Skocz do zawartości

[Scenic I phII 1.6 16V] Klima nie działa mimo świeżego czynnika...


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji upałów została nabita klima u rodziców w Scenicu. Niestety nie załącza się kompletnie nic. U mnie w Megane mimo pustego układu i uszkodzonej sprężarce po naciśnięciu przycisku AC załącza sam wentylator. Podmieniłem panel z włącznikiem od mojego auta ale nic to też nie dało... Co jest grane? Od czego zacząć poszukiwania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy go z niedziałającą klimą kilka lat temu. Teraz zachciało nam się właśnie tej klimy... Czynnika jest ok. Nie mam pojęcia co do sprężarki. Styki sprawdzane... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy go z niedziałającą klimą kilka lat temu.

słowo klucz - w niedziałającej kilka lat klimie to wszystko mogło się zrypać.

łącznie z uszczelkami, które sparciały i świeżo nabity gaz mógł sobie już odfrunąć...

 

klima musi pracować, by była sprawna. musi być smarowana i w obiegu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczelność była sprawdzana... plus czynnik był nabity z "kolorem"... Wszystko suche bez wycieków... Z resztą kolega ma nową maszynę to sprawdzał i jak było tak jest czyli trzyma gaz... Wiesz jak mi sprężarka w Megane poszła to zaraz zielona się zrobiła i nawet nie trzeba było świecić lampą UV żeby to zobaczyć... Więc ze szczelnością jestem pewien... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clipa posiadam i podlaczylwm. Bledow nie pokazal ale zrobiłem test sprezarki to zalaczyl ale zrobilem test wentylatora i zonk. Okazalo sie ze wentylator nawet po nagrzaniu auta sie nie zalacza. Okazalo sie ze styki na przekaznikach zasniedzialy. Po odczyszczeniu wszystko smiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima po uruchomieniu wentylatora normalnie ruszyla. Tu w megane czy scenicku itp musi po nacisnieciu przycisku ac wlaczyc sie wentylator mimo pustego ukladu u rodzicow w scenic niestety nic sie nie dzialo mimo wysokich temperatur i 3/4 skali pod maska byla cisza mozna bylo formalnie zagotowac silnik. Ale teraz po naprawie wentylatora klima sie zalaczyla normalnie a auto trzyma pol skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne bo mam w rodzinie 3 renowki tak naprawde z tych samych lat i w kazdej po nacisnieciu przycisku ac wiatrak sie zalacza. W mojej mimo calkowitego braku czynnika wiatrak chodzil u tesciowej bylo identycznie. U rodzicow teraz tez tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może ja coś miałem popsute, ale nie zauważyłem ani w byłym SCII ani w obecnym SCIII by "w normalnych warunkach" zaraz po kliknięciu w knefel AC załączał się wiatrak. w końcu jak wchodzi na obroty to go słychać.

ale może też specjalnej uwagi nie przykładałem do tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może ja coś miałem popsute, ale nie zauważyłem ani w byłym SCII ani w obecnym SCIII by "w normalnych warunkach" zaraz po kliknięciu w knefel AC załączał się wiatrak. w końcu jak wchodzi na obroty to go słychać.

ale może też specjalnej uwagi nie przykładałem do tego :)

Moze w scenicu II jest juz inaczej temat tyczy sie Wersji pierwszej po flu.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.