Skocz do zawartości

Duży SUV Pajero vs Sorento 2015


mati1.6dohc

Rekomendowane odpowiedzi

co bysta wybrali ?

Auto dla goscia w moim wieku, czasami do srodka 2+3 .

Tylko asfalt pod kołami. / nie chodzi o rozjechanego murzyna ,) /

Modele 2015.

Plus Kia to wyposazenie,niedostepne w Mitsu-zabytku.

Grzana kierownica, wentylowane fotele, cieple fotele tylne, wygodny 3rząd ,

Minusy : marka :/, wygląd zewnetrzny,

Plusy Mitsu: oldschoolowy charakter :)

Podoba się.

Jakos odnosze wrazenie, ze Kia jest wygodniejsza (jezdzilem tym i tym).

Chcialbym wnetrze kia w budzie mitsu .

Na razie tak sie nie da, wybrac trzeba :/

Radźta, bo mnie szlag jasny trafi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co bysta wybrali ?

Auto dla goscia w moim wieku, czasami do srodka 2+3 .

Tylko asfalt pod kołami. / nie chodzi o rozjechanego murzyna ,) /

Modele 2015.

Plus Kia to wyposazenie,niedostepne w Mitsu-zabytku.

Grzana kierownica, wentylowane fotele, cieple fotele tylne, wygodny 3rząd ,

Minusy : marka :/, wygląd zewnetrzny,

Plusy Mitsu: oldschoolowy charakter :)

Podoba się.

Jakos odnosze wrazenie, ze Kia jest wygodniejsza (jezdzilem tym i tym).

Chcialbym wnetrze kia w budzie mitsu .

Na razie tak sie nie da, wybrac trzeba :/

Radźta, bo mnie szlag jasny trafi...

 

Na asfalt lepsza Kia. Pajero jest okrutnie nieporęczne i dużo pali. Za to wjedzie duuuuużo dalej niż Kia. Co ma swoje minusy, bo trzeba będzie dalej po traktor lecieć.

:hehe:

 

Miejsca w Pajero więcej niż w Kii, (jak na swoje rozmiary jest dość ciasna w środku). IMO Kia to dobry SUV, będzie we wszystkim lepsza w codziennym użytkowaniu. Pajero to oswojona terenówka - ale czuć że to terenówka. Poza miejscem wewnątrz (choć różnica nie jest wielka) oraz dzielnością terenową niczym nie wygrywa.

 

Rozsądek nakazuje Sorrento. Ja bym wziął Pajero.  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na asfalt lepsza Kia. Pajero jest okrutnie nieporęczne i dużo pali. Za to wjedzie duuuuużo dalej niż Kia. Co ma swoje minusy, bo trzeba będzie dalej po traktor lecieć.

:hehe:

 

Miejsca w Pajero więcej niż w Kii, (jak na swoje rozmiary jest dość ciasna w środku). IMO Kia to dobry SUV, będzie we wszystkim lepsza w codziennym użytkowaniu. Pajero to oswojona terenówka - ale czuć że to terenówka. Poza miejscem wewnątrz (choć różnica nie jest wielka) oraz dzielnością terenową niczym nie wygrywa.

 

Rozsądek nakazuje Sorrento. Ja bym wziął Pajero.  :hehe:

 

jeszcze raz odwiedziłem Pajero. /na marginesie - ciężko znaleźć salon w Warszawie z takim autem  8] /    /spędzilem 15 minut w Pajero, siedziałem na wszystkich fotelach etc., w Józefowie, nie wzbudziłem zainteresowania sprzedawców . chyba jestem brzydki albo biednie wyglądam  :swinka: /

 

hmm.. jak w moim Patrolu z 2004 r  ;]

albo gorzej.

nie ma gdzie wepchnąć butli z wodą - miejsce na dwie kawy z przodu i dwie z tyłu.

schowek pasażera bez klimatyzacji  :facepalm:

 ławeczka rezerwowych w bagażniku to .. ławeczka. nic więcej. Pomijalna w kontekście przewozu pasażerów. NIestety. 

