam pytanko czy są gdzieś do zdobycia próbki z kolorami - np takie 0.2l albo mniejsze?

Wzorniki które wystawia producent przy ekspozycjach często gęsto różnią się między sobą nawet w obszarze tego samego marketu mimo iż prezentują imregnaty tego samego producenta i teoretycznie te same odcienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej.

> W zeszłym roku przeciągnąłem sosnową altanke impregnatem bezbarwnym Vidaron... w tym roku planuje

> powtórzyć zabieg, z tym że chyba ciapne na jakiś kolor... ale zanim kupię beczkę to chciałbym

> potestować kolorki, dlatego mam pytanko czy są gdzieś do zdobycia próbki z kolorami - np takie

> 0.2l albo mniejsze?

> Wzorniki które wystawia producent przy ekspozycjach często gęsto różnią się między sobą nawet w

> obszarze tego samego marketu mimo iż prezentują imregnaty tego samego producenta i

> teoretycznie te same odcienie...

Takich popularnych marek nie widzialem (chyba, ze jakies male puszeczki typu pol litra), ale w hurtowniach zajmujacych sie tego typu produktami maja probki mniej popularnych, ale rownie dobrych, albo i lepszych produktow. Znam niestety tylko jedna taka we Wroclawiu, ale sie przeprowadzila i nie moge znalezc nowej lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam mocno reklamowany Altax. Pomalowałem taras na działce. Po miesiącu wróciłem i z ostatnich kliku desek, które nie były zadaszone deszcz po prostu zmył ten cudowny preparat. Zostały plamy niepomalowanego drewna. 1-szy raz w zyciu widziałem takie efekty po impregnacie. Kupiłem go z lenistwa, bo piszą na nim, ze wystarcza jedna warstwa. Ale już jak malowałem to wydał mi się dziwny,.. taki gęsty, nie wnikający w drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odradzam mocno reklamowany Altax. Pomalowałem taras na działce. Po miesiącu wróciłem i z ostatnich

> kliku desek, które nie były zadaszone deszcz po prostu zmył ten cudowny preparat. Zostały

> plamy niepomalowanego drewna. 1-szy raz w zyciu widziałem takie efekty po impregnacie. Kupiłem

> go z lenistwa, bo piszą na nim, ze wystarcza jedna warstwa. Ale już jak malowałem to wydał mi

> się dziwny,.. taki gęsty, nie wnikający w drewno.

Kupiłeś niewłasciwy produkt i robisz teraz bezsensowne zamieszanie... Kupiłeś pewnie impregnat do drewna ogrodowego który wcale nie ma wnikać w drewno, tylko tworzyc warsstwe zewnetrzną. Ponadto nadaje się jedynie do drewna nieoszlifowanego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej.

> W zeszłym roku przeciągnąłem sosnową altanke impregnatem bezbarwnym Vidaron... w tym roku planuje

> powtórzyć zabieg, z tym że chyba ciapne na jakiś kolor... ale zanim kupię beczkę to chciałbym

> potestować kolorki, dlatego mam pytanko czy są gdzieś do zdobycia próbki z kolorami - np takie

> 0.2l albo mniejsze?

> Wzorniki które wystawia producent przy ekspozycjach często gęsto różnią się między sobą nawet w

> obszarze tego samego marketu mimo iż prezentują imregnaty tego samego producenta i

> teoretycznie te same odcienie...

Słuchaj, czy to naprawde aż takie ważne że odcień będzie się różnił od wzornika w sklepie? Przecież to są kosmetyczne różnice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słuchaj, czy to naprawde aż takie ważne że odcień będzie się różnił od wzornika w sklepie? Przecież

> to są kosmetyczne różnice...

no nie do końca... jak nie zapomnę to następnym razem pstrykne fotke wzorników jakie ma na stanie sklep i sam ocenisz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłeś niewłasciwy produkt i robisz teraz bezsensowne zamieszanie... Kupiłeś pewnie impregnat do

> drewna ogrodowego który wcale nie ma wnikać w drewno, tylko tworzyc warsstwe zewnetrzną.

> Ponadto nadaje się jedynie do drewna nieoszlifowanego...

