Skocz do zawartości

Bijące tylnie koło


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem. Mamy sytuacje taką że jest fabrycznie nowy SYM GTS 125i. Przejechane zaledwie 200km. Z racji docierania jeździłem do tej pory raczej wolno. Wszystko było ok, nie zauważyłem żadnych problemów. V max. - może 60km/h, obroty ok. 6500rpm - wiec naprawdę na spokojnie.

Dziś jadąc z górki, z wiaduktu skuter zaczął dość fajnei się rozpędzać. Stwierdziłem że dodam trochę gazu, obroty nie rosły jakoś bardzo, no może przeroczyłem lekko 7000rpm, ale prędkość ponad 80km/h - pierwszy raz tym skuterem. Pal 6 docieranie, bo ni e o to chodzi. Zauważyłem że przy tej prędkości skuter zaczyna .. drżeć. Nie mocno, ale wyczuwalnie. Trochę mnie to zaniepokoiło :-(

Dojechałem do domu, w garażu postawiłem go na podnóżku centralnym i powpli odkręciłem manetkę gazu do 7 tyś, w zakresie 3-4 tys, i 5-6tyś pojawią się na kole wibracje, zaczyna trząść tylnym kołem. Momentami dość mocno, cały tył zaczyna podskakiwać, nie na boki a do góry i do dołu.

Co moze byc tego powodem ? Nie widać żeby koło było jakoś scentrowane,ale przecież nie mam wyważarki w oczach… wiec może źródłem wibracji jest układ napędowy ?Nie wpadłem w jakąś dziurę, nie jeźdze po krawężnikach wyczynowo. Skuter nowy - no 200km, przebieg żaden. Szykuje się na rozmowę w sprawie naprawy gwarancyjnej, i tak po pierwszych 500km muszę jechać na wymianę oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czołem. Mamy sytuacje taką że jest fabrycznie nowy SYM GTS 125i. Przejechane zaledwie 200km. Z

> racji docierania jeździłem do tej pory raczej wolno. Wszystko było ok, nie zauważyłem żadnych

> problemów. V max. - może 60km/h, obroty ok. 6500rpm - wiec naprawdę na spokojnie.

> Dziś jadąc z górki, z wiaduktu skuter zaczął dość fajnei się rozpędzać. Stwierdziłem że dodam

> trochę gazu, obroty nie rosły jakoś bardzo, no może przeroczyłem lekko 7000rpm, ale prędkość

> ponad 80km/h - pierwszy raz tym skuterem. Pal 6 docieranie, bo ni e o to chodzi. Zauważyłem że

> przy tej prędkości skuter zaczyna .. drżeć. Nie mocno, ale wyczuwalnie. Trochę mnie to

> zaniepokoiło :-(

> Dojechałem do domu, w garażu postawiłem go na podnóżku centralnym i powpli odkręciłem manetkę gazu

> do 7 tyś, w zakresie 3-4 tys, i 5-6tyś pojawią się na kole wibracje, zaczyna trząść tylnym

> kołem. Momentami dość mocno, cały tył zaczyna podskakiwać, nie na boki a do góry i do dołu.

> Co moze byc tego powodem ? Nie widać żeby koło było jakoś scentrowane,ale przecież nie mam

> wyważarki w oczach… wiec może źródłem wibracji jest układ napędowy ?Nie wpadłem w

> jakąś dziurę, nie jeźdze po krawężnikach wyczynowo. Skuter nowy - no 200km, przebieg żaden.

> Szykuje się na rozmowę w sprawie naprawy gwarancyjnej, i tak po pierwszych 500km muszę jechać

> na wymianę oleju...

Mam rometa 125, jak postawie na centralce to rowniez w pewnym momencie zaczyna "skakac" gora-dol. W trakcie jazdy raczej nie sjest to wyczowalne, no chyba ze sie juz przyzwyczailem. Pojezdzij troche i zobaczysz, jak sie do tych 500km nie poprawi to zglos serwisantowi ilniech sie przejedzie i oceni. Ja przypierwszym przegladzie mialem ze soba katke napisana co mi "nie pasi". Serwisant rozwial czesc moich watpliwosci a czesc zaakceptowalem bo ten typ tak ma, w koncu to chinol ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czołem. Mamy sytuacje taką że jest fabrycznie nowy SYM GTS 125i. Przejechane zaledwie 200km. Z

> racji docierania jeździłem do tej pory raczej wolno. Wszystko było ok, nie zauważyłem żadnych

> problemów. V max. - może 60km/h, obroty ok. 6500rpm - wiec naprawdę na spokojnie.

