Skocz do zawartości

ciężej chodzi kierownica


Azasello

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni wymieniałem w fieście sprężyny amortyzatora (bo jedna z nich pękła), oraz drążek kierownicy. Po tej wymianie kierownica chodzi trochę ciężej, oraz przy wolniejszej jeździe na zakręcie kierownica nie wraca tak szybko i nie do końca. Co może być tego powodem, gość z serwisu mówi, że z czasem się ułoży, ale jakoś nie do końca jestem przekonany po prostu auto nie prowadzi się pewnie. Co mechanik mógł ewentualnie zrobić nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatni wymieniałem w fieście sprężyny amortyzatora (bo jedna z nich pękła), oraz drążek

> kierownicy. Po tej wymianie kierownica chodzi trochę ciężej, oraz przy wolniejszej jeździe na

> zakręcie kierownica nie wraca tak szybko i nie do końca. Co może być tego powodem, gość z

> serwisu mówi, że z czasem się ułoży, ale jakoś nie do końca jestem przekonany po prostu auto

> nie prowadzi się pewnie. Co mechanik mógł ewentualnie zrobić nie tak?

zbieżność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki dostałem wydruk. Mnie osobiście nic on nie mówi.

Wygląda na prawidłowe jeśli pomiar dobrze wykonany.

Zwiększony opór czuć po przekroczeniu 0,5st. i więcej, zbieżności.

niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A możliwe, że te nowe sprężyny, są źle zamontowane, albo nie od tego model?

Wątpię. To już raczej coś jest mocno spasowane ale trudno przewidzieć co to mogłoby być przy takiej naprawie.

U mnie kiedyś kasowany był luz na drążku, ale tym wewnętrznym, który przesuwa się w mosiężnej tulei i potem przez jakiś czas też ciężko chodziła kierownica bo było mocno spasowane. Później się ułożyło.

U Ciebie zrozumiałem, że ten zewnętrzny drążek, więc to nie ma wpływu.

Może rzeczywiście kolumna mocno dokręcona i się ułoży, ale z tym nie mam doświadczenia, więc nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wątpię. To już raczej coś jest mocno spasowane ale trudno przewidzieć co to mogłoby być przy takiej

> naprawie.

> U mnie kiedyś kasowany był luz na drążku, ale tym wewnętrznym, który przesuwa się w mosiężnej tulei

> i potem przez jakiś czas też ciężko chodziła kierownica bo było mocno spasowane. Później się

> ułożyło.

> U Ciebie zrozumiałem, że ten zewnętrzny drążek, więc to nie ma wpływu.

> Może rzeczywiście kolumna mocno dokręcona i się ułoży, ale z tym nie mam doświadczenia, więc nie

> wiem?

ok. ok.gif dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.