Jest niedzielona, więc nie ma możliwości posadzenia ludka i bagaży w drugiej połowie bagażnika.

 

Z drugiej strony, ma urok starych terenówek, z czasów gdy nie było crossoverów i innych popierdółek.

 

 

Fotele w KIA wygodniejsze. Wszystkie.

 

 

Jest jeszcze Hyundai Grand. ale: jakoś nie polubiłem się z tą marką. Cennik z kosmosu  ;l

 

Z sentymentu zajrzałem do Outlandera.

jakoś dziwnie. niby skóropodobnie, ale biednie. Kanapa tylna płaska jak murek przed blokiem. brak finezji  :no:  :no:

wydaje mi się, że II gen była sympatyczniejsza w środku.

 

no i nie ma wniosku końcowego.

odwiedzę ponownie KIA. Po przypadkowej wizycie, naprawdę zapadła w pamięć  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwiedzę ponownie KIA. Po przypadkowej wizycie, naprawdę zapadła w pamięć  :hmm:

 

Tylko ważne też, żeby za bardzo nie ulegać pierwszemu wrażeniu  :ok:  - czasem teoretycznie najfajniejsze nawet auto i tak w praktyce okaże się "nie takie jak trzeba". Jeśli akurat bardziej pasuje Ci klimat Pajero, to nawet mimo wielu argumentów na nie możesz i tak potem żałować "rozsądnego" wyboru.  ;]

 

Ja mam w tej chwili w gospodarstwie domowym cztery auta, a i tak zazwyczaj poruszam się Suzuki Jimnny, mimo że jest mały, ciasnawy i bardzo powolny, a jeżdżenie nim na AT-kach po asfalcie obiektywnie wydaje się bez sensu.  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


odwiedzę ponownie KIA. Po przypadkowej wizycie, naprawdę zapadła w pamięć :hmm:

 

To są bardzo dobre auta. Znajomy tyra swoim Sorrento i auto znosi to bez sprzeciwu. Więc nie będzie źle. Natomiast może być tak jak kolega pisze wyżej - możesz potem żałować rozsądnego wyboru. Możesz ale nie musisz.

Mimo że Kia cichsza, lepiej wyposażona, przestronniejsza to i tak wolę jeździć Forkiem. Bo jazda nim po prostu cieszy. A Kiła jest maszyną do przemieszczania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bardzo dobre auta. Znajomy tyra swoim Sorrento i auto znosi to bez sprzeciwu. Więc nie będzie źle. Natomiast może być tak jak kolega pisze wyżej - możesz potem żałować rozsądnego wyboru. Możesz ale nie musisz.

Mimo że Kia cichsza, lepiej wyposażona, przestronniejsza to i tak wolę jeździć Forkiem. Bo jazda nim po prostu cieszy. A Kiła jest maszyną do przemieszczania się.

 

wiem.

najfajniej podróżowało się patrolem  :oki:

 

muszę "odtajać" kilka dni i samo się rozwiąże  ;]

 

dziękuję wszystkim za wyrażone opinie  :ok:  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem.

najfajniej podróżowało się patrolem  :oki:

 

muszę "odtajać" kilka dni i samo się rozwiąże  ;]

 

dziękuję wszystkim za wyrażone opinie  :ok:  :ok:

 

To zajrzyj jeszcze do Jeepa Grand Cherokee i nowego Cherokee.  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem.

najfajniej podróżowało się patrolem  :oki:

 

muszę "odtajać" kilka dni i samo się rozwiąże  ;]

 

dziękuję wszystkim za wyrażone opinie  :ok:  :ok:

 

Oglądałem dzisiaj Pajero kolegi. I jak nie zamierzasz tego topić w błocie to chyba jednak Kia lepsza :)

Popatrz jeszcze na Forester/Outback. Są bardziej cywilizowane od Pajero i jeżdżą lepiej od Kiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj Pajero kolegi. I jak nie zamierzasz tego topić w błocie to chyba jednak Kia lepsza :)

Popatrz jeszcze na Forester/Outback. Są bardziej cywilizowane od Pajero i jeżdżą lepiej od Kiły.

