Skocz do zawartości

Suszarka do ubrań ?


marcolomeo

Rekomendowane odpowiedzi

Istotną / nieistotną :)

Instalacja jest zabezpieczona 16A na wszystkie gniazdka. Do tego dochodzi plazma, mikrofala, lodówka a nie daj bóg jeszcze pralka... Wolałbym mniejsze obciążenie...

Suszarka będzie używana ok 10 razy na tydzień. Tylko martwi mnie dużo większy poziom skomplikowania suszarki z pompą ciepła, brak możliwości wyjęcia wymiennika itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od stycznia Beko z pompa ciepla. Zaluje, ze tyle czasu od wprowadzenia sie czekalem z zakupem ;)

Akurat Beko nie chcę.. Mam dwuletnią pralkę z 5-letnią gwarancją :hehe:

Strasznie zaczęła rdzewieć (wg. serwisu wada kosmetyczna) :( , po kilku miesiącach pękł uchwyt do otwierania - wg serwisu uszkodzenie mechanicze :hehe:

Co kilka prań głupieje i trzeba ją resetować - wg serwisu usterki brak :hehe:

Poprzednią Amicę także z 5-letnią gwarancją (dokupioną u producenta) naprawiali bez problemu - nie wymyślali wymówek. Tylko Amica już nie produkuje w polsce, zamawiają bodajże w chinach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mialem problemow z pralka :) wiec dokupilem suszarke ;) Ale tak czy inaczej, pompa ciepla to fajna sprawa. Ja mam jeszcze dopieta suszarke pod odplyw, wiec poza czyszczeniem filtra po kazdym suszeniu nie mam innych obowiazkow. Wg dokumentacji, cykl suszenia to od 1.06 do 1.8, srednio 1,36 kWh. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mialem problemow z pralka :) wiec dokupilem suszarke ;) Ale tak czy inaczej, pompa ciepla to fajna sprawa. Ja mam jeszcze dopieta suszarke pod odplyw, wiec poza czyszczeniem filtra po kazdym suszeniu nie mam innych obowiazkow. Wg dokumentacji, cykl suszenia to od 1.06 do 1.8, srednio 1,36 kWh. 

A jaki dokładnie model tej suszarki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki dokładnie model tej suszarki??

 

DPU 8305 XEL 

 

http://www.beko-hausgeraete.de/trockner-standgeraete.html?item=599

 

Kupilem poekspozycyjna od dziadka z Niemiec  :old:  co to tylko do kosciola jezdzil ;) 

 

Ma troche lepsze parametry niz DPU 8360 X sprzedawana w PL.

Wsad 8kg co bylo o tyle istotne, ze mam pralke na 7kg i nie chcialem zostawac z czescia prania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPU 8305 XEL

http://www.beko-hausgeraete.de/trockner-standgeraete.html?item=599

Kupilem poekspozycyjna od dziadka z Niemiec :old: co to tylko do kosciola jezdzil ;)

Ma troche lepsze parametry niz DPU 8360 X sprzedawana w PL.

Wsad 8kg co bylo o tyle istotne, ze mam pralke na 7kg i nie chcialem zostawac z czescia prania

Właśnie liczę i przy mojej ilości prania różnica między suszarką zwykłą i taką z pompą ciepła zwróci się w ok. rok :)

Chyba wykupię ubezpieczenie na 5 lat w wariancie pełnym i spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z pompą ciepła dłużej suszą i w przypadku awarii naprawa jest czesto nieopłacalna.

Z zalet - mniej grzeją pomieszczenie.

Ja mam zwykłego electroluxa, a dokladnie AEG i jest super.

Ale patrzac, ile syfu jest na wymienniku bałbym się modelu bez dostepu do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z pompą ciepła dłużej suszą i w przypadku awarii naprawa jest czesto nieopłacalna.

Z zalet - mniej grzeją pomieszczenie.

Ja mam zwykłego electroluxa, a dokladnie AEG i jest super.

Ale patrzac, ile syfu jest na wymienniku bałbym się modelu bez dostepu do niego.

No właśnie to mnie martwi... W instrukcji elektroluxa pokazują żeby wymiennik po otwarciu klapki odkurzyć :hehe:

Może się okazać że suszarka straci wydajność i będę drucikiem z haczykiem na końcu wydłubywał syf :hehe::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to mnie martwi... W instrukcji elektroluxa pokazują żeby wymiennik po otwarciu klapki odkurzyć :hehe:

Może się okazać że suszarka straci wydajność i będę drucikiem z haczykiem na końcu wydłubywał syf :hehe::facepalm:

Ten syf wszedzie włazi.

Do pompek, wytwornicy pary a nie ma filtra po stroniw wody.

Wymiennik z pompa ciepła jest znacznie gęściejszy niz w kondensacyjnej.

Przejrzyj na elektrodzie, jakie są awarie danych linii sprzetu, bo kazda firma ma jeden ogolny model i jego wariacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem zakupu suszarki do ubrań. Ze względu na instalację elektryczną w grę wchodzą modele z pompą ciepła - tańsze Elektroluxy, Candy, Hotpoint Ariston...

Ma ktoś doświadczenia w temacie?

 

 

Ja się ostatnio do parowania w suszarce przekonałem - zamiast prasować koszule, marynarki, spodnie - paruję i rozwieszam na wieszaku przez założeniem i są jak wyprasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Te z pompą ciepła dłużej suszą

 

Za to suszą w niższej temperaturze więc dla ubrań lepiej :ok:

Mam Beko DPU 8360 x. Czas suszenia w programie mix prania odwirowanego 1000 obr/min to wg. programu 1:55 godz., ale jak wyschnie szybciej to sama skraca czas suszenia

 


No właśnie to mnie martwi... W instrukcji elektroluxa pokazują żeby wymiennik po otwarciu klapki odkurzyć

 

Jak się dba tak się ma. Raz w tygodniu robię przegląd suszarki odkurzaczem i jakoś nie uważam tego za uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie liczę i przy mojej ilości prania różnica między suszarką zwykłą i taką z pompą ciepła zwróci się w ok. rok :)

Chyba wykupię ubezpieczenie na 5 lat w wariancie pełnym i spokój...

 

10 razy na tydzień, to daje 1000 zł oszczędności na pompie ciepła rocznie...

 

 

Cyba rozejrzę się za jakąś uszkodzoną z pompą ciepła do naprawy....

Za kondensacyjną dałem 200 zł a naprawa kosztował a mnie jakieś 10 godzin pracy analitycznej + 0 zł  za części (zimny lut i ogólne zasyfienie)

 

Kwestia znalezienia takiej, gdzie awaria wymaga dobrej analizy, a nie wymiany elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie miales suszarki i kupiłeś tą, czy miałeś kondensacyjna i ta z pompą okazała sie o tyle lepsza?

 

nie mialem w ogole. Ale porowynywalem parametry i to zdecydowalo o wyborze takiej z pompa ciepla. Tymbardziej, ze mam ja zamknieta w szafce, wiec kwestia nagrzewania tez byla istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.