Skocz do zawartości

SKODA FABIA III silnik 1.0


tygrysek86

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś opinie?

Ktoś jeździł?

Co w ogóle uważacie o nowej FABII ?

 

Pewnie sie okaze, ze trzeba robic doktorat z nowych silnikow. Z zewnatrz wyglada ladnie srodka nie oceniam. Kupic gwarancje na 5 lat i sprzedac po tym czasie. Ten 1.0 to szalu IMO nie ma. Ale to auto do miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to ten sam silnik co w Citogo przypadkiem?

Raczej nie zrobili czegoś innego specjalnie dla Fabii :hmm:

 

Jeśli tak to będzie to jeździć tak samo jak Fabia 1.2 60KM.  W Citigo wersja 75KM całkiem żwawo jechała, ale w Fabii to już pewnie trochę gorzej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko o silniku. Miałem w VW up!.

W małym aucie jechał nawet nieźle.

Zdziwieniem było to, że pali ekstremalnie mało. Mi zawsze auta palą dużo, bo jeżdżę głownie po mieście i w dodatku nieekonomicznie.

Ten 1.0 pali mniej od każdego TDI, które miały produkować paliwo.

Z manualną skrzynią dobrze toleruje LPG, jak na 3-cyl jest cichy i mało się trzęsie.

Pasek rozrządu przewidziany na 260 tys.km 8]

Jak nie przeszkadzają średnie osiągi, to na pewno brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ten 1.0 podobno nie lubi sie z zima;) i na zachodzie wytrzepane wszystkie szroty tym handlujace...

 

Możesz to rozwinąć? Bo ja przez trzy zimy nie zauważyłem żadnych symptomów "nielubienia się z zimą" a auto parkowało zawsze pod chmurką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawialem sie...

kupilem 1.2 tsi 90 koni

ten 1.0 podobno nie lubi sie z zima;) i na zachodzie wytrzepane wszystkie szroty tym handlujace...

ogolnie auto za drogie i za plastikowe, wez pod uwage PICANTO - powaznie pisze...

 

Picanto jest o klase mniejszze od fabii. Jezeli juz to nad fiesta bym sie zastanowil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego trochę w fabryce. Ciche, bardzo oszczędne, w trasie nie problem spalić 5l na 100km, ale niestety dość wolne. Mamy wersje 75km i po godzinie jazdy człowiek się przyzwyczaja do slabej dynak8ki i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego trochę w fabryce. Ciche, bardzo oszczędne, w trasie nie problem spalić 5l na 100km, ale niestety dość wolne. Mamy wersje 75km i po godzinie jazdy człowiek się przyzwyczaja do slabej dynak8ki i tyle.

 

Potwierdzam opinię o Fabii 1.0 z mocniejszym silnikiem. A jazda na LPG była naprawdę niedroga. Auto fajne, żółte i solidne. Początkowo był problem, ale należało włączyć podwójne myślenie przed wyprzedzeniem ciężarówek. Po paru dniach przestałem na to zwracać uwagę i jechałem już bez najmniejszego stresu, tylko trzeba było nogę z gazu zdjąć (mentalnie) i jechać równo z innymi. 

Dzięki za poradę, Olas! 

 

PS: Na silnik Jetty 2.0 115 koni mówią u nas nie "tu-pojt-ou" ale "tu-pojt-slou". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinię o Fabii 1.0 z mocniejszym silnikiem. A jazda na LPG była naprawdę niedroga. Auto fajne, żółte i solidne. Początkowo był problem, ale należało włączyć podwójne myślenie przed wyprzedzeniem ciężarówek. Po paru dniach przestałem na to zwracać uwagę i jechałem już bez najmniejszego stresu, tylko trzeba było nogę z gazu zdjąć (mentalnie) i jechać równo z innymi. 

Dzięki za poradę, Olas! 

 

PS: Na silnik Jetty 2.0 115 koni mówią u nas nie "tu-pojt-ou" ale "tu-pojt-slou". 

 

hehe dobrze prawisz  :ok:

nie ma to jak jazda za 13zł za 100km  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.