Skocz do zawartości

Chevrolet Captiva


volcan

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie auto z mniej więcej 2007-2008 roku. Jeździ ktoś takim wynalazkiem?

 

Zastanawiam się pomału nad następcą obecnego wynalazku i jako fan dziwnych rozwiązań (nie-VAG-ów itp.) zwróciłem uwagę na tego Chevroleta.

 

Oczywiście interesuje mnie 4x4, silnik... tu się waham - albo diesel 2.0 (150KM), albo szatańska benzyna V6 250KM (tutaj w wersji LPG...), oczywiście w obu przypadkach automat.

 

Głosy na tak będą mile widziane, ale liczę bardziej na opinie użytkowników tych aut sugerujące, że mi całkiem odbiło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4x4 AT z dieslem. Super auto. Wygodne i bezawaryjne. Pytaj konkretnie.

 

ps. V6 przed liftem nie ma 250KM

 

Dzięki za odzew :)

 

Auto jakieś 20-25% przebiegu robiłoby po drogach gruntowych, czasem jakiejś łące itp, więc szukam auta, które dobrze zniesie taką eksploatację.

 

Jak zachowuje się napęd w trudniejszych warunkach? Mam na myśli zaspy, jakieś głębsze błoto (nie po lusterka oczywiście, ale...). Jest tam jakaś blokada mostu itp.? Napęd jest faktycznie stały, czy dołączany jest tył?

 

Oczywiście interesuje mnie awaryjność - wytrzymałość zawieszenia, układu kierowniczego, hamulcowego (ceny części). Co z silnikiem (spalanie, bolączki osprzętu itp.), skrzynią biegów (nie ma dziwnych lagów itp. przy zmianie biegów? nie "zastanawia się" zbyt długo?). Jakie jest średnie spalanie / miasto / trasy?

 

Wnętrze jest z tego, co widzę duże - zresztą Santek ma wielkie wnętrze a Captiva jest jeszcze jakieś 16cm dłuższa, więc myślę, że gorzej na pewno nie będzie. Jak z jakością wykonania (skrzypienia, trzaski itp.)?

 

Pewnie jeszcze nasuną mi się kolejne pytania, więc jak już się wystawiłeś na strzał, to cierp :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z trudnym terenem to nie odpowiem chociaż popatrz na YT co Ruscy wyprawiają z Captivą  ;l  

 

Albo 

 

Napęd jest dołączany automatycznie, zero blokad. Dołącza sprawnie, testowałem na śniegu i szutrze. Skrzynia klasyczny hydraulik. Ja niedawno wymieniałem w niej olej i gość z Samko powiedział, że jest nie do zabicia.

 

Są sklepy specjalizujące się w Chevy i ceny są bardzo OK

Ja kupuję tu

http://allegro.pl/tarcza-hamulcowa-przednia-przod-captiva-valeo-gwar-i4927304033.html

 

Wnętrze duże, nawet w 3 rzędzie mogą dorośli jechać. Zero stuków, trzasków.

 

Gdybyś się szarpnął na wersję po FL to będzie cichsza i trochę sztywniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdybyś się szarpnął na wersję po FL to będzie cichsza i trochę sztywniejsza.

 

Budżet... W sumie cena do ogarnięcia, ale mimo wszystko bardziej szkoda do takiego jeżdżenia, jak moje... Santkiem np. torowałem sobie dzisiaj miejsce parkingowe przez jakieś krzaki (najeżdżałem "mordą" - brakło mi szerokości "drogi", żeby się złamać do parkowania). Gdybym jechał autem 5-6 razy droższym - trochę dłużej bym się zastanawiał, czy to dobry pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet... W sumie cena do ogarnięcia, ale mimo wszystko bardziej szkoda do takiego jeżdżenia, jak moje... Santkiem np. torowałem sobie dzisiaj miejsce parkingowe przez jakieś krzaki (najeżdżałem "mordą" - brakło mi szerokości "drogi", żeby się złamać do parkowania). Gdybym jechał autem 5-6 razy droższym - trochę dłużej bym się zastanawiał, czy to dobry pomysł...

 

Nic trudnego.

Wystarczy to:

9577_1_retail.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W firmie mieliśmy Caprivę My11. IMHO to najgorszy SUV jakim jeździłem. Wyposażenie auta jak sprzed conajmniej dekady i nie chodzi tutaj o bajery tylko rzeczy który wystepują nawet w małych autach. Prowadzenie typowe dla dużego SUVa (buja), silnik 2.2 diesel imho słaby. Siedzenia średnie, nawigacja to jakaś paranoja. Światła kiepskie

Jedyny plus to wielkość.

O ile pamiętam to w ok 40kkm było wymienione zawieszenie, tak po za tym większych problemów nie było z autem do 3 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednym powyższym się zgodzę. Siedzenia faktycznie są kiepskie kiepskie jeśli chodzi o trzymanie.

Co do reszty to piszesz tak jakbyś tylko oglądał katalogi a nie użytkował Captivę.

 

To napisz proszę z czym się nie zgadzasz ?

 

Czy ma niewieszającą się dobrą, płynnie działającą navi ?

Czy nie prowadzi się kiepsko przy wyższych prędkościach ?

Czy nie ma braków w wyposażeniu jak np brak mgiełkowych spryskiwaczy szyb :facepalm:  ?

Czy nie ma kiepskich świateł ?

Czy nie było problemów z zawieszeniem, o których nawet Ozi pisał ?

itd ...

 

Autem zrobiłem kilka tras zagranicznych + miast aby wystarczająco wyrobić sobie o nim zdanie.

 

Ot duże i tanie auto i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.