 

Trochę mniejsze jednak są. Tribeca by dała radę idealnie ale jej nie oferują.  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczęta,

A gdyby jednak pojarka, to w jakim kolorze?

Jasny środek.

 

No czarny, a jaki?

Może ewentualnie brązowy bo jest już w kolorze brudu i do SUVa pasuje.

 

Pozostałe będą gejowskie.  ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czarny, a jaki?

Może ewentualnie brązowy bo jest już w kolorze brudu i do SUVa pasuje.

 

Pozostałe będą gejowskie.  ;)

 

Houston, mamy problem :hmm:

 

dzieci jakoś wolą Sorento..

 

że niby sympatyczniej :facepalm: :facepalm:  i nowocześniej.

 

Proces decyzyjny trwa 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Houston, mamy problem :hmm:

 

dzieci jakoś wolą Sorento..

 

że niby sympatyczniej :facepalm: :facepalm:  i nowocześniej.

 

Proces decyzyjny trwa 8]

 

Dzieci nie będą tym jeździć. A jeśli nie ustępują to obiecaj im po dronie, ajfonie czy co tam jest modne i poprą każdy pomysł.

 

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Houston, mamy problem :hmm:

 

dzieci jakoś wolą Sorento..

 

że niby sympatyczniej :facepalm: :facepalm:  i nowocześniej.

 

Proces decyzyjny trwa 8]

 

BTW - a może warto poczekać na Pajero Sport AD 2016?

 

Mitsubishi-Pajero-Sport-0022-e1438412915

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim też można było. Ale i tak nie był to godny polecenia samochód.  ;]

 

Wydawało mi się, że tam był napęd prosto z L200. A w L200 chyba nie można było? Kolega miał L200 ale jakoś nigdy nie zapytałem czy może jeździć 4x4 po czarnym.

 

W terenie jeździło toto nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że tam był napęd prosto z L200. A w L200 chyba nie można było? 

 

Właśnie można było ;] i to był chyba jedyny pickup sprzedawany w PL oferujący taką możliwość. W Pajero Sport było całe podwozie od L200 ze zmodyfikowanym tylnym zawieszeniem (sprężyny zamiast resorów piórowych) i skróconą ramą, sam napęd był identyczny.

 

Miałem L200 od nowości i po trzech polskich zimach rama była bliska złamania na pół na skutek korozji  :facepalm: - dlatego nie polecam.  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie można było ;] i to był chyba jedyny pickup sprzedawany w PL oferujący taką możliwość. W Pajero Sport było całe podwozie od L200 ze zmodyfikowanym tylnym zawieszeniem (sprężyny zamiast resorów piórowych) i skróconą ramą, sam napęd był identyczny.

 

Miałem L200 od nowości i po trzech polskich zimach rama była bliska złamania na pół na skutek korozji  :facepalm: - dlatego nie polecam.  ;]

 

O widzisz, nie wiedziałem. Kolega swojego sprzedał zanim skorodował. I kupił BMW.  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie mam swoich zdjęć .

Zazwyczaj nie fotografuję aut.

100% salonowy, więc pozwoliłem sobie zamieścić zdjęcie z sieci .

Powiem jedno: jest super- czuję się u siebie .

Masz już wrażenie że w kolizji z taką Kią jaką brałeś pod uwagę przejechałbyś po niej i pojechał dalej?

W Pajero wrażenie jazdy w czołgu jest bardzo silne. Przynajmniej ja miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

@@mati1.6dohc odgrzebuję temat bo sam mam okazję takie kupić. Napisz czy już Ci się auto znudziło i czy kupiłbyś takie jeszcze raz. U mnie miałoby zostać na 5 lat i ok. 200kkm.

