Skocz do zawartości

P2 FL stuki podczas hamowania, problem z ABS, śruby wahacza?


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam taki przypadek, ABS załącza się przy małych prędkościach <30km/h, najbardziej jeśli podczas hamowania skręce kołem kierownicy, np hamowanie na łuku. Kontrolka ABS normalnie gaśnie po odpaleniu. Pod kompem jeszcze nie sprawdzałem bo mam problem żeby się połączyc z modułem ABS kablem VAG KKL :ogien: chyba mi kabel siadł, bo kiedyś za pomocą tego kabla wchodziłem bez problemu do ABS-u:/ W dodatku podczas hamowania na nierównościach coś stuka z prawej strony, wydaje się że przód ale nie jestem pewien. Myślałem że to od głupiejącego ABS, ale dziś rano wyjąłem bezpiecznik od ABS i problem na przestrzeni 20km pojawił się może 2 razy. Tak jak mówie, stuka tylko podczas hamowania przy predkosciach <30km/h na nierównościach. Co to może być, jak sądzicie? Przebieg 115kkm, wahacze przód chyba org, ja z nimi od roku i 40kkm jak auto mam nic nie robiłem. Na postoju podczas krecenia kierownica cisza. Wczoraj podniosłem prawa strone, żadnych luzów nie zauważyłem. Z przodu zaraz po kupnie wymieniałem kompletne gumy stabilizatora. Z tyłu na przestrzeni ~4 miesiecy wymieniłem amortyzatory+sprężyny made in KYB. Klocki + tarcze z przodu wymieniane ok 40kkm przez poprzedniego właściciela. Dodam tylko że jak auto postoi po nocy, jak rano jade do pracy to na początku po drodze gruntowej słychać stuki, wystarczy że dojadę do ulicy i jest ok. Tak mam już od dawna, ale temat olewalem bo podczas normalnej jazdy nic się nie działo. Ja w tym wypadku stawiałbym na amortyzatory z przodu. Podobnie miałem z tyłu z jednym amortyzatorem, ale jak zaczął stukać caly czas to wymieniłem. Jak ktoś ma jakiś pomysł, to proszę o info. Jak zdąże to podjade na skp, żeby sie nie mocowac pod domem, zapłace 20-30zł a może coś wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze stuka albo amrotyzator , albo poduszka lozysko mcphersona u gory.

 

ps > abs > jezeli na kole magnetycznym bedzie syf , to nie bedzie abs dzialal poprawnie, bledy, mozliwe ze sam sie wylaczy i wywali czecka abs.

 

mnie przez 10lat nazbieralo sie tyle syu na pierscieniu magnetycznym, gdzie przy naglym hamowaniu wywalalo check abs. pomoglo czysczenie z syfu. UWAGA > jezeli bedziesz wyciagal czujnik ze zwrotnicy, to rob to ostronie , nie obracajac nim tylko prosto do gory, nawet minimialne wgniecenie na pierscieniu magnetycznym powoduje jego wymiane (przerwa) ps. jakbyc czasem urwal abs, podeslij zdjecie koncowki , moze znajde sama koncowke wiec tylko sobie przelutujesz :D (120zlczujnik abs)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

autem jak bujam na postoju cisza, podjade dziś na skp, chociaż jak znam życie nic nie znajdą ::  podłączyłem kompa wczoraj, zarejetrowałem przebiegi z prędkości kół. Niby się pokrywają, błędów w ABS brak oczywiście. Dzisiaj  wyczyszczę pierścienie magnetyczne ABS z tyłu i przy okazji zamienie piasty z czujnikami miejscami. Mam wrażenie że ABS zalącza sie w prawym tylnym kole. Aha stukanie z zawieszenia wydobywa się przy predkościach parkingowych, przy najeżdżaniu na krzywe płyty betonowe, chodnikowe. Podczas normalnej jazdy cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uchwyt rury wydechowej uderza o środkową część podłogi ?

 

to już przerabiałem pół roku temu, ostatnio wymieniłem tłumik końcowy i sprawdzałem czy tłumik sie gdzieś "nie obija" o podłoge więc to odpada :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Luz na drążku/luz na wahaczu/ wybite gumy stabilizatora = stuki

Jedno z kół hamuje zdecydowanie mocniej/słabiej/szybciej => ABS wariuje

Edytowane przez Owcen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Luz na drążku/luz na wahaczu/ wybite gumy stabilizatora = stuki

Jedno z kół hamuje zdecydowanie mocniej/słabiej/szybciej => ABS wariuje

 

też to biorę pod uwagę, gumy na stabilizatorze robione ok 25kkm/8 miesięcy wstecz . Ale tez ABS potrafi się załączyć przy idealnie prostej nawierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuję się ktoś jakie śruby przychodzą do mocowania wahacza i jaka przychodzi śruba do mocowania sworznia w zwrotnicy? Eper wyrzuca mi tylko kod OEM a po kodach nie mogę nic znaleść:/

jakbym widzial foto moze bym spasowal z innego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje wymienione, prawa była zerwana, lewa w miarę ok. Wymieniłem tylko tylne tuleje na wahaczu, przednie były ok. Na razie cisza, ale ABS dalej się lub załączyć ale chyba rzadziej. Załącza się przeważnie jak przy hamowaniu mam niską prędkość i skręcam w prawo, typowe dohamowanie do prawoskrętu z wejściem w zakręt jeszcze z hamulcem. Z chwila kiedy podczas hamowania skręce w prawo ABS się odzywa. Nie działa on tak natarczywie jak przy całkowitej blokadzie kół, po pedale hamulca tak nie czuć, tylko jak się odpuści hamulec to słychać "terkotanie" pompy ABS czyli jakieś "przesłanki" ma żeby zadziałać. Aha i ABS załącza się na tylnej osi. W przyszłym tygodniu wyczysczę pierścienie magnetyczne z czujnikiem z tyłu, może pomoże:) Wrzucam poniżej screen z przebiegów sygnałów prędkości poszczególnych kół z ABS, według mnie dużą odchyłkę ma sygnał z koła  lewego przedniego w stosunku do reszty sygnałów. Ktoś coś jeszcze zauważa?

 

http://images67.fotosik.pl/1020/acafd39578bcb6f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.