Skocz do zawartości

Mały kufer do miasta


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję małego kufra do latania po mieście. Do wożenia mam jedynie pokrowiec i jakieś zabezpieczenie (disclock etc.). W zasadzie nic innego nie potrzebuję tam pakować. Może od czasu do czasu jak mnie sytuacja zmusi to wepchnąłbym tam swój nocnik, ale z racji obawy przed zajumaniem nie robiłbym tego zbyt często. Na ewentualne dłuższe wyprawy mam 2 boczne kufry, stąd myślę, że pchanie się w uniwersalny duży kufer centralny mija się z celem.

Aktualnie mam stalaż 7.5kg z płytą MONOKEY, ale ciężko znaleźć coś małego z GIVI (~30L) w tym standardzie.

Z mniejszych boxów to już tylko MONOLOCK, no ale właśnie ten standard z kolei przeznaczony jest niby do skuterów - słabsze zapięcie. Zastanawiam się mimo wszystko, żeby spróbowac tego MONOLOCKA. Jakoś nie widzę specjalnie sensu wożenia powietrza w kufrach MONOKEY +40litrów jeżdżąc wyłącznie po mieście. Z drugiej strony zdaje sobie sprawę, że taki mały kufer jak ten E300 może wyglądać dość śmiesznie na litrowym sprzęcie oslabiony.gif

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój B37 jest MONOLOCK, do 200km/h się trzyma, w mieście Ci chyba wystarczy

Do Versalki bym się nie bał zakładać bo tyle nie poleci - przynajmniej ze mną w siodle hehe.gif

Mówisz, że do 200km/h po mieście styknie? grinser006.gif

Miałem większe ambicje, ale chyba się pohamuje, bo lejce zabioro, choć z drugiej strony to jest pewnie tylko kwestia czasu kiedy to nastąpi oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję małego kufra do latania po mieście. Do wożenia mam jedynie pokrowiec i jakieś

> zabezpieczenie (disclock etc.). W zasadzie nic innego nie potrzebuję tam pakować. Może od

> czasu do czasu jak mnie sytuacja zmusi to wepchnąłbym tam swój nocnik, ale z racji obawy przed

> zajumaniem nie robiłbym tego zbyt często. Na ewentualne dłuższe wyprawy mam 2 boczne kufry,

> stąd myślę, że pchanie się w uniwersalny duży kufer centralny mija się z celem.

> Aktualnie mam stalaż 7.5kg z płytą MONOKEY, ale ciężko znaleźć coś małego z GIVI (~30L) w tym

> standardzie.

> Z mniejszych boxów to już tylko MONOLOCK, no ale właśnie ten standard z kolei przeznaczony jest

> niby do skuterów - słabsze zapięcie. Zastanawiam się mimo wszystko, żeby spróbowac tego

> MONOLOCKA. Jakoś nie widzę specjalnie sensu wożenia powietrza w kufrach MONOKEY +40litrów

> jeżdżąc wyłącznie po mieście. Z drugiej strony zdaje sobie sprawę, że taki mały kufer jak ten

> E300 może wyglądać dość śmiesznie na litrowym sprzęcie

> Co radzicie?

ja ostatnio kupilem SHAD SH40 Cargo

foto pogladowe:

photo.jpg

black_338.jpg

w 40litrach miesci sie moj integral i jeszcze jakies rzeczy, jak musze to upchne kurke i kask. Zwykle woze w nim kask syna i drugie sniadanie do pracy wink.gif Dodatkowo awaryjnie moge cos zamocowac pasami do cargo na wierzchu boxa.

Mniejszy IMHO bylby dla mnie za maly - w sensie potrzebuje miejsca na kask i troche, z drugiej strony wiekszy (na 2integrale) moze i bylby lepszy bo moglbym zostawic oba kaski jak idziemy z synem do sklepu, ale wydaje mi sie juz za szeroki do przeciskania sie w korkach.

ps. dorzucilem jeszcze akcesoryjne oparcie do mojego boxa wiec mlody w razie czego daleko do tylu nie poleci smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DL'ka z zasady jest wielka krowa, więc takie 40 litrów to się jakoś na niej chowa ok.gif

Wygląda całkiem przyzwoicie z tym boxem

Dużo tutaj daje fakt, że za siodłem masz sporo miejsca na kufer. Normalnie stelaż wystaje poza obrys motocykla i wtedy nie wygląda to zbytnio estetycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DL'ka z zasady jest wielka krowa, więc takie 40 litrów to się jakoś na niej chowa

> Wygląda całkiem przyzwoicie z tym boxem

> Dużo tutaj daje fakt, że za siodłem masz sporo miejsca na kufer. Normalnie stelaż wystaje poza

> obrys motocykla i wtedy nie wygląda to zbytnio estetycznie

jak napisalem - pogladowe foto wink.gif

ja mam Zephyr 750, ale IMHO tez nie wyglada zle wink.gif - jak moto wroci z serwisu (moze juz w piatek) to cykne Ci fotke.

