Skocz do zawartości

Problemy z BRC sequent


michbaran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu mam problemy z instalacją BRC w Outlanderze I 2.0. Auto chodzi normalnie na gazie, nie szarpie ale co jakiś czas występuje takie zjawisko jak by ktoś "zakręcił kurek z paliwem", jeśli wystąpi to podczas jazdy to nie reaguje na gaz, jak by hamowanie silnikiem, czasami trwa to 3-4 sekundy i samo ustępuje a czasami trzeba przełączyć na nPB i za kilka sek. ponownie na LPG, jest dobrze do następnego razu. Jeśli to wystąpi na wolnych obrotach to czasami jest wahnięcie obrotów do ok 200-300 i wraca ponownie do normalnej pracy a czasami zgaśnie i wystarczy ponownie odpalić, jest dobrze do następnego razu. Przypadłość ta występuje nieregularnie, czasami przez 200km jest spokój a czasami co kilka minut. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem, błędów nie zapisuje żadnych, na nPb problem nie występuje, obroty nie falują, świece wyczyściłem i zmniejszyłem szczelinę, filtr powietrza i filtry gazu nowe. Niestety nie wiem ile km zrobione na instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź 19 pin na ecu i wtyczce lpg. Jeśli będzie odbiegał kolorystycznie od reszty to należy

> ładnie wyczyścić.

Wszystkie piny wyglądają jednakowo, bez żadnego nalotu, lekko je przeczyściłem i psiknąłem sprayem do poprawy kontaktu, niestety dalej się dzieje to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź jeszcze konektory przy przekaźniku na wiązce i przy bezpiecznikach. Jeśli to nie pomoże to

> zostaje diagnostyka kompem.

A centralka zapisuje jakieś błędy w takim wypadku? Bo jeśli nie to ciężko będzie się wstrzelić w ten moment kiedy się to będzie działo żeby być akurat u gazownika. Czasami jest kilka dni spokoju a czasami z 5 razy w ciągu godziny. Będę szukał z tymi konektorami bo właśnie tym mi przypomniałeś że z 2-3 razy przytrafiło się to przy przejeździe przez przejazd kolejowy ze znaczną prędkości więc były jakieś wstrząsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Domyślnie diagnostyka błędów (zapis freeze frame) jest wyłączona, więc nie zapisze nic.

To trochę szkoda, ale przeczyściłem styki od bezpieczników i przekaźnika (były całe zielone, pewnie od montażu nie ruszane) i jak na razie jest spokój, zobaczę jak będzie dalej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.