Skocz do zawartości

Fiesta 1.25 spalanie chyba za duże


cristof_w

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od kilku tygodni jestem właścicielem Fiesty 1.25 75KM.

Jest to już drugi Ford po Focusie, generalnie sporo jeżdżę różnymi Fordami z różnymi silnikami i nie pasuje mnie tutaj spalanie.

Generalnie z autka jestem bardzo zadowolony, jeździ się super, choć co prawda przejechałem dopiero 300 kilometrów.

Jednakże cały czas mam wrażenie, że autko pali trochę za dużo. Oczywiście jak wyjeżdżę cały zbiornik to wtedy będę wiedzieć dokładnie ile litrów na przejechane kilometry.

Ale taki przykład na zdjęciu. Zatankowałem do pełna, przejechałem 110 km, z czego 90 po trasie z prędkosciami 90-110, 20 km po mieście. I zeszło prawie 1/4 baku! Komputer co prawda pokazywał spalanie średnie 6.2l/100km. Jednakże do wskaźnika analogowego się to w ogóle nie ma. Czy zatem wskaźnik analogowy może szwankować czy komputer może źle pokazywać?

Jak robiłem testy po mieście, bez włączania klimatyzacji, to przy płynnej i delikatnej jeździe komputer pokazuje 7.5 litra, robiłem różne testy, resetowałem średnie spalanie a mam wrażenie jakby to nie miało odzwierciedlenia w rzeczywiśtości.

Co więcej na komputerze wskazanai spalania dosyć szybko rosną gdy tylko jazda traci na płynności, nie zaobserwowałem tego w innych benzynowych np. Focusach 2. Być może 1.25 się za bardzo męczy, to za mało?

Przy okazji, mam opony 195 15", czy szersze opony mogą znacząco podnieść spalanie? Jeżdzę tylko samemu głównie, zatem bez obciążenia. Czy możecie się wypowiedzieć? Sonda, świece? Silnik ciągnie, nie kopci, ładnie pracuje.

 

Pozdrawiam

 

Cristof

post-143956-0-96378000-1441352716_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie opony na pewno trochę podniosą spalanie. Wynik z komputera jest jak najbardziej normalny, a wskazania ilości paliwa w baku są dość niedokładne więc się tym nie sugeruj. Pojeździj trochę, spal kilka baków paliwa to zobaczysz jak to wychodzi. A teraz to nie szukaj dziury w całym :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, od kilku tygodni jestem właścicielem Fiesty 1.25 75KM.

Jest to już drugi Ford po Focusie, generalnie sporo jeżdżę różnymi Fordami z różnymi silnikami i nie pasuje mnie tutaj spalanie.

Generalnie z autka jestem bardzo zadowolony, jeździ się super, choć co prawda przejechałem dopiero 300 kilometrów.

Jednakże cały czas mam wrażenie, że autko pali trochę za dużo. Oczywiście jak wyjeżdżę cały zbiornik to wtedy będę wiedzieć dokładnie ile litrów na przejechane kilometry.

Ale taki przykład na zdjęciu. Zatankowałem do pełna, przejechałem 110 km, z czego 90 po trasie z prędkosciami 90-110, 20 km po mieście. I zeszło prawie 1/4 baku! Komputer co prawda pokazywał spalanie średnie 6.2l/100km. Jednakże do wskaźnika analogowego się to w ogóle nie ma. Czy zatem wskaźnik analogowy może szwankować czy komputer może źle pokazywać?

Jak robiłem testy po mieście, bez włączania klimatyzacji, to przy płynnej i delikatnej jeździe komputer pokazuje 7.5 litra, robiłem różne testy, resetowałem średnie spalanie a mam wrażenie jakby to nie miało odzwierciedlenia w rzeczywiśtości.

Co więcej na komputerze wskazanai spalania dosyć szybko rosną gdy tylko jazda traci na płynności, nie zaobserwowałem tego w innych benzynowych np. Focusach 2. Być może 1.25 się za bardzo męczy, to za mało?

Przy okazji, mam opony 195 15", czy szersze opony mogą znacząco podnieść spalanie? Jeżdzę tylko samemu głównie, zatem bez obciążenia. Czy możecie się wypowiedzieć? Sonda, świece? Silnik ciągnie, nie kopci, ładnie pracuje.

 

Pozdrawiam

 

Cristof

 

Wskaźnik. U mnie też do połowy spadał bardzo szybko, natomiast później bardzo wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik. U mnie też do połowy spadał bardzo szybko, natomiast później bardzo wolno.

