Skocz do zawartości

Interfejs diagnostyczny - uniwersalny? dedykowany?


MajkDe

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka!

 

Tak się zastanawiam nad zakupem interfejsu diagnostycznego do kompa pod USB. Ostatnie interfejsy, jakie zakupiłem do VAGa i kompa gazowego chodziły na złączu COM (i obsługiwał je rachityczny lapek 386, a może 486 :phi: ).

 

Generalnie potrzebuję coś do Volvo (VIDA/DICE) oraz do BMW. Sporadycznie też do VAGa.

 

Do wyboru mam:

 

- interfejs uniwersalny, acz raczej bez możliwości głębokiego grzebania w elektronice auta - przykładowo  Delphi DS150e

 

- interfejsy uniwersalne do każdej marki.

 

Co byłoby lepsze do zastosowań amatorskodomowych? Wszelkie sugestie mile widziane.

 

Dodam jeszcze, że interfejs(y) powinny działać na netbooku Nokia Booklet 3G (stary komp nie ma USB - patrz początek postu). Czy taki sprzęt to udźwignie? Z jakim systemem operacyjunym?

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odczytu i kasowania błędów wystarczy Delphi DS150e, jak chcesz głęboko grzebać i masz o tym pojęcie to tylko dedykowany do danej marki.

 

 

 

tu masz instrukcję obsługi do DS150e http://europe.delphi-dso.com/manuals/car/Polish%20DS150E%20NEW%20%20User%20guideV3.0_Polish.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odczytu i kasowania błędów wystarczy Delphi DS150e, jak chcesz głęboko grzebać i masz o tym pojęcie to tylko dedykowany do danej marki.

 

 

 

tu masz instrukcję obsługi do DS150e http://europe.delphi-dso.com/manuals/car/Polish%20DS150E%20NEW%20%20User%20guideV3.0_Polish.pdf

 

Czy takie Delphi pozwala na wykonywanie autoadaptacji (przepustnic, itp.) i odpalanie wypalania DPF? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie Delphi pozwala na wykonywanie autoadaptacji (przepustnic, itp.) i odpalanie wypalania DPF? :hmm:

Do VAG'a kup sobie VCDS . Oryginał czy klon - Twój wybór.

 

Co do delphi czy autocoma (klon oczywiście), błędy pokasujesz, w niektórych autach podejrzysz parametry i zrobisz adaptacje/odblokowania/dpf.

Z BMW nawet się nie połączysz, tak samo z fordem. W volvo nie podejrzysz live data.

 

Launch X431 Diagun już lepiej, ale też cena za klona 4 razy jak za delphi.

 

Nie ma jednego urządzenia do wszystkiego. Do forda musisz mieć rotunde, do volvo vida/dice/autologic itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z BMW nawet się nie połączysz, tak samo z fordem. W volvo nie podejrzysz live data.

 

 

Zależy od konkretnej wersji PCB oraz tego jak bardzo chińczyk poskąpił na elementach (układach odpowiedzialnych za konkretny protokół albo filtrach linii CAN). W każdym bądź razie z Fordem się połączyłem (Mondeo TDCI 2006)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz uwalony fejs to się nie połączysz, jak jest dobry to nie ma najmniejszego problemu

 

Oczywiście z oryginałem nie ma problemu.

Z klonami jest jak jest i pełno o tym informacji oraz recept na naprawę na DK czy MHH.

Kasowanie błędów to nie wszystko, sprawdź czy masz wgląd w live data.

 

W czwartek miałem S80 z 2009r, wszystkie błędy widziałem i mogłem pokasować, niestety nie było mozliwości podglądu parametrów

 

Masz delphi/autocoma który śmiga z e60 ?

 

 

@@Woockush

Ze starszym fordem pójdzie, ale sprawdź z mondeo/s-maxem 2010-2012

 

Transita z 2010 i S-maxa z 2008 też mi się udało ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E90 z 2010r chodziło bez problemów

 

 

spróbuj z E60 ... nawet z 2005 :)

większość tego taniego sprzętu się na tym wykłada.

Diagun nie ogarnia autoscanu w E60 (wchodzenie w poszczególne moduły "na piechotę" działa), delphi/autocom się nie łączy.

 

masz tego starego złotego delphi czy nowszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.