Skocz do zawartości

myjka Karcher


1Marek1

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupić ciśnieniową myjkę Karcher, głownie do mycia auta. Zastanawiam się nad modelem i przeczytałem gdzieś w necie opinie że warte zakupu są tylko modele od K5, bo reszta to jednorazówki na słabych częściach. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić ciśnieniową myjkę Karcher, głownie do mycia auta. Zastanawiam się nad modelem i przeczytałem gdzieś w necie opinie że warte zakupu są tylko modele od K5, bo reszta to jednorazówki na słabych częściach. Co wy na to?

 

szkoda kasy na myjkę do auta , szybciej i wygodniej umyjesz z węża , karczer to jak masz błota w 4x4 

a co do modeli to chyba faktycznie coś w tym jest - tanie sypią się i nawet pan w serwisie nie polecał tego do kupna 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda kasy na myjkę do auta , szybciej i wygodniej umyjesz z węża , karczer to jak masz błota w 4x4 

a co do modeli to chyba faktycznie coś w tym jest - tanie sypią się i nawet pan w serwisie nie polecał tego do kupna 

 

Kolega wyżej ma 1000% racji.

Praktycznie sprzęty poniżej serii hd nie nadają się do mycia.

Chociaż mam hds 555 i to też jest zabawka (korzystam z niej tylko jak potrzebuję gorącej wody)

Mycie zaczyna się od minimum 15L/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić ciśnieniową myjkę Karcher, głownie do mycia auta. Zastanawiam się nad modelem i przeczytałem gdzieś w necie opinie że warte zakupu są tylko modele od K5, bo reszta to jednorazówki na słabych częściach. Co wy na to?

nie słuchaj się poniższych...bo na AK zachodzi powoli moda na to aby mieć wszystko naj, na wszystko inne szkoda kasy...

 

powiem ci tak...mam model K3.200 compact i przy zastosowaniu dobrej piany aktywnej auto jestem w stanie umyć ...oczywiści mi się podoba takie umycie zarówno na czarnym jak i srebnym....nie jestem feteszystą mycia auta i nie latam z glinkami...po prostu auto jest czyste....bo i tak za 10km będzie brudne....

więc jeśli chcesz to idż  w tym kierunku, myjka przykładowo k3 car plus dobra pianownica i dobra chemia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej ma 1000% racji.

Praktycznie sprzęty poniżej serii hd nie nadają się do mycia.

Chociaż mam hds 555 i to też jest zabawka (korzystam z niej tylko jak potrzebuję gorącej wody)

Mycie zaczyna się od minimum 15L/min

do czego się nie nadają? do amatorskiego mycia samochodu....

Seria HD to jest przerost formy nad treścią...bo wolałbym przykładowo zamiast HD 5.11 serię K7.....raz że za 1/4 kwoty, dwa lepsze parametry, trzy akcesoria 4 razy tańsze

 

rozumiem że jeśli będziesz chciał przewieźć 4 kompletne koła do swojego wozu to wynajmujesz do tego celu busa....to osobówka się nie nadaje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jeśli chcesz to idż  w tym kierunku, myjka przykładowo k3 car plus dobra pianownica i dobra chemia.

 

z dobrą chemią i pianownicą to potem poleje wszystko z węża i będzie miał dokładnie taki sam efekt 

 

karcher jest idealny do odśnieżania i odmrażania w zimie , ale do tego potrzeba wyższy model z grzaniem wody 

 

zresztą tylko modele z gorącą wodą nadają się do poważniejszego zastosowania 

 

lanie zimnej wody na samochód to przerost formy nad treścią , poza myciem terenówki po świeżym powrocie z taplania się 

 

nawet umycie elewacji czy kostki to niezłe wyzwanie dla mniejszych modeli , wiem, bo parę razy próbowałem i zawsze wychodziło, że jechałem do pracy wziąć porządną myjkę i zrobić robotę w godzinę zamiast paprać się cały dzień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


plus dobra pianownica i dobra chemia

 

Zawsze zastanawiam się, po co komu pianownica i to koniecznie dobra?