 

Podbudowałeś mnie, oby i umnie tak samo było, czyli zapewne kwestia budowy zbiornika.

Co jeszcze ciekawe, gdy tankowałem do pełna do wskaźnik był tyci poniżej 1/4 baku. Przy założeniu, że zbiornik ma 45 litrów, powinno wejść około 33,75 litra minimum. Odbicie było po zatankowaniu 28 litrów.

 

Cristof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona jeździ dość spokojnie ale w jej 1,3 69 koni wyszło teraz(pierwsza próba po zakupie) - zatankowano 33 litrów lpg. Gaz się skończył przy 420 kilometrach. Trasy około pół na pół wioska miasto 40 - 50 kilosów tam z powrotem. 1,2 podobno oszczędniejszy. A z tym wskaźnikiem tak jest chyba w większości samochodów że do połowy gna a potem spada powoli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

oby tak było. Choć w F Focus 1 z silnikiem 1.8 TDCI jest zupełnie inaczej. Najpierw ani drgnie a później szybciej spad na dół.

 

A dzisiaj test. Droga do pracy 7.7 kilometra, ja jeżdzę powoli, może zbyt powoli? :D Trochę korków i komputer pokazał (zresetowałem po uruchomieniu) 9.7 l/100km. No to analogicznie na tym samym dystansie w podobnych warunkach FF 2 1.6 benzyna tyle samo albo i mniej nawet. To trochę już sporo jak na 1.25, tylko teoretyczna i pozorna oszczędność.

Może ja źle jeżdzę? Mam przyzwyczajenia z diesla po tylu latach... Ten 1.25 to ma dziwną charakterystykę momentu i mocy, wyskoobrotowy. Jaki przedział obrotów byłby najlepszy?

Pozdrawiam

 

Cristof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, tak trzeba będzie zrobić.

Jednakże ta wartość 9.7 na wyświetlaczu dziś rano mnie z lekka troszkę poruszyła...

 

Pozdrawiam

 

Cristof

 

Wcale by mnie takie spalanie nie zdzwilo ;] Moja żonka jeździ fiestą z tym motorem wprawdzie mkIV ale motor dokładnie ten sam. Auto pali 10l/100 ;]  Wprawdzie samo miasto i oczywiście należy wziąść poprawkę, że już jest wiekowe ('96) więc na pewno już nie śmiga tak jak trzeba no ale jednak spalanie powala.

Zobacz sobie zresztą w instrukcji ile producent podaje katalogow - o ile dobrze pamiętam po mieście właśnie coś koło 9 litrów.

 

Oby paliła jak najmnie :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

w necie na portalach jest podawane katalogowo spalanie po mieście 8.6l/100km. Natomiast w mojej instrukcji 8.2. Z tym, że jeżeli chodzi o motor 1.25 to są ponoć jego jakieś dwie wersje i może to jest właśnie clue sprawy :phi: .

U mnie jeden człowiek w firmie ma z tym samym motorem tylko mk6 przed liftingowa i mówi, że pali 7 po mieście a 7.5 jak ciśnie, więc mnie to powala. ;l

Poczytałem raporty spalania w necie i są dwie nacje: jedna właśnie taka, że pali blisko 9 - 10, druga, że 7 - 8. Wiadomo, że styl jazdy, obciążenie, wiele innych czynników itd. ale generalnie jest podział na tych zadowolonych i tych nie ;]. Czas jeszcze pokaże, ale właśnie to może ta kwestia oznaczeń silnika, może były zmienione wtryski albo sterownik...

 

Pozdrawiam

 

Cristof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam Fiestę z silnikiem 1.4 TDCI w automacie i pali 6l czy to dobrze?

Bardzo dobrze ;]

Wszystko zależy od tego czy trasa czy miasto, czy duże korki czy małe.... itd...

Ale i tak bez względu na wszystko 6 litrów jeszcze na dodatek w automacie to moim zdaniem przyzwoity wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze ;]

Wszystko zależy od tego czy trasa czy miasto, czy duże korki czy małe.... itd...

Ale i tak bez względu na wszystko 6 litrów jeszcze na dodatek w automacie to moim zdaniem przyzwoity wynik.

Ja kupiłem 3 tyg. Focus II po fl i benzyna 1,6 pali miedzy 8-8,5  według kompa i tak samo na stacji.Średnio-małe korki.

Ale tez nie przekraczam 90-tki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.