Skocz do zawartości

kupujemy z AK kocioł dwufunkcyjny


Azasello

Rekomendowane odpowiedzi

Przerabiał ktoś ostatnio taki temat? Albo zna się na tym? Jaki kocioł kupić? Oczywiście ma być oszczędny, kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania, najlepiej jakby miał pogodówke. Cena 3500-4000 zł Jaki będzie najlepszy do takiego budżetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwufunkcyjny t.z. grzeje wodę i kaloryfery lub tylko wodę.

Wiem jak działa kocioł dwu funkcyjny.

Nie podałeś szczegółów takich jak wymagana moc, czy powierzchnia do ogrzania ani nie powiedziałeś jakie są odległości.

To, że "zawsze miałeś" lub, że sąsiad ma albo, że sąsiad powiedział, że... nie oznacza, że kocioł dwu funkcyjny będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak działa kocioł dwu funkcyjny.

Nie podałeś szczegółów takich jak wymagana moc, czy powierzchnia do ogrzania ani nie powiedziałeś jakie są odległości.

To, że "zawsze miałeś" lub, że sąsiad ma albo, że sąsiad powiedział, że... nie oznacza, że kocioł dwu funkcyjny będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

Pozdrawiam BAS

 

Mieszkanie ok 70 m2 + antresola ok 25 m2. Jest inny sposób na ogrzanie mieszkania niż takim kotłem? Może myć elektryczne, ale bym zbankrutował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanie ok 70 m2 + antresola ok 25 m2.

Czyli pewnie kamienica. Rozumiem, że planujesz powiesić kocioł w łazience?

Jest inny sposób na ogrzanie mieszkania niż takim kotłem? Może myć elektryczne, ale bym zbankrutował.

Optymalnym rozwiązaniem w budownictwie zbiorowym jest ogrzewanie miejskie. W przypadku domku jest jeszcze kilka innych opcji.

 

Generalnie uważam, że kocioł dwu funkcyjny jest kiepskim rozwiązaniem z kilku powodów, ale jeśli nie ma szans na ogrzewanie miejskie, to kocioł dwu funkcyjny będzie rozsądnym kompromisem.

W Twojej sytuacji szukałbym kotła ~16KW z modulacją palnika.

Szukając kotła, polecam zakup wraz z montażem i uruchomieniem*.

Podzwoń po dealerach Vaillant'a w całym województwie, może się okazać, że da się znaleźć coś sensownego w Twoim budżecie.

 

* Bo nie płacisz 23% Vat tylko 8%, jak sam kupisz to koleś, który będzie montował będzie Ci wmawiał, że zły kocioł kupiłeś a koleś, który będzie uruchamiał będzie Ci wmawiał, że źle zamontowany...

 

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie kamienica. Rozumiem, że planujesz powiesić kocioł w łazience?

Optymalnym rozwiązaniem w budownictwie zbiorowym jest ogrzewanie miejskie. W przypadku domku jest jeszcze kilka innych opcji.

 

Generalnie uważam, że kocioł dwu funkcyjny jest kiepskim rozwiązaniem z kilku powodów, ale jeśli nie ma szans na ogrzewanie miejskie, to kocioł dwu funkcyjny będzie rozsądnym kompromisem.

W Twojej sytuacji szukałbym kotła ~16KW z modulacją palnika.

Szukając kotła, polecam zakup wraz z montażem i uruchomieniem*.

Podzwoń po dealerach Vaillant'a w całym województwie, może się okazać, że da się znaleźć coś sensownego w Twoim budżecie.

 

* Bo nie płacisz 23% Vat tylko 8%, jak sam kupisz to koleś, który będzie montował będzie Ci wmawiał, że zły kocioł kupiłeś a koleś, który będzie uruchamiał będzie Ci wmawiał, że źle zamontowany...

 

Pozdrawiam BAS

 

:ok:  dzięki za rady :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spełniał Twoje potrzeby ? wystarczało ciepłej wody, było ciepło, a rachunki były akceptoalne ?

 

Rachunki są zawsze za wysokie.

Ciągle z niego cieknie. Gorącej wody na kąpiel nie starcza. Leci gorąca po paru minutach zimna. Jak był nowy to wszystko było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, żebyś poszedł w Vaillanta, lub jeśli budżet nie pozwoli to w Saunier Duval. Na kotły z tych firm możesz wyrwać około 18% rabatu. Vaillant kondensacyjny to około 6 tys złotych, minus rabat będzie już blisko Twojego budżetu. Jak dogadasz się z instalatorem, to zamiast 23% VAT będziesz miał 8%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ciągle z niego cieknie. Gorącej wody na kąpiel nie starcza. Leci gorąca po paru minutach zimna. Jak był nowy to wszystko było ok
Kup najtańszy z najdłuższą gwarancją i rób przeglądy co rok.

Dawno nie widziałem kotła dwu funkcyjnego, ale z tego co piszesz wynika, że nic się nie zmieniło, póki kociołek jest nowy to jest ok, później zaczynają się jaja.

Na Twoim miejscy dałbym mu jeszcze jedną szansę - wezwałbym autoryzowanego serwisanta, żeby go przejrzał, wymienił wszystkie uszczelnienia, membrany itd.

ZTCP to dość ważny elementem takiego kotła jest membrana, która zwykle jest z gumy, która się niszczy.

 

Dla pocieszenia w kotle 1 funkcyjnym potrafią polecieć:

- pompa cyrkulacyjna - wymiana,

- zawór trój-drożny - czyszczenie,

 

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę ogrzewać mieszkanie.