Przecież w celu dobrego wymycia jakiejkolwiek powierzchni potrzeba zaaplikować odpowiednią ilość chemii i najważniejsze "rozłożyć" ją równo, pianownica tej kontroli nie daje.

Ale na wszystkich forach internetowych jak mantrę powtarza się że dobra pianownica bla bla bla.

 

Pianownicę używa się w dwóch przypadkach - jeśli potrzebujemy naprawdę szybko nałożyć chemię lub chcemy zrobić efekt łał jak my to przezaj....ście "zamalowaliśmy" auto na biało.

 

Pianownicy używamy zawodowo jeśli mamy do wymycia dużą powierzchnię, mówię o dachu min 100m2.

Jako ciekawostkę powiem że do czyszczenia elewacji tylko i wyłącznie opryskiwacz.

 

A odnośnie myjek to tak jak kolega wyżej pisał, wężem ogrodowym spłukując chemię osiągniemy podobne efekty jak większość małych myjek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dwa lata temu przeprowadzałem się na wieś to miałem w planach kupić jakąś myjkę ciśnieniową. Szczerze jeśli nie szkoda ci kasy to sobie kup. Ja stwierdzam że wystarczy wąż ogrodowy. A jak chce mieć elegancko umyte auto to raz czy dwa razy w roku podjadę na myjnie i wydam max 50 zeta. Tylko że ja wolę posiedzieć i wypić piwo niż szorować auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Ci powiem, że zamiast tego Karchera kupił bym Nilfiska. Kiedyś miałem taki sam dylemat jak Ty, chciałem kupić K3 albo inny model. Pojechałem do znajomego który handlował owym sprzętem. Zaprosił mnie na serwis i pokazał mi ile ma zwrotów na gwarancji firmy karcher, a ile nilfisk. Obraz ten mnie uświadomił, że karcher to tylko i wyłącznie marka znana na świecie, a ich niższe modele (dostępne cenowo dla szarego kowalskiego) to tylko i wyłącznie total szajs opakowany w ładne pudełko. 

 

Co do nilfiska to mam go już 3 lata i nie zawiódł mnie nigdy. Używam go nie tylko do mycia samochodów czy motorka, ale także do pracy przy domowych typu mycia posadzki na tarasie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Ci powiem, że zamiast tego Karchera kupił bym Nilfiska. Kiedyś miałem taki sam dylemat jak Ty, chciałem kupić K3 albo inny model. Pojechałem do znajomego który handlował owym sprzętem. Zaprosił mnie na serwis i pokazał mi ile ma zwrotów na gwarancji firmy karcher, a ile nilfisk. Obraz ten mnie uświadomił, że karcher to tylko i wyłącznie marka znana na świecie, a ich niższe modele (dostępne cenowo dla szarego kowalskiego) to tylko i wyłącznie total szajs opakowany w ładne pudełko. 

 

Co do nilfiska to mam go już 3 lata i nie zawiódł mnie nigdy. Używam go nie tylko do mycia samochodów czy motorka, ale także do pracy przy domowych typu mycia posadzki na tarasie itd.

no to ja ci powiem tak...mam jedną z myjek Karchera z serii K2....mam ją 11 lat, przez 10 lat obstawiała 1 w tygodniu mycie 3 samochodów...i działa do dzisiejszego dnia, ma się znakomicie. Nie ma problemu ze szczelnością, ciśnieniem, włączaniem się czy wyłączaniem....działa tak jak 11 lat temu wyciągnięta z pudełka....tylko trzeba wiedzieć jak używać takiej myjki co by służyła długo.....

 

wiadro też można spieprzyć...i zanieś do serwisu jak się nie umie posługiwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@4thelement zgadzam się z Tobą w 100%, 10 lat temu to jeszcze ta firma dbała o swoje wszystkie modele, ale od jakichś 5 lat poszli w kierunku wyższej półki, a dolną odpuścili sobie zupełnie i podobno składają ją chinole tanim kosztem. Dziwi mnie ta polityka firmy no ale jak widać bardziej interesuje ich wyższa półka, bo lepszą kasę na niej zarabiają, no ale dla potencjalnego Kowalskiego zarabiającego najniższa krajową ta pólka niestety nie jest osiągalna. Oprócz zwykłego szarego człowieka ucierpiał również wizerunek firmy i coraz więcej osób kupuje inne marki myjek niż ich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zastanawiam się, po co komu pianownica i to koniecznie dobra?

