Skocz do zawartości

Ledy


deszczowyRoman

Rekomendowane odpowiedzi

czy dodaktowe lampy led   np led bar - dostepne na allegro  sa legalne?

na kloszu lampy powinien byc atest  E xx  dopuszczajacy do uzytku;  nie widziałem takiego atestu na kloszach reflektorów LED.

czy mozna ich urzywac na drogach? czy policja moze zabrac dowod rej//?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma atestu - nie ma potwierdzonego dopuszczenia.

W firmie, w której pracowałem montowaliśmy drogowe cysterny do paliw - jako producent byliśmy zobowiązani do montowania niektórych rzeczy atestowanych. Jeśli nie było odpowiednio oznakowane (a wiedzieliśmy, że mają atest) nie mogliśmy tego zamontować, by klient nie miał problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dodaktowe lampy led   np led bar - dostepne na allegro  sa legalne?

na kloszu lampy powinien byc atest  E xx  dopuszczajacy do uzytku;  nie widziałem takiego atestu na kloszach reflektorów LED.

czy mozna ich urzywac na drogach? czy policja moze zabrac dowod rej//?

 

a myślisz, ze to ktoś sprawdza? miałem wiele kontroli i nikt nawet nie spojrzał na lampy. A jak widze z jakimi ludzie ledami jeżdżą- których nie widać, to tym bardziej wiem, ze nikt tego nie kontroluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myślisz, ze to ktoś sprawdza? miałem wiele kontroli i nikt nawet nie spojrzał na lampy. A jak widze z jakimi ludzie ledami jeżdżą- których nie widać, to tym bardziej wiem, ze nikt tego nie kontroluje

Tak na przeglądach w każdym aucie mi sprawdzają oraz jedna kontrola jeszcze za czasów lanosa. Druga sprawa jak kolega będzie miał kolizje i będą jakieś niejasności to jest pretekst do niewypłacenia odszkodowania przez ubezpieczyciela. Po co się pchać w ledy bez atestu jak atestowane są od 50zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na przeglądach w każdym aucie mi sprawdzają oraz jedna kontrola jeszcze za czasów lanosa. Druga sprawa jak kolega będzie miał kolizje i będą jakieś niejasności to jest pretekst do niewypłacenia odszkodowania przez ubezpieczyciela. Po co się pchać w ledy bez atestu jak atestowane są od 50zł?

 

używam ledów od chyba 5 lat, 3 auto z kolei, i wierz mi, ze na żadnym przeglądzie koleś nawet na nie nie spojrzał, a co dopiero sprawdzać, czy mają atest?

żona miała kolizję jadąc na ledach, mało tego... było zbyt ciemno i powinna jechac na mijania, ale nie była sprawcą i nikt się o to nie przyczepił.

nie jestem na bieżąco, ale 2 lata temu jak kupowałem, to najtańsze z atestem były philipsa za 160 zł i takie kupiłem. za 50 to chińszczyzna niewidoczna z 20 metrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myślisz, ze to ktoś sprawdza? miałem wiele kontroli i nikt nawet nie spojrzał na lampy. A jak widze z jakimi ludzie ledami jeżdżą- których nie widać, to tym bardziej wiem, ze nikt tego nie kontroluje

niedługo się zabiorą za diagnostów z SKP.

skończy się lewizna i patrzenie przez palce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszliście z tematu wątku, który dotyczy led bar`ów i ich legalności, a nie pseudo ledów DRL.

W skrócie, są nie legalne. Kodeks określa gdzie i w jaki sposób można zamontować światła dodatkowe drogowe / halogenowe.
Mam na terenówce led bar 40 cm, oraz 6 ledów roboczych ( lewo, prawo, tył). Policja nie zwraca na mnie uwagi ( mimo że auto przyciąga mocno wzrok ), podczas 3 kontroli nie zadano mi ani razu pytania o dodatkowe oświetlenie. Padały pytania raczej o rozmiar opon lub ile to pali i czy to na pewno diesel.
Jak trafię na służbistę, to dowód na bank poleci, aczkolwiek w moim aucie mogą go zabrać za wszystko. Szkoda tylko, że moje auto jest w dużo lepszym stanie technicznym niż pojazd przeciętnego "Kowalskiego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.