Skocz do zawartości

Problem z klimą chevrolet aveo 1.4 16V


arcanis86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam chevroleta aveo hatchback 2009 rok 5 drzwiowe 1.4 16 v .

Mam problem z klimą manualną , otóż jak załączę klimę to wyczuwam nierówną pracę silnika , światła pulsują tak jakby był pobierany większy pobór napięcia . Żadne kontrolki się nie święcą , które mogłyby przepowiadać awarię. Po wyłączeniu klimy wszystko wraca co normy , czasami też rano przy pierwszym odpaleniu zapłonu bez klimy chwilowo pulsują obroty , gdy ruszę problem znika. Wymieniłem już świece na nowe ale to nie pomogło w czym dalej może być problem ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że łatwiej byłoby komuś udzielić Ci odpowiedzi gdybyś używał znaków przestankowych oddzielanie zdań kropkami ma wielki sens bo tekst nie wygląda jakby go wypluła maszyna natomiast pisanie wszystkiego w jednym ciągu sprawia że absolutnie nie da się tego czytać po kropce można dać wielką literę w ten sposób każdy się zorientuje że zaczęło się nowe zdanie dla zaawansowanych mamy też taką możliwość żeby w tekście stosować akapity jednak na początek wystarczą przecinki i kropki oraz podział wypowiedzi na zdania nie piszę tego ze złośliwości tylko zwracam Twoją uwagę że użytkownicy forum nawet jeśli dysponują odpowiednią wiedzą mogą czuć się zmęczeni czytaniem lub nie mieć ochoty brnąć przez nieczytelny tekst a Tobie się wtedy wyda że nikt Ci nie chce pomóc jak sam zapewne już zauważyłeś po prostu ciężko jest się odnieść do tekstu pisanego w tak niechlujny sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę że łatwiej byłoby komuś udzielić Ci odpowiedzi gdybyś używał znaków przestankowych

> oddzielanie zdań kropkami ma wielki sens bo tekst nie wygląda jakby go wypluła maszyna

> natomiast pisanie wszystkiego w jednym ciągu sprawia że absolutnie nie da się tego czytać po

> kropce można dać wielką literę w ten sposób każdy się zorientuje że zaczęło się nowe zdanie

> dla zaawansowanych mamy też taką możliwość żeby w tekście stosować akapity jednak na początek

> wystarczą przecinki i kropki oraz podział wypowiedzi na zdania nie piszę tego ze złośliwości

> tylko zwracam Twoją uwagę że użytkownicy forum nawet jeśli dysponują odpowiednią wiedzą mogą

> czuć się zmęczeni czytaniem lub nie mieć ochoty brnąć przez nieczytelny tekst a Tobie się

> wtedy wyda że nikt Ci nie chce pomóc jak sam zapewne już zauważyłeś po prostu ciężko jest się

> odnieść do tekstu pisanego w tak niechlujny sposób

Przepraszam , Mój błąd. Już poprawione , obiecuję poprawę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam posiadam chevroleta aveo hatchback 2009 rok 5 drzwiowe 1.4 16 v .

> Mam problem z klimą manualną , otóż jak załączę klimę to wyczuwam nierówną pracę silnika ,

> światła pulsują tak jakby był pobierany większy pobór napięcia .

Nie ma czegoś takiego jak "większy pobór napięcia".

>Żadne kontrolki się nie

> święcą , które mogłyby przepowiadać awarię. Po wyłączeniu >klimy wszystko wraca co normy ,

Większe obciążenie silnika ze strony klimy = więcej paliwa podawanego przez wtryskiwacze na rozkaz sterownika. Mieszanka może być za bogata na biegu jałowym, stąd nierównomierna praca. Po dodaniu gazu dochodzi więcej powietrza i robi się lepiej. Przyczyn może być kilka - np. regulator prędkości obrotowej biegu jałowego, jak napisał kolega Ryb, lub dawno nie wymieniany i silnie zabrudzony wkład filtru powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma czegoś takiego jak "większy pobór napięcia".

> Większe obciążenie silnika ze strony klimy = więcej paliwa podawanego przez wtryskiwacze na rozkaz

> sterownika. Mieszanka może być za bogata na biegu jałowym, stąd nierównomierna praca. Po

> dodaniu gazu dochodzi więcej powietrza i robi się lepiej. Przyczyn może być kilka - np.

> regulator prędkości obrotowej biegu jałowego, jak napisał kolega Ryb, lub dawno nie wymieniany

> i silnie zabrudzony wkład filtru powietrza.

Filtr powietrza kabinowy i wszystkie płyny eksploatacyjne świeżutko po wymianie , pójdę drogą silniczka krokowego , tylko muszę się go doszukać.

Jestem posiadaczem aveo od niedawna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.