Aaaa... Rozumiem! To z drewna ogrodowego by nie wypłukało, a z drewna tarasowego wypłukuje! Moje deski na tarasie to nienajmłodsze już deski, którym daleko obecnie do drewna szlifowanego. Swoją drogą,.. co to jest drewno ogrodowe ? Jakoś nie mogę wychwycić różnicy między czymś co określiłeś"drewnem ogrodowym" a drewnem typu "deska na tarasie". Nie jest to ani modrzew syberyjski, ani inne drewno egzotyczne - zwykła decha sosnowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aaaa... Rozumiem! To z drewna ogrodowego by nie wypłukało, a z drewna tarasowego wypłukuje! Moje

Brawo.

> deski na tarasie to nienajmłodsze już deski, którym daleko obecnie do drewna szlifowanego.

Jak sama nazwa wskazuje drewno szlifowane to takie które było szlifowane, np papierem ściernym. Drewno oszlifowane jest bardziej sliskie więc łatwiej po nim wszystko spływa...

> Swoją drogą,.. co to jest drewno ogrodowe ? Jakoś nie mogę wychwycić różnicy między czymś co

> określiłeś"drewnem ogrodowym" a drewnem typu "deska na tarasie". Nie jest to ani modrzew

> syberyjski, ani inne drewno egzotyczne - zwykła decha sosnowa.

Drewno ogrodowe jest bardziej "chamska" architektura ogrodowa, drewno prosto spod piły, z tartaku, szorstkie, nieoszlifowane. Różnego rodzaju płoty, pergole, drewniane szopy, drewutnie...

Nie bardzo rozumiem czemu się tak rzucasz. Tłumaczę Ci że użyłes niewłaściwego produktu, a ty nie chcesz uwierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bardzo rozumiem czemu się tak rzucasz. Tłumaczę Ci że użyłes niewłaściwego produktu, a ty nie

> chcesz uwierzyć...

No bo troche mnie dziwi, że nie wiesz, którego produktu użyłem, a w sumie wiesz, że złego. Mam nadzieje, że nie wyrzuciłem jeszcze puszki i jak będe następnym razem na działce to sprawdze i dam znać. W.g. mnie ( na mój rozum ) impregnaty do tarcicy są rzadsze bo muszą wniknąć w porowatą strukturę. Impregnaty gęste raczej są do powierzchni równych. Na tarcice chyba nawet nie dadzą się nałozyć. Sprawdze i wróce do wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dokładnie chyba to http://www.altax.pl/produkty/altax-do-drewna-ogrodowego/ więc teoretycznie możesz mieć racje.

Tyle, że moje deski na tarasie są obecnie w takim stanie, że smiało mozna je zaliczyć do drewna ogrodowego. Przecież te altanki i płotki też nie są z "czystej tarcicy" jak więźba dachowa ale z równiej obrabianego drewna. W.g. mnie powinno sie to trzymać zdecydowanie lepiej mojego tarasu. ALe przyznaje - kupiłem produkt nie do tarasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem dokładnie chyba to http://www.altax.pl/produkty/altax-do-drewna-ogrodowego/ więc

> teoretycznie możesz mieć racje.

> Tyle, że moje deski na tarasie są obecnie w takim stanie, że smiało mozna je zaliczyć do drewna

> ogrodowego. Przecież te altanki i płotki też nie są z "czystej tarcicy" jak więźba dachowa ale

> z równiej obrabianego drewna. W.g. mnie powinno sie to trzymać zdecydowanie lepiej mojego

> tarasu. ALe przyznaje - kupiłem produkt nie do tarasów.

Na taras lepiej sprawdza sie olej, ale czy olej, czy impregnat, z powierzchni poziomych bedzie wyplukiwany i wycierany butami - trzeba na poczatku i na koncu sezonu naniesc na nowil.

Pod olejowanie nie wolno zbyt mocno szlifowac drewna, bo zamykasz pory - to samo dotyczy impregnatu. Poleruje sie drewno pod lakier. Juz nie pamietam, ale bodajze 100, to maks dla olejowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> no nie do końca... jak nie zapomnę to następnym razem pstrykne fotke wzorników jakie ma na stanie

> sklep i sam ocenisz ;-)

jak obiecałem tak zrobiłem... wszystkie zdjęcia zrobione w tym samym LM - chodzi o kolorek "Teak Naturalny..." plus dodałem obrazek ze strony producenta... czy są to różnice kosmetyczne... no nie powiedział bym...

jakoś nieco przycięta na potrzeby wstawienia, aczkolwiek powinno być widać różnice...

288438691-vidaron_crop0.jpg

post-10765-14352530863118_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.