> Dziś jadąc z górki, z wiaduktu skuter zaczął dość fajnei się rozpędzać. Stwierdziłem że dodam

> trochę gazu, obroty nie rosły jakoś bardzo, no może przeroczyłem lekko 7000rpm, ale prędkość

> ponad 80km/h - pierwszy raz tym skuterem. Pal 6 docieranie, bo ni e o to chodzi. Zauważyłem że

> przy tej prędkości skuter zaczyna .. drżeć. Nie mocno, ale wyczuwalnie. Trochę mnie to

> zaniepokoiło :-(

> Dojechałem do domu, w garażu postawiłem go na podnóżku centralnym i powpli odkręciłem manetkę gazu

> do 7 tyś, w zakresie 3-4 tys, i 5-6tyś pojawią się na kole wibracje, zaczyna trząść tylnym

> kołem. Momentami dość mocno, cały tył zaczyna podskakiwać, nie na boki a do góry i do dołu.

> Co moze byc tego powodem ? Nie widać żeby koło było jakoś scentrowane,ale przecież nie mam

> wyważarki w oczach… wiec może źródłem wibracji jest układ napędowy ?Nie wpadłem w

> jakąś dziurę, nie jeźdze po krawężnikach wyczynowo. Skuter nowy - no 200km, przebieg żaden.

> Szykuje się na rozmowę w sprawie naprawy gwarancyjnej, i tak po pierwszych 500km muszę jechać

> na wymianę oleju...

sprawdź czy koło obraca się prosto, nie chodzi góra/dół czy opona na boki.

to że tył w zwisie wibruje to nie koniecznie jest usterka. koło i cały układ przejmuje wibracje z silnika w sposób "nienaturalny" i na prawdo w pewnych zakresach prędkości i obrotów wibrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fabrycznie nowy SYM GTS 125i. ale prędkość

> ponad 80km/h - pierwszy raz tym skuterem. Zauważyłem że

> przy tej prędkości skuter zaczyna .. drżeć. Nie mocno, ale wyczuwalnie.

> Dojechałem do domu, w garażu postawiłem go na podnóżku centralnym i powpli odkręciłem manetkę gazu

> do 7 tyś, w zakresie 3-4 tys, i 5-6tyś pojawią się na kole wibracje, zaczyna trząść tylnym

> kołem. Momentami dość mocno, cały tył zaczyna podskakiwać, nie na boki a do góry i do dołu.

> Co moze byc tego powodem ? Nie widać żeby koło było jakoś scentrowane,ale przecież nie mam

> wyważarki w oczach

To sprawdź symetryczność koła (widzę, że szprych tam nie masz grinser006.gif), przykładając np. kredę/cokolwiek do stałego elementu konstrukcji tak, by "dotykała" felgi i pokręć kołem - będziesz widział, czy i jakie jest bicie: promieniowe, osiowe lub też oba grinser006.gif

To, że felga jest nowa, nie znaczy, że nie może być źle zrobiona.

Ew. zobacz, czy nie odpadł Ci ciężarek z wyważenia (no chyba, że go nie było, ale ja np. mam klejone).

> wiec może źródłem wibracji jest układ napędowy ?

Albo opona, "nalana" w jednym miejscu bardziej i bije dopiero podczas jazdy i tylko w pewnych zakresach prędkości, takie "drgania harmoniczne wyższego rzędu" biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czołem. Mamy sytuacje taką że jest fabrycznie nowy SYM GTS 125i. Przejechane zaledwie 200km. Z

> racji docierania jeździłem do tej pory raczej wolno. Wszystko było ok, nie zauważyłem żadnych

> problemów. V max. - może 60km/h, obroty ok. 6500rpm - wiec naprawdę na spokojnie.

> Dziś jadąc z górki, z wiaduktu skuter zaczął dość fajnei się rozpędzać. Stwierdziłem że dodam

> trochę gazu, obroty nie rosły jakoś bardzo, no może przeroczyłem lekko 7000rpm, ale prędkość

> ponad 80km/h - pierwszy raz tym skuterem. Pal 6 docieranie, bo ni e o to chodzi. Zauważyłem że

> przy tej prędkości skuter zaczyna .. drżeć. Nie mocno, ale wyczuwalnie. Trochę mnie to

> zaniepokoiło :-(

> Dojechałem do domu, w garażu postawiłem go na podnóżku centralnym i powpli odkręciłem manetkę gazu

> do 7 tyś, w zakresie 3-4 tys, i 5-6tyś pojawią się na kole wibracje, zaczyna trząść tylnym

> kołem. Momentami dość mocno, cały tył zaczyna podskakiwać, nie na boki a do góry i do dołu.

> Co moze byc tego powodem ? Nie widać żeby koło było jakoś scentrowane,ale przecież nie mam

> wyważarki w oczach… wiec może źródłem wibracji jest układ napędowy ?Nie wpadłem w

> jakąś dziurę, nie jeźdze po krawężnikach wyczynowo. Skuter nowy - no 200km, przebieg żaden.

> Szykuje się na rozmowę w sprawie naprawy gwarancyjnej, i tak po pierwszych 500km muszę jechać

> na wymianę oleju...

może koło nie wyważone hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.