 

cześć,

auto mam od 9 miesięcy, przejechałem ca 19 tys km.

Mój ulubiony samochód :oki: (a miałem ich trochę. Lubię ten segment)

Jeździ fajnie (masa robi swoje- płynie , lecz nie buja) dzieciaki lubią nim podróżować, duże i niskie okna - Zocha nie ma  :panic:  , wygodnie, wielkie fotele z przodu.

Bagażnik ok. Jak w żuku :palacz: . Snowboard wchodzi wpoprzek - nie pamiętam ile ma cm 15..?

Minus: miękkie plastiki - już porysowane - wożę sporo sprzętu sportowego.

 

Nie mam pojęcia ile pali. Da się rozpędzić do 180. Ani km/h więcej . Przyspiesza ok - w ruchu miejskim nie jestem zawalidrogą - pewnie dlatego, że nie interesuje mnie ekomoda :ee:

 

Wszystko jest duże. Lusterka, zbiornik płynu do spryskiwaczy, ekran kamery cof.

Do boxa dachowego potrzebna drabinka , jak się nie urosło :pad: - 177 cm

 

z afaltu nie zjeżdżałem i  nie zamierzam jechać nim tam gdzie jeżdżę Patrolem, więc nie mogę się wypowiedzieć. Podobno nie lubi wody.

 

Minusy: (w sumie to bardziej braki w wyposażeniu)

brakuje mi bezkluczykowego dostępu - nie było takiej opcji, klimatyzacja dwustrefowa przednia także niedostępna - osobne sterowanie na tylną kanapę jest.

ogrzewanie tylnej kanapy trzeba dołożyć samemu - mam taki zamiar

 

Miękki lakier - odpryski na masce i dachu - tak samo było w Outlanderze. Jakiś eko-lakier :nie_wiem:

Gówniane "salonowe" opony.

 

 

Podsumowując, mam kilka aut. Gdy jestem zmęczony, wracam po operacjach, albo mamy jechać na nurkowanie - wbijamy się do Pajero ;]

Awaryjnie nawet w 7 osób :hehe:

 

Używam go jako samochodu codziennego. Miejskiego :ok:

 

Polecam :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


cześć,
auto mam od 9 miesięcy, przejechałem ca 19 tys km.
Mój ulubiony samochód (a miałem ich trochę. Lubię ten segment)
Jeździ fajnie (masa robi swoje- płynie , lecz nie buja) dzieciaki lubią nim podróżować, duże i niskie okna - Zocha nie ma    , wygodnie, wielkie fotele z przodu.
Bagażnik ok. Jak w żuku . Snowboard wchodzi wpoprzek - nie pamiętam ile ma cm 15..?

 

W Outlanderze też jest duży bagażnik, więc to dla mnie ważne. W poprzek snowboard nie wejdzie ale im więcej litrów tym lepiej. To mi pasuje.  :ok:

 


Minus: miękkie plastiki - już porysowane - wożę sporo sprzętu sportowego.
 
Nie mam pojęcia ile pali. Da się rozpędzić do 180. Ani km/h więcej .

 

Outlandera rozbujałem do 200 ale to głupie było. Normalnie jeżdżę 130 i jest w sam raz.

 


Przyspiesza ok - w ruchu miejskim nie jestem zawalidrogą - pewnie dlatego, że nie interesuje mnie ekomoda

 

Właśnie. Ile Ci to pali?

 


Wszystko jest duże. Lusterka, zbiornik płynu do spryskiwaczy, ekran kamery cof.
Do boxa dachowego potrzebna drabinka , jak się nie urosło - 177 cm

 

Mam 185 ale też pewnie będę drabinki potrzebował. Z minusów jakie widzę to że mi z założonym boksem pod domem pod zadaszenie nie wjedzie. Outlander z boksem miał jakieś 2cm luzu tylko więc tutaj taki pomysł odpada na 100%.

