Skocz do zawartości

DIY Biurko z grubym blatem (???)


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pomysł na fajne biurko. Wymyśliłem, że zrobię je sam  ;]. Zlecę przycięcie formatek z płyt meblowych wg moich wymiarów i sam sobie to poskładam. Ale pojawił się problem, bo chciałbym, aby biurko miało gruby blat. Mogę złożyć 4 płyty - wtedy uzyskam grubość blatu 7,2cm - no jest grubo. Ale co zrobić z obrzeżem?? Firma, w której do tej pory kupowałem płyty i w której cięli mi je na wymiar nie ma w ofercie tak szerokiego obrzeża  :(

Jakieś pomysły, jak wykończyć obrzeże blatu o grubości 7,2mm??

Biurko miałoby być w tym stylu:

auttica_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na fajne biurko. Wymyśliłem, że zrobię je sam  ;]. Zlecę przycięcie formatek z płyt meblowych wg moich wymiarów i sam sobie to poskładam. Ale pojawił się problem, bo chciałbym, aby biurko miało gruby blat. Mogę złożyć 4 płyty - wtedy uzyskam grubość blatu 7,2cm - no jest grubo. Ale co zrobić z obrzeżem?? Firma, w której do tej pory kupowałem płyty i w której cięli mi je na wymiar nie ma w ofercie tak szerokiego obrzeża  :(

Jakieś pomysły, jak wykończyć obrzeże blatu o grubości 7,2mm??

Biurko miałoby być w tym stylu:

 

Ostatnio ogladalem meble debowe za grube tysiace (np. lawa za 9tys, niska szafka RTV za 5tys, kredens za 11 tys, stol za 15-25tys) kolekcji GEO:

http://www.ludwikstyl.com/pl/geo

CtD32.jpg

 

Nie, zebym chcial kupic cos, co za cene szafki RTV mozna miec 1m3 debiny dobrej jakosci, ale ciekaw bylem, jak sa wykonane, bo blaty oraz plyciny gorne/dolne maja naprawde grube - 4cm przy szafkach, od 6 do 9cm blaty stolow i law.

 

No i zonk... Wykonane sa, jak trepy drewniane, gdy jest za malo miejsca na wysokosc na ostatnim stopniu, tj. cala plycina ma np. 2cm grubosci, a od czola tylko przyklejony "nosek" drugie 2cm. Blaty stolow i law, to na oko (nie mialem miarki) 30-36mm + nosek. Jak sie nie przyjrzysz i nie wiesz, czego szukac, to nawet nie zauwazysz, a jak nie wiesz i nie wepchasz lapy pomacac, to sie nie zorientujesz. 

 

Dlatego taka koncepcja - podejdz sobie np. do Leroy Merlin, czy innej Castoramy, sprawdz po ile sa blaty drewniane (buk, jesion, dab) 27mm grube, kup ile trzeba, obetnij krawedz i doklej dookola. Za buk wychodzi bodajze jakies 160-180zl/m2:

http://www.leroymerlin.pl/meble-kuchenne/blaty-i-akcesoria/blaty/blat-kuchenny-stolowy-prostokatny-pphu-extrans,p207762,l651.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na fajne biurko. Wymyśliłem, że zrobię je sam  ;]. Zlecę przycięcie formatek z płyt meblowych wg moich wymiarów i sam sobie to poskładam. Ale pojawił się problem, bo chciałbym, aby biurko miało gruby blat. Mogę złożyć 4 płyty - wtedy uzyskam grubość blatu 7,2cm - no jest grubo. Ale co zrobić z obrzeżem?? . 

Jakieś pomysły, jak wykończyć obrzeże blatu o grubości 7,2mm??

 

Pozostaje Ci rękodzieło artystyczne. Sam (do trochę cieńszego blatu 40mm) zrobiłem obrzeże z najcieńszej dostępnej listwy drewnianej 5x40, którą kleiłem do blatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, po temacie. Poszedłem na kompromis i blat będzie 5,4cm. Oklejarka, którą dysponuje zaprzyjaźniona firma może okleić max 6cm obrzeża, więc nie będę kombinował. Jadę za chwilę zamówić formatki.

Dzięki za sugestie :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, po temacie. Poszedłem na kompromis i blat będzie 5,4cm. Oklejarka, którą dysponuje zaprzyjaźniona firma może okleić max 6cm obrzeża, więc nie będę kombinował. Jadę za chwilę zamówić formatki.

Dzięki za sugestie :oki:

troche pozno ale black red white robi blaty 76mm, tylko 4-5 kolorow, zamawialem u nich blat barowy i wyglada caliem solidnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.