Skocz do zawartości

SQ24MY10 czy SQ24.11 ?


kamilk_26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rozkminiam instalację w moim aucie i trafiłem na sporo niespójnych info odnośnie mojej centralki. Poniżej zdjęcie centralki

 

post-147434-0-93542000-1446227574_thumb.jpg

 

Tak jak widać pisze że to FLY SF i kod centralki DE817010

Wbijając w Google ten kod wyrzuca mi że jest to SQ24.11,ale na włoskiej stronie BRC nie znalazłem SQ24MY11

Podpinając się programem centralka zgłasza się jako SQ24MY10

 

post-147434-0-92542300-1446227877_thumb.jpg

 

To wkońcu jak to jest? Pytam się, bo W sieci o SQ24MY10 piszą że to SQ24 light i że trochę lipny ten light jest.

Ja mam wtryski IN03_MY09 max type (orange) i reduktor MB1200 więc chyba nie jest to ten light tylko pełny sequent 24?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem light. Różnił się od zwykłej brakiem czujnika temperatury na listwie wtryskowej i wtryskami. Pierwsze wtryski wytrzymały 15 tyś, kolejny komplet ponownie 15 tyś km i w ramach gwarancji zostały wymienione przez brc na zwykłe niebieskie. Obecnie instalacja ma 105tyś km i działa bez problemu. Po takiej zamianie to jest praktycznie zwykła instalka SQ24 bez czujnika temperatury. Skoro macz pomarańczowe wtryski to masz zwykłą instalkę, lub przerobionego lighta. BRC w ramach gwarancji wymieniało felerną listwę i wtryski. Na zdjęciu centralki jest data 2014r. light był w 2010. Ja swoja centralkę zabiłem wgrywając zły soft. Zmieniłem na identyczną od wersji pełnej. Centralki technicznie niczym się nie różniły, zaprogramowałem softem Sequent Plug&Drive Ver 3.08.01 i jeżdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że ten light to większe cięcia niż tylko listwa jak np uboższy soft. itp. Ja się podpinam softem P&D 3.08.02 i wygląda na to, że tym softem to było programowane (mam tą wersję oprogramowania czyli DE817010 w programie i mogę wgrać czystą jakby co). Instalka chodzi dobrze, jednak co kilkaset kilometrów w sterowniku mam błąd

P0170 - Ubogi wydech (02) - Nie występuje

Spalanie chwilowe na jałowych też mi delikatnie wzrasta po przerzuceniu na gaz (o 0,1l/godz) i tak sobie myślę żeby podłączyć zwykły oplowski map sensor i popatrzeć jak to wszystko wygląda. Wiem, że do dostrojenia map nie jest wymagany, ale gdzieś czytałem, że jak go się zostawi na stałe to instalacja działa lepiej.

 

Instalka była kładziona w tym roku w marcu więc nic tam jeszcze nie było wymieniane to wygląda, że to pełnowartościowy sequent 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik do Lighta można założyć - Czakram bierze 80 zł + robocizna (w wakacje). Jak najbardziej polecam. Map sensor też podłącz na stałe.

Czujnik P1 posiadam w listwie o takiej: (sory za jakość)

post-147434-0-63592100-1446494108_thumb.jpg

 

Map sensor założę i regulacja jest potrzebna bo ostatnio pojeździłem troszkę podglądając spalanie chwilowe i na tempomacie przy 50-70km/h spalanie chwilowe na gazie wzrasta o litr względem jazdy na benzynie. To co jest w centralce zapisałem i mapy również więc myślę, że jeśli nauka strojenia instalacji na własnym aucie nie wyjdzie to zawsze mogę wrzucić to zgrane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiem, że do dostrojenia map nie jest wymagany, ale gdzieś czytałem, że jak go się zostawi na stałe to instalacja działa lepiej

 

W MY07 - nic nie daje (tak samo jak skonfigurowana lambda):

 

SQ 24 MY07 potrzebuje czujnik tylko na etapie wstępnego programowania, który
fizycznie wpinamy pomiędzy kolektor a reduktor, w programie jednak widnieje jako nie
podłączony. W instalacji PLUG&DRIVE czujnik występuje w instalacji i musi być
zaznaczony jako BRC w programie. Opcjonalnie mamy możliwość skorzystania z
oryginalnego czujnika MAP i przepływomierza samochodu, łącząc sygnał danego elementu z
białym przewodem czujnika map BRC , zaznaczając w typie instalacji MAP jako OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o czujnik w reduktorze.

Chodzi o ten zaznaczony na zdjęciu??

post-147434-0-86108200-1446796636_thumb.jpg

 

To mam taki, Jeszcze się zastanawiam czy nie poczekać do przeglądu bo za jakieś 3tyś km będę miał przegląd po 15tyś km. Ale jak wymieniłem filtr powietrza to wydaje mi się, że błąd P0170 zapala się częściej. A tak  w ogóle, to mam przecież gwarancję jeszcze, to gazownik powinien mi to doregulować w jej ramach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcjonalnie mamy możliwość skorzystania z

oryginalnego czujnika MAP i przepływomierza samochodu, łącząc sygnał danego elementu z

białym przewodem czujnika map BRC , zaznaczając w typie instalacji MAP jako OEM.

 

Czyli aby skorzystać z przepływomierza to:

post-147434-0-46274300-1446797857_thumb.jpg

w ustawieniach osprzętu muszę zaznaczyć "miernik strumienia powietrza" i jeszcze MAP sensor jako OEM i powinno działać?? Czy jeszcze trzeba wejść w konfigurację MAP i tam jakoś to ustawić. Tylko jak? napięcia z przepływomierza program z czyta (na jałowych i tylko na załączonej stacyjce) ale nie trzeba tam podać granicznych wartości przepływu mojego przepływomierza? W sumie to samo pytanie tyczy się MAP sensora OEM. Oplowski jest bodajże 0-1bar to chyba trzeba to tam podać tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

afair MAP sensor ustawialem tak jak piszesz, na wylaczonym i na luzie.

 

Pogmeralem w internecie, czujnik ma charakterystyke liniowa (albo prawie). Sterownikowi chyba wszystko jedno, jakie jest maksimum byle by tylko mogl je ogarnąć elektrycznie.

Przeplywomierza nie mam.

 

Moge tylko doradzić aby przed zabawą zapisać aktualną konfigurację sterownika - może być niezmiernie przydatna w najmniej oczekiwanej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.