W sumie nie wiem jaki masz motocykl, ale chyba najlepiej bedzie jak sobie podjedziesz do sklepu i przymierzysz taki box na swoj motocykl - ja zaczynalem od 29litrow, ale jak przymierzylem kask do srodka to mi troche mina zrzedla wink.gif , potem znalazlem sklep gdzie wlasciciel mial na swoim motocyklu tego shada i po przylozeniu do mojego motocykla doszedlem do wniosku ze 40litrow bedzie optymalnie - jeszcze dosc waski a juz dosc pojemny wink.gif

btw. poniewaz jedyny wciaz produkowany dedykowany stelaz do mojego 20letniego zephyra to shad wiec jakos nie mialem dylematow co do producenta boxa - i nie musialem wybierac miedzy givi, kappa czy innymi chinskimi wynalazkami wink.gif Jesli ty masz plyte GIVI to potraktuj moja opinie jako punkt na korzysc 40litrowego topcase - czyli najmniejszego ktory pasuje do twojej plyty bez przerobek czy przekladek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak napisalem - pogladowe foto

hehe.gif, teraz zauważyłem facepalm%5B1%5D.gif

> ja mam Zephyr 750, ale IMHO tez nie wyglada zle - jak moto wroci z serwisu (moze juz w piatek) to

> cykne Ci fotke.

ok.gif

> W sumie nie wiem jaki masz motocykl, ale chyba najlepiej bedzie jak sobie podjedziesz do sklepu i

> przymierzysz taki box na swoj motocykl - ja zaczynalem od 29litrow, ale jak przymierzylem kask

> do srodka to mi troche mina zrzedla , potem znalazlem sklep gdzie wlasciciel mial na swoim

> motocyklu tego shada i po przylozeniu do mojego motocykla doszedlem do wniosku ze 40litrow

> bedzie optymalnie - jeszcze dosc waski a juz dosc pojemny

> btw. poniewaz jedyny wciaz produkowany dedykowany stelaz do mojego 20letniego zephyra to shad wiec

> jakos nie mialem dylematow co do producenta boxa - i nie musialem wybierac miedzy givi, kappa

> czy innymi chinskimi wynalazkami Jesli ty masz plyte GIVI to potraktuj moja opinie jako punkt

> na korzysc 40litrowego topcase - czyli najmniejszego ktory pasuje do twojej plyty bez

> przerobek czy przekladek.

Byłem wczoraj w Hondzie, ale mało czasu było. Przymierzałem E460, ale wg. mnie to za duże trochę jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> , teraz zauważyłem

> Byłem wczoraj w Hondzie, ale mało czasu było. Przymierzałem E460, ale wg. mnie to za duże trochę

> jest.

btw. przeciez jest maly monokey... B33NMK ewentualnie mozesz sprobowac z V40 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem B33NMK. Jak dla mnie niczym się on nie różni od E300NT2, który kosztuje 2 x mniej

roznica jest podstawowa drogi Watsonie! ten drozszy jest najmniejszym kufrem do monokey - czyli dla ludzi ktorzy na miasto potrzebuja cos na kask, a jednoczesnie moga (bez narzedzi) zamontowac wielki case na wakacje. Ten tanszy jest do monolock czyli dedykowany dla skuterzystow i tych ktorzy tylko dookola komina lataja i nic poza sporadycznie kaskiem nie potrzebuja chowac do kufra smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem B33NMK. Jak dla mnie niczym się on nie różni od E300NT2, który kosztuje 2 x mniej

Pomacaj grinser006.gif te dwa modele - to jest przepaść w wykonaniu i materiałach zastosowanych w produkcji.

288417820-GIVI.jpg

Aby uprzedzić głupie komentarze zlosnik.gif w "plastikach" działam od 19 lat...

post-1628-1435253063002_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecane fotki

z kufrem:

skufer1.jpeg

w wersji extended - z doczepiona 'kabinowka' w miejscu pasazera smile.gif - jak widac mozna jeszcze na gore wrzucic calkiem sporo gratow smile.gif

skufer2.jpeg

sama plyta

skufer3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.