Skocz do zawartości

Rejestracja pojazdu sprowadzonego z Niemiec


Roswell

Rekomendowane odpowiedzi

Przepisy się zmieniają, a dawno nie rejestrowałem sprowadzeonego auta więc mam kilka pytań.

Samochód jest kupiony na umowę bezpośrednio od niemieckiego sprzedającego.

Samochód nie posiada aktualnie żadnych tablic rejestracyjnych ani ważnego badania technicznego.

Czy żeby zrobić przegląd są mi potrzebne tablice czasowe (polskie czerwone) czy już to nie jest wymagane ?

Czy nadal muszę składać jakieś pisma w Urzędzie Skarbowym (słyszałem że już nie jest wymagane zaświadczenie VAT-25) ?

W jakiej kolejności to wszystko najsprawniej załatwić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli niema tablic wywozowych to najpierw musisz wszystkie dokumenty tłumaczenia i i póxniej po tablice czasowe i na przegląd.

W skrócie

1. Tłumaczenia

2. Celny

3. Skarbowy

4. Wydział komunikacji po tablice czasowe

5. przegląd

6 WK po stałe tablice.

Można w tydzień wszystko ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy żeby dokonać rejestracji czasowej potrzebuję jakichś dokumentów z stacji diagnostycznej ?

Nie.

Potrzeba: dowód rejestracyjny, akcyza, recykling, umowa/faktura, oświadczenie o braku tablic, tłumaczenie dowodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jakiej kolejności to wszystko najsprawniej załatwić ?

Idziesz do firmy która weźmie od Ciebie brief i umowę czy fakturę a przywiezie tablice rejestracyjne i dowód czasowy. U mnie w mieście to 100zł dodatkowo kosztuje i trwa 2 dni. Szkoda czasu na bujanie się z tym tematem samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Idziesz do firmy która weźmie od Ciebie brief i umowę czy fakturę a przywiezie tablice

> rejestracyjne i dowód czasowy. U mnie w mieście to 100zł dodatkowo kosztuje i trwa 2 dni.

> Szkoda czasu na bujanie się z tym tematem samemu.

+1 w Tarnowskich Górach jest firma która mi w 24h załatwiłem tablice i miękki dowód. Na paliwo bym więcej wydał jeżdżąc i sam załatwiając

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Tłumaczenia

Można online.

> 2. Celny

Można online.

> 3. Skarbowy

Po co?

> 4. Wydział komunikacji po tablice czasowe

Może jechać na lawecie albo bocznymi drogami :>

> Można w tydzień wszystko ogarnąć.

Ja ogarnąłem w 3 dni jakoś ok.gif Najdłużej czekałem na tłumaczenie - 3 dni oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A diagnosta bez tablic zrobi BT? Nie sądzę

Ja miałem wydane tablice 3 dniowe w grudniu, a przegląd robiłem w lutym i zrobił na te stare przeterminowane grudniowe. Uważam, że na niemieckie z allegro od handlarza też by zrobił. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie.

> Potrzeba: dowód rejestracyjny, akcyza, recykling, umowa/faktura, oświadczenie o braku tablic,

> tłumaczenie dowodu

A nie mieli znieść oplaty recyklingowej chyba od 1 czerwca albo od 1 lipca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.