Skocz do zawartości

wysprzęglik czy pompa sprzęgła?


lorak06073

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie po raz kolejny zlosnik.gif

Chciałbym się was zapytać czy jest jakiś sposób aby odróżnić uszkodzenie wysprzęglika od uszkodzonej pompy sprzęgła?

Otóż mam taki problem, iż mam kilka cm luzu jałowego na pedale sprzęgła który zwiększa się bądź zmniejsza w zależności od intensywności używania sprzęgła. W mieście kiedy to trzeba często wciskać sprzęgło, luz jałowy znacznie sie zwiększa i sprzęgło bierze kilka cm od podłogi i do tego wolno wraca (wciska sie je też dość ciężko). W trasie kiedy rzadko używam sprzęgła luz się zmniejsza i sprzęgło całkiem znośnie funkcjonuje (luz jałowy około 2 cm).

Zauważyłem też coraz silniejsze problemy z wrzuceniem biegu 1 i wstecznego oraz wiekszą siłę wkładaną w wciśnięcie pedału.

Ma ktoś jakiś pomysł? smile.gif

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie po raz kolejny

> Chciałbym się was zapytać czy jest jakiś sposób aby odróżnić uszkodzenie wysprzęglika od

> uszkodzonej pompy sprzęgła?

> Otóż mam taki problem, iż mam kilka cm luzu jałowego na pedale sprzęgła który zwiększa się bądź

> zmniejsza w zależności od intensywności używania sprzęgła. W mieście kiedy to trzeba często

> wciskać sprzęgło, luz jałowy znacznie sie zwiększa i sprzęgło bierze kilka cm od podłogi i do

> tego wolno wraca (wciska sie je też dość ciężko). W trasie kiedy rzadko używam sprzęgła luz

> się zmniejsza i sprzęgło całkiem znośnie funkcjonuje (luz jałowy około 2 cm).

> Zauważyłem też coraz silniejsze problemy z wrzuceniem biegu 1 i wstecznego oraz wiekszą siłę

> wkładaną w wciśnięcie pedału.

> Ma ktoś jakiś pomysł?

> Pozdrawiam.

wysprzeglik > jezeli na skrzyni? widoczne wycieki na zewnatrz , jezeli w srodku, widoczne wycieki na polaczeniu skrzynia silnik,

jezeli pompka sprzegla pod pedalem, to wyczuwalny luz przy wcisnieciu, ewentualnie z czasem kiedy bypass bedzie popuszczal to wrzycisz bieg 1, wciszniesz sprzeglo i auto bedzie chcialo ruszac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wysprzeglik jezeli pompka sprzegla pod pedalem, to wyczuwalny luz przy wcisnieciu, ewentualnie z

> czasem kiedy bypass bedzie popuszczal to wrzycisz bieg 1, wciszniesz sprzeglo i auto bedzie

> chcialo ruszac...

Mam wysprzęglik wewnątrz skrzyni i to jest najgorsze, że w razie awarii trzeba zrzucać całą skrzynię. Co do wycieków to też żadnych nie ma. Płynu w zbiorniczku nie ubywa. W układzie został zmieniony płyn, odpowietrzenie i dalej brak poprawy. chciałem sie was zapytać czy mieliście podobne przypadki bo szkoda tak ładować kasę w coś do czego nie ma się pewności. Z dwojga złego lepiej aby to była pompka grinser006.gif

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi siadla pompka, jakie objawy?

1. z czasem pedal sprzegla zaczal kleic sie do buta, tzn chodzi strasznie luzno jak wciskalem i jak zdejmowalem noge,

2. potem nasilily sie objawy ciezkiego wrzucania wstecznego, albo chcial wejsc albo nie dopiero za drugim podpompowanie wszedl bieg.

3.wkoncu juz tak siadla pompa pod pedalem , ze jedynki nie chcial wbic, a jak wbil to przy wcisnietym sam se jechal powoli do przodu.

jezeli nie masz wyciekow miedzy skrzynia a silnikiem, to nie bedzie to wewnetrzny wysprzeglik, tylko pompa

PS> zakup org valeo za cene cos kolo 120zl, inne siadaja bo sa zbyt prymitywnie zrobione. zalozylem valeo bo siadlo przy 200.000 i sprzeglo jak nowka grinser006.gif tzn zachowanie pedalu grinser006.gif

a dlaczego valeo? bo konstruktor uzyl lepszych materialow na tloczysko niz inny z firmy "kogucik"

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisze swoj przypadek, objawy zapowietrzone sprzeglo, coraz gorzej dzialajace az mniej wiecej po 2 tygodniach calkowicie wpada i by wrocic, zmieniac biegi trzeba bylo pompowac bez przerwy, zero wyciekow na zewnatrz, calkowicie, wymienione najpierw pompa, znowu to samo po 2 tygodniach, oringi na wysprzegliku tego wewnatrz skrzyni, oringi sa na zewnatrz i moze tamtendy byla nieszczelnosc, tez nie to na koncu ostatnia rzecz wysprzeglik, i w koncu pomoglo koszt juz wszystko bo sprzeglo bylo na koncowce, 2500 ponad , sam wysprzeglik ponad 300 plus 200 robocizna wymiany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Udało Ci się zwalczyć problem ??

Jeszcze nic nie robilem z tym. Wpadły dodatkowe koszty wiec musze to odłożyć. Mam jeszcze Seicento wiec z niego teraz głównie korzystam. Jak sie uporam z problemami to wszystko opiszę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.