 


brakuje mi bezkluczykowego dostępu - nie było takiej opcji, klimatyzacja dwustrefowa przednia także niedostępna - osobne sterowanie na tylną kanapę jest.
ogrzewanie tylnej kanapy trzeba dołożyć samemu - mam taki zamiar

 

Bezkluczykowy dostęp mi się spodobał, szkoda że nie ma. A jaki jest kluczyk? Składany przynajmniej czy taki badziewny jak w ASX?

 


Gówniane "salonowe" opony.

 

Masz te Dunlopy Grandtrek? Myślałem że one dają radę.  :hmm:

 


Podsumowując, mam kilka aut. Gdy jestem zmęczony, wracam po operacjach, albo mamy jechać na nurkowanie - wbijamy się do Pajero
Awaryjnie nawet w 7 osób
 
Używam go jako samochodu codziennego. Miejskiego

 

O, właśnie o to chodzi. Żeby po męczącym dniu się gęba śmiała za kółkiem.  :ok:  :ok:  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie. Ile Ci to pali?

 

Nie mam pojęcia. I nie zamierzam sprawdzać ;] . Nie zaglądam moim samochodom do spalania :oki:  Ustawiam tylko : RANGE :phi:

 

 

 

 

Mam 185 ale też pewnie będę drabinki potrzebował. Z minusów jakie widzę to że mi z założonym boksem pod domem pod zadaszenie nie wjedzie. Outlander z boksem miał jakieś 2cm luzu tylko więc tutaj taki pomysł odpada na 100%.

tak

 

 

 

 

Bezkluczykowy dostęp mi się spodobał, szkoda że nie ma. A jaki jest kluczyk? Składany przynajmniej czy taki badziewny jak w ASX?

składany, ładny.

 

 

 

Masz te Dunlopy Grandtrek? Myślałem że one dają radę.  :hmm:

kupa nie opony

 

 

 

 

O, właśnie o to chodzi. Żeby po męczącym dniu się gęba śmiała za kółkiem.  :ok:  :ok:  :ok:

 

skrzynia działa przyzwoicie. czasami w okolicy 100 przy odpuszczeniu gazu ma moment zawachania.

 

Minus się przypomniał: Syn mówi, że brakuje mu miejsca na rękę przy oknie - nie ma właściwie jak oprzeć o drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie mam pojęcia. I nie zamierzam sprawdzać . Nie zaglądam moim samochodom do spalania   Ustawiam tylko : RANGE

 

Dobre podejście, ale ja dużo jeżdżę i to mi mocno podniesie koszty.  :(

 


kupa nie opony

 

Najwyżej sprzedam i kupię inne. Tak zrobiłem w Outlanderze. Wymiana kompletu opon na nowe kosztowała mnie jakieś 700zł bo stare się sprzedały.

 


skrzynia działa przyzwoicie. czasami w okolicy 100 przy odpuszczeniu gazu ma moment zawachania.
 
Minus się przypomniał: Syn mówi, że brakuje mu miejsca na rękę przy oknie - nie ma właściwie jak oprzeć o drzwi

 

Mój jeździ w foteliku, więc nie ma problemu na razie. Bardziej martwi mnie mała ilość schowków, półeczek i uchwytów na kubki. Tutaj Outlander wysoko postawił poprzeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z uchwytami kicha- to prawda.

z przodu dwa kubki, z tyłu dwa w podłokietniku.

 

schowki - pasażera i podłokietnik. Także słabo :no:

 

Outlander jest mistrzem schowków i uchwytów. Kieszenie we wszystkich drzwiach, 4X uchwyty na butelki, 6x na kubki, dwa schowki w desce rozdzielczej (jeden chłodzony, specjalnie przeznaczony na napoje), podwójny podłokietnik, mini schowek z lewej strony deski rozdzielczej, nie sposób tego zagospodarować. Tego by mi brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.