Przecież w celu dobrego wymycia jakiejkolwiek powierzchni potrzeba zaaplikować odpowiednią ilość chemii i najważniejsze "rozłożyć" ją równo, pianownica tej kontroli nie daje.

Ale na wszystkich forach internetowych jak mantrę powtarza się że dobra pianownica bla bla bla.

 

Pianownicę używa się w dwóch przypadkach - jeśli potrzebujemy naprawdę szybko nałożyć chemię lub chcemy zrobić efekt łał jak my to przezaj....ście "zamalowaliśmy" auto na biało.

 

Pianownicy używamy zawodowo jeśli mamy do wymycia dużą powierzchnię, mówię o dachu min 100m2.

Jako ciekawostkę powiem że do czyszczenia elewacji tylko i wyłącznie opryskiwacz.

 

A odnośnie myjek to tak jak kolega wyżej pisał, wężem ogrodowym spłukując chemię osiągniemy podobne efekty jak większość małych myjek

że tak zadam ci pytanie....ściśle nawiązujące do tematu i twojej argumentacji.....po co ci Brava z podpisu?

nie mógłbyś jeżdzić MZK? nawet to i taniej by wyszło i lepiej i bezpieczniej....po co ci coś co jest namiastką samochodu którym ani wygodnie ani szybko ani z prestiżem nie pojeździsz....

po co ci to....

 

 

 

 

a teraz.....

 

na tym właśnie polega gościu twoja argumentacja....równie dobrze zgodnie z powyższym mógłbyś z buta zapierniczać...bo i tak się przemieszczasz i tak...

 

 

jest pytanie o myjkę, zaczyna się lament po co, a na co...a najlepiej HD.....żeby raz za czas auto umyć....

bo może gość ma kaprys kupić sobie myjkę...stać go niech kupuje i pyta się co kupić żeby nie płacić 5kzł....nie można mu polecić czegoś normalnego?

jak chcesz wywiercić jedną dziurę też kupujesz Hilti?....jak chcesz podnieść samochód montujesz podnośnik kolumnowy? etc etc....

 

 

nauczcie się ludzie w końcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

a teraz.....

 

na tym właśnie polega gościu twoja argumentacja....równie dobrze zgodnie z powyższym mógłbyś z buta zapierniczać...bo i tak się przemieszczasz i tak...

 

 

jest pytanie o myjkę, zaczyna się lament po co, a na co...a najlepiej HD.....żeby raz za czas auto umyć....

bo może gość ma kaprys kupić sobie myjkę...stać go niech kupuje i pyta się co kupić żeby nie płacić 5kzł....nie można mu polecić czegoś normalnego?

jak chcesz wywiercić jedną dziurę też kupujesz Hilti?....jak chcesz podnieść samochód montujesz podnośnik kolumnowy? etc etc....

 

 

nauczcie się ludzie w końcu

 

twoje wywody też trochę o kant d00py - pianownica to przerost formy i brandzlowanie sie fanów detalingu i tego typu 

 

do nałożenia chemii na samochód idealny jest spruskowacz z juli za 15 zł 

 

oczywiście jak ktoś ma kaprys to niech sobie kupi co chce i myje co chce , tylko po co zadawać pytanie 

 

a do mycia auta nadaje się wszystko co ma się pod ręką - szczotka, szmata, zmywak , karcher, myjnia automatyczna i jeszcze pierdylion rzeczy które mniej czy bardziej maja sens 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


że tak zadam ci pytanie....ściśle nawiązujące do tematu i twojej argumentacji.....po co ci Brava z podpisu?
nie mógłbyś jeżdzić MZK? nawet to i taniej by wyszło i lepiej i bezpieczniej....po co ci coś co jest namiastką samochodu którym ani wygodnie ani szybko ani z prestiżem nie pojeździsz....
po co ci to..

 

Nie rozumiem Twojego przytyku....

Zresztą ja się nikogo nie pytałem co mam kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.