Skocz do zawartości

Dziwny zapach od sprężarki


kadinho

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam problemik, zauważyłem ostatnio dziwny zapach. Na początku myślałem, że to sprzęgło przypaliłem czy zacisk złapał itp., ale po dokładniejszym "obwąchaniu" wydaje mi się, że zalatuje z okolic sprężarki. Jest to zapach jakby się coś tliło. Gdy otworzyłem maskę czuć było mocno, gdy wyłączyłem klimę, zapach-smrodek zanikał. Czy jakaś cewka? Czy łożyska się przycierają? Czy koło pasowe? Zapach czasem lekko zaciągnie do kabiny. Tak sobie przypomniałem, że kiedyś przy wilgotnej pogodzie, już nie pamiętam czy klima chodziła wtedy,ale raczej tak, widziałem lekki jakby dymek nad maską z prawej strony właśnie. I trochę się teraz przestraszyłem. Byłem u gościa od klimy dziś, ale akurat krótka trasa była i nie było żadnych oznak. Gdzie by szukać? Klima pracuje raczej ok, wewnątrz chłodno jest. Jedna rurka zimna, druga ciepła. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz alternator, mialem podobne objawy tliło sie cos, wkoncu tak sie zaczelo dymic, ze okazalo sie ze altrenator po 220.000 wyzional ducha :d zero ladowania, a ja w trasie grinser006.gif

sprawdz ladowanie na klemach jakie podaje altek, uruchom na 2 minuty i siegnij za silnik i dotknij obudowy alternatora czy zimny czy cieply, jezele cos z nim nie teges, to bedzie nagrzany grinser006.gif

sprezarka sie nie zapali, bo tam nie ma co, jedynie to jak :

sprzeglo zepsute lub poczesci sie zawiesza, przywiesza, gdy wylaczysz klime to bedzie piszczec i tyle

jezeli brak czynnika, klima sie nie zalaczy cyknie i przestanie... presostat nie dopusci do zalaczenia sprezarki, jezeli za niskie cisnienie bedzie,

obstawiam altka, bo gdy jest obciazenie (swiatla, klima) tez dostaje po pi...zdzie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

altek miałem ostatnio regenerowany (uzwojenie, łożyska itp.) po tym jak padł mi regulator napięcia i szlag trafił baterię, robił to zaufany gość, także tą opcję raczej bym odrzucił.

Podjadę do gościa od klimy aby zerknął na spreżarkę klimy. Ale nie mówcie, że noje aż tyle kosztuje??! klnie.gif. W tym linku to nawet nie noje, a po regeneracji...słodko minuto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.