Skocz do zawartości

Wrześniowy spam, czyli kto zgasi światło


tom111

Rekomendowane odpowiedzi

Większość problemów spowodowanych jest brakiem wymian oleju. Serwis Fiata twierdzi że oleju się nie wymienia, to wprowadza w błąd właścicieli Crom i prowadzi do awarii skrzyni.

Naprawa za 10 tyś to chyba tylko w ASO :facepalm:

Tak,  czwarty bieg wskakuje po przekroczeniu 70 km/h, ale po co sobie zawracać tym głowę. ;]

Jakbym szukał Cromy, to brałbym pod uwagę tylko z automatem, zresztą każdy  niesportowy samochód z manualną skrzynią jest dla mnie zepsuty od nowości  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakbym szukał Cromy, to brałbym pod uwagę tylko z automatem, zresztą każdy  niesportowy samochód z manualną skrzynią jest dla mnie zepsuty od nowości  ;)

 

Hmm , a w swoim moto też wolałbyś skrzynie automatyczną  ?   :bzik:  ​  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm , a w swoim moto też wolałbyś skrzynie automatyczną  ?   :bzik:  ​  :phi:

Jakbym miał wybór to tak, ale sam wiesz że cruiser z automatem to rzadki widok ;] 

Właśnie wróciłem z przejażdżki po pepickich i naszych drogach. Lewa łapa trochę boli od manetki sprzęgła.  :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odbierałbym to jako udogodnienie, dające większą przyjemność z jazdy cruiserem  :oki:

Ciekawe jest to że ten typ motocykla wymyślili amerykanie, a wszyscy wiedzą że oni uznają tylko automatyczne skrzynie.

Dlaczego więc Harleye mają zwykłe sekwencyjne skrzynie? Hmm, pewnie ma to związek z mitem że Harleyami jeżdżą przerażający, zarośnięci, wytatuowani  twardziele , którzy mają zamiast krwi benzynę, a manualna zmiana biegów jest tajemnicą niedostępną  dla zwykłych śmiertelników. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lokalnym ASO Fiata stwierdzili , że nie mają takich możliwości ... 8-)

 

Na pewno jest większa szansa , że dowiesz się tego od ASO Germany , warunek - trzeba  dobrze operować językiem Goethego .

Właśnie w ten sposób sprawdziłem przez znajomego Stilo z Niemiec .

 

Równolegle poprosiłem o pomoc kolegę z forum , który pracuje w polskim ASO i to nie Fiata ;)

Potrzebny był generalnie nr VIN , ja miałem jeszcze skan brief-a i paru wpisów z książki serwisowej .

Czyli jak widać to raczej kwestia chęci i wykonania paru telefonów czy tez napisania maili niż faktyczny brak możliwości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Mam Cromę w automacie. Pierwsze pytanie od razu: jaki olej do ASB? Poprzednicy nie wymieniali w PL przez 20000km, w DE nie wiadomo, pewnie też nie.

Pierwsza sprawa pokazać foto zakupionego auta i sie przywitac ;l;] ;]

Gratulacje :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa pokazać foto zakupionego auta i sie przywitac ;l;] ;]

Gratulacje :oki:

  

bez foto powitalnego nic się nie dowiesz :ee:

 

No dobrze, to dzień dobry brzydale. Tak wygląda mój przedlift:

post-130902-0-64330600-1443429792_thumb.jpgpost-130902-0-78798200-1443429892_thumb.jpg

Ogólnie stan niezły, do naprawy klamka w drzwiach pasażera, bo działa jeszcze ale odstaje po zamknięciu i od środka też taka luźna jakaś. Poza tym jest nowy kolektor dolotowy (niestety z klapami ale za to na gwarancji) reszta seria Emotion zdaje się.

 

Instrukcja obsługi przedlifowa zaleca do automatu olej TUTELA TRANSMISSION GI/VI

 

A co leje szanowna gawiedź?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 2: czy do przedlifta jest jakiś sposób na odtwarzanie mp3 oprócz wymiany na radio niefabryczne? Jakaś zmieniarka albo coś?

Były fabryczne radia z mp3 lub http://sklephadron.pl/zmieniarki-mp3/643-emulator-zmieniarki-xcarlink-do-fiata.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://allegro.pl/radio-fiat-croma-cd-mp3-blaupunkt-i5062919789.html

Znalazłem i za 120 zł. Co z kodami, trzeba coś gdzieś zmieniać po wsadzeniu takiego radia w miejsce bezmp3?

 

Wiem ze w Stilo to podłączali :)

 

Powinno pasować bez przeróbek. Kod jest potrzebny,  można go wygenerować za drobną opłatą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece jednak uwalone? A co będziesz lakierował, bo ja mojej chyba też morde pomaluje

Poszla swieca na 3 cylindrze. Po wymianie moze sie okazac ze przekaznik tez jest padniety :(

Nie wiem, czy nie skonczy sie na malowaniu calosci, bo tylko dach nie wymaga odswiezenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszla swieca na 3 cylindrze. Po wymianie moze sie okazac ze przekaznik tez jest padniety :(

Nie wiem, czy nie skonczy sie na malowaniu calosci, bo tylko dach nie wymaga odswiezenia...

to prawie jak u mnie, co mycie to widze nowe kwiatki, i mam dylemat. Wydać jakas dosyc sporą kase i widzieć fajne auto przez miesiąc i znów się denerwować czy jezdzić i czekać bo może w zimie się coś wydarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.