Skocz do zawartości

Zaślepienie drzwi pokojowych


Zbynek

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkanie jest podzielone na dwie części. Pomiędzy nimi są drzwi (między jednym pokojem a drugim). Obecnie drzwi są na swoim miejscu, obłożone z dwóch stron wełną mineralną (wygłuszenie) i na to przykręcona jest płyta meblowa do ściany. Dotychczas się to sprawdzało, ale od niedawna lokatorzy po drugiej stronie palą papierosy i cały ten smród czuć też w drugim pokoju. Jak to skutecznie uszczelnić? Mam pomysł, żeby po swojej stronie zdjąć płytę ze ściany, od wewnętrznej strony jak najdokładniej przykleić folię wiatro- i paroszczelną na mocną taśmę dwustronną. powinno zadziