Skocz do zawartości

VW Caddy 03-> pomoc w wyborze


gajoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowną Autokącikową Brać. Chciałem się poradzić odnośnie zakupu auta użytkowego. Wybór padł na VW Caddy. Ma to być wersja przedłużona, najlepiej 7 osobowa.

Mam jednak dylemat co do silnika jaki wybrać. PDki niby już oklepane z każdej strony i nie ma się czego bać, jednak autko będzie się kręcić głównie koło komina, więc nie wiem czy jest sens pakować się w diesla, ale powiedzmy, jeśli diesel to który? 1.9 (z osławionymi panewkami) czy 2.0 (z osławionym zużywającym się napędem pompy oleju)?

Czy w nowszych rocznikach (po lifcie) we wszystkich dieslach jest DPF? Czy 1.6 TDi warto w ogóle brać pod uwagę?

Od razu mówię że SDi odpada.

Znalazłem parę sztuk z benzyniakami. Nie ukrywam, jeśli kupię benzynę, to i tak pójdzie do zagazowania. Widziałem z silnikami 1.4, 1.6 oraz 2.0. Wszystkie z nich wydaje mi się, są to stare, sprawdzone konstrukcje. Czy któryś ma jakieś bolączki? Kiedyś coś słyszałem o przepustnicach w VAG 1.6 8V, że są dość drogie jako nowe, a i regeneracja sporo kosztuje.

Koledzy poradźcie co wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu?

Pozdrawiam 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli 2.0 to ten 8-zaworowy o mocy 115KM, to lubiły chlapnąć olej (problem fabryczny z

> pierścieniami).

Wygląda na taki właśnie. Z tego co się zdążyłem zorientować, ma oznaczenie BSX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 - nie jedzie

1.6 - stara poczciwa jednostka

2.0 - fabrycznie tylko i wyłącznie z CNG, u nas spece wywalają CNG i zakładają LPG. Zbiornik paliwa tylko parę litrów pojemności.

1.9 sdi - stary prosty wolnossący silnik, pojedzie na wszystkim co ON przypomina zlosnik.gif

1.9 tdi 75KM - brak dwumasy, zwykłe turbo

1.9 tdi 105KM - dwumasa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest przypadkiem wersja Bifuel na CNG? Bo silnik to stara 8-zaworowa konstrukcja.

Właśnie nie mogę się doszukać nigdzie jednoznacznie, czy 2.0 były też tylko na benzynie. Znalazłem jednego 2.0 z LPG założonym w Polsce, ale tak się zastanawiam czy ktoś go nie przerobił z CNG właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.4 - nie jedzie

To nie musi być ścigant, tylko kurcze mało jest aut z 1.4

> 1.6 - stara poczciwa jednostka

Ku takiemu najbardziej bym się skłaniał. Czy te silniki nie mają tej słynnej drogiej przepustnicy? To 8 zaworowiec?

> 2.0 - fabrycznie tylko i wyłącznie z CNG, u nas spece wywalają CNG i zakładają LPG. Zbiornik paliwa

> tylko parę litrów pojemności.

Znalazłem takiego 2.0 z założonym w Polsce LPG, wychodzi na to że to wersja CNG i ktoś to CNG musiał zdemontować. Ciekawe czy taka wydumka ma prawo jeździć bez problemu?

> 1.9 sdi - stary prosty wolnossący silnik, pojedzie na wszystkim co ON przypomina

Ale już chyba na pompowtryskach?

> 1.9 tdi 75KM - brak dwumasy, zwykłe turbo

To też 2 silnik który byłby wg mnie idealny, ale kurcze ciężko znaleźć. Nie wiesz jakie miały oznaczenia?

> 1.9 tdi 105KM - dwumasa,

Co z 2.0 TDi 140KM? Unikać jak ognia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie nie mogę się doszukać nigdzie jednoznacznie, czy 2.0 były też tylko na benzynie.

nie było

> Znalazłem jednego 2.0 z LPG założonym w Polsce, ale tak się zastanawiam czy ktoś go nie przerobił z CNG właśnie.

na 99% przeróbka, najszybciej poznasz po końcowym wydechu:

Normalna benzynka tu akurat przerobiona na LPG:

288421337-lpg.jpg

CNG

288421337-cng.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie było

> na 99% przeróbka, najszybciej poznasz po końcowym wydechu:

> Normalna benzynka tu akurat przerobiona na LPG:

> CNG

Dzwoniłem do gościa, okazuje się, że auto 3 lata temu przyjechało z Niemiec i jest to właśnie fabryczne CNG, które w Polsce ktoś wymontował i wrzucił LPG.

Powinno to jeździć chyba bez problemów co? Gość mówi, że wszystko działa jak należy, tylko nie wie czy zbiornik benzyny jest mniejszy, czy ktoś wymienił na taki normalnej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gość mówi, że wszystko działa jak należy,

a co ci miał powiedzieć zlosnik.gif

> tylko nie wie czy zbiornik benzyny jest mniejszy, czy ktoś wymienił na taki normalnej pojemności.

To niech wsadzi łeb pod auto i zobaczy, ori zbiornik paliwa przy instalacji CNG ma 13l pojemności.

zbiornik na ON i PB

288421814-on.jpg

zbiornik na PB przy instalacji CNG

288421814-cng.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co ci miał powiedzieć

> To niech wsadzi łeb pod auto i zobaczy, ori zbiornik paliwa przy instalacji CNG ma 13l pojemności.

> zbiornik na ON i PB

> zbiornik na PB przy instalacji CNG

Sek w tym, ze twierdzi ze tam jest oslona i nic nie widac. No nic chyba zrobie te 300km i pojade zobaczyc. Najwyzej bedzie wycieczka, bo troche sie boje tego 2.0TDI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sek w tym, ze twierdzi ze tam jest oslona i nic nie widac. No nic chyba zrobie te 300km i pojade

> zobaczyc. Najwyzej bedzie wycieczka, bo troche sie boje tego 2.0TDI...

ale czemu nie rozgladniesz sie za 1.9 105Km-przeciez to nie jest ten oslawiony BXE hehe.gif wersja dla caddy to BJB i jest raczej chwalony ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale czemu nie rozgladniesz sie za 1.9 105Km-przeciez to nie jest ten oslawiony BXE wersja dla

> caddy to BJB i jest raczej chwalony

Akurat tam gdzie jade gosc ma 20 sztuk, ale tylko 2 sztuki przedluzanych (a na tym mi bardzo zalezy) jeden to benzyniak z LPG a drugi 2.0 TDI.

Ale dzieki za rade, teraz wiem, ze 1.9 TDI tez mozna brac pod uwage. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.