 

Ok, ale lepiej mieć jednofunkcyjny, tzn grzanie mieszkania + zasobnika na wodę. Dwufunkcyjny z przepływowym grzaniem, nawet najdroższej firmy nie daje komfortu takiego jak zasobnik.

Tj piszą koledzy różnic jakiś olbrzymich nie ma pomiędzy kotłami i tak wszystkie mają włoskie bebechy :)

Jeżeli szukasz kotła z prostym sterowaniem ale o najlepszych parametrach a do tego tanim - to Termet Gold

Jeżeli chcesz mieć zaawansowaną elektroniką producenta to np Vaillant czy Junkers. Jeżeli chcesz mieć dobre parametry zaawansowaną elektronikę i masz więcej pieniędzy to Viessmann.

Ważna też jest dostępność serwisu i jego seny (Termet ma tanie graty po gwarancji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale lepiej mieć jednofunkcyjny, tzn grzanie mieszkania + zasobnika na wodę. Dwufunkcyjny z przepływowym grzaniem, nawet najdroższej firmy nie daje komfortu takiego jak zasobnik.

Tj piszą koledzy różnic jakiś olbrzymich nie ma pomiędzy kotłami i tak wszystkie mają włoskie bebechy :)

Jeżeli szukasz kotła z prostym sterowaniem ale o najlepszych parametrach a do tego tanim - to Termet Gold

Jeżeli chcesz mieć zaawansowaną elektroniką producenta to np Vaillant czy Junkers. Jeżeli chcesz mieć dobre parametry zaawansowaną elektronikę i masz więcej pieniędzy to Viessmann.

Ważna też jest dostępność serwisu i jego seny (Termet ma tanie graty po gwarancji).

 

Tylko ten Zeus, którego miał kolega nie był w pełni przepływowy, tylko z zasobnikiem, i to dość sporym jak na takie kotły.

 

Jeśli kiedyś działał ok, a teraz nie, to oznacza, że coś się uszkodziło.

Zapewne zakamienił się wymiennik, albo jakieś sterowanie lub czujnik wysiadło.

 

Taki kociołek tani nie jest więc ja bym go naprawiał , nawet sam.

 

U siebie mam 2 funkcyjnego Ulricha z 2006 roku, przerobiłem go na jednofunkcyjny z zasobnikiem i zakupiłem za 200 zł drugi na części.

Ten drugi wieczorami zreanimowałem i wyczyściłem i teraz jak coś pada, to plug& play wymieniam element, bo są na szybkozłączki.

 

Do wymiany były wszystkie łożyska, za 5 zł sztuka + czyszczenie wymienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten Zeus, którego miał kolega nie był w pełni przepływowy, tylko z zasobnikiem, i to dość sporym jak na takie kotły.

 

Jeśli kiedyś działał ok, a teraz nie, to oznacza, że coś się uszkodziło.

Zapewne zakamienił się wymiennik, albo jakieś sterowanie lub czujnik wysiadło.

 

Taki kociołek tani nie jest więc ja bym go naprawiał , nawet sam.

 

U siebie mam 2 funkcyjnego Ulricha z 2006 roku, przerobiłem go na jednofunkcyjny z zasobnikiem i zakupiłem za 200 zł drugi na części.

Ten drugi wieczorami zreanimowałem i wyczyściłem i teraz jak coś pada, to plug& play wymieniam element, bo są na szybkozłączki.

 

Do wymiany były wszystkie łożyska, za 5 zł sztuka + czyszczenie wymienników.

 

To już jego decyzja, czy warto naprawiać czy nie. Można zawsze rozważyć przy wymianie zostawienie zasobnika.

Natomiast imho błedem jest kiedy miało się zasobnik rezygnacja z niego i przejście na dwufunkcyjny, można się nie miło rozczarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek zaczęła dziwnie świszczeć pompa cyrkulacyjna o tak (taka przynajmniej z rysunku) Da się ją jakoś naprawić.

 

Tak jak pisałem wcześniej ciepła woda do kąpieli szybko się zaczęła kończyć i leci zimna, co może być tego przyczyną i jaki byłby racjonalny koszt takiej naprawy + jakieś generalne czyszczenie. Zupełnie się na tym nie znam, a to co spec mówi może znacznie odbiegać od rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jego decyzja, czy warto naprawiać czy nie. Można zawsze rozważyć przy wymianie zostawienie zasobnika.

Natomiast imho błedem jest kiedy miało się zasobnik rezygnacja z niego i przejście na dwufunkcyjny, można się nie miło rozczarować.

Jak bys widział wymianę kotła z pozostawieniem wbudowanego w kocioł zasobnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek zaczęła dziwnie świszczeć pompa cyrkulacyjna o tak (taka przynajmniej z rysunku) Da się ją jakoś naprawić.

 

Tak jak pisałem wcześniej ciepła woda do kąpieli szybko się zaczęła kończyć i leci zimna, co może być tego przyczyną i jaki byłby racjonalny koszt takiej naprawy + jakieś generalne czyszczenie. Zupełnie się na tym nie znam, a to co spec mówi może znacznie odbiegać od rzeczywistości.

 

Zacząłbym od poszukania kompletnej używki.

http://olx.pl/oferta/kociol-dwufunkcyjny-w-calosci-lub-na-czesci-immergas-zeus-CID628-ID9QyIt.html#3b673bbb8a

Jeśli to ten sam model, to bierz, rozbierz na części, każdą część wyczyść, odkarmień, wymień łożyska itp.

 

Ja tak robię ze swoim nastoletnim kotłem i wróżę mu jeszcze długie działanie w tym modelu serwisowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.