Skocz do zawartości

Do oceny Mercedes W211 E500...


Prozaq

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie,mamy taki oto egzemplarz:

http://otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-e-klasa-500-pakiet-amg-lpg-ID6y91TP.html :swinka:

Jakie są typowe bolączki tych model oraz tego dokładnie motoru?Jakieś typowe usterki? :cfaniak:

Kolega Piotrus do tablicy! ;]

 

Prowadziłem serwis Mercedesów. 2002 to jest fatalny rocznik dla modelu w211 - za dużo jest typowych bolączek żeby je opisać. Niektóre są bardzo drogie w naprawie. Jeśli już musi być w211 to polecam od roku modelowego 2005.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po samych zdjęciach przodu widać, że walony ...

 

Tyle że pakiet jest założony na cały samochód, a nie tylko mordę więc nawet jak był gong to ktoś nie oszczędzał na naprawie. A może po prostu Ahmed chciał sobie AMG zrobić tylko nie było go stać na oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadziłem serwis Mercedesów. 2002 to jest fatalny rocznik dla modelu w211 - za dużo jest typowych bolączek żeby je opisać. Niektóre są bardzo drogie w naprawie. Jeśli już musi być w211 to polecam od roku modelowego 2005.

 

A poza brakiem SBC w czym taki polift jest lepszy? Tutaj ma w miarę bezproblemową M113,w polifcie będzie miał M273 i problemy ze słynnym wytartym wałkiem balansowym. To ja już wolę skasować licznik w SBC i jeździć dalej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie,mamy taki oto egzemplarz:

http://otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-e-klasa-500-pakiet-amg-lpg-ID6y91TP.html :swinka:

Jakie są typowe bolączki tych model oraz tego dokładnie motoru?Jakieś typowe usterki? :cfaniak:

Kolega Piotrus do tablicy! ;]

 

Ten motor jest bezproblemowy w stosunku do nowszych wersji. Poproś pana o zdjęcia wnętrza, bo na tych to nic nie widać. Auto ma airmatic, więc wypadałoby obejrzeć go po długim postoju czy nie leży na glebie. Ale patrząc na cenę to cudów się nie spodziewaj - w D za 7kEUR ciężko kupić rozsądne E500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza brakiem SBC w czym taki polift jest lepszy? Tutaj ma w miarę bezproblemową M113,w polifcie będzie miał M273 i problemy ze słynnym wytartym wałkiem balansowym. To ja już wolę skasować licznik w SBC i jeździć dalej. :)

 

Modelowy 2005 to jeszcze nie polift. Zgadzam się, że silniki M113 są bezproblemowe a stosowano jest w w211 gdzieś do 2006. W M273 nie ma tragedii bo można wymienić same koła wałków a nie całe wałki. Nie wszystkie problemy z SBC da się wyleczyć kasowaniem liczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelowy 2005 to jeszcze nie polift. Zgadzam się, że silniki M113 są bezproblemowe a stosowano jest w w211 gdzieś do 2006. W M273 nie ma tragedii bo można wymienić same koła wałków a nie całe wałki. Nie wszystkie problemy z SBC da się wyleczyć kasowaniem liczników.

 

No tak, masz rację - nie wiem dlaczego zasugerowałem się że mówisz o polificie. Wiadomo że najlepiej kupować MB produkowane po każdej przerwie wakacyjnej, bo zawsze coś tam poprawiają, ale ja bym nie skreślał auta tylko dlatego że to 2002, tylko po prostu dał je komuś do obejrzenia kto ma pojęcie o tych samochodach.

Co do SBC to można klęknąć jak przyjdzie wymienić, ale ja wychodzę z założenia że takie rzeczy wymienia się raz do końca życia samochodu. No chyba że ktoś kupuje auto na "Jaya" - nic nie robić przez3 lata i sprzedać, to się można zdziwić jak przyjdzie rachunek za wymianę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie,mamy taki oto egzemplarz:

http://otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-e-klasa-500-pakiet-amg-lpg-ID6y91TP.html :swinka:

Jakie są typowe bolączki tych model oraz tego dokładnie motoru?Jakieś typowe usterki? :cfaniak:

Kolega Piotrus do tablicy! ;]

 

 

Nikt tego nie ukrywa, że był rozwalony i w zasadzie na tym bym się skupił-jak było to naprawione, bo jak u Kazka to będziesz się potem bujał z pierdylionem różnych dziwnych rzeczy, których usunięcie może być kosztowne lub niemożliwe. Posprawdzaj dokładnie sobie podłużnice, słupki przednie i dach-pod kątem tego czy nie były pokrzywione lub szczepione.

 

Reszta tak naprawdę do obejrzenia na miejscu. Tak jak ktoś napisał-cudów się nie spodziewaj, bo w de za tą kasę ideału się nie kupi.

 

Przebieg symboliczny jak na limuzynę z gazem. Sprawdź jaka tam instalacja siedzi i czy nie trzeba zaraz ładować kasy by sprostała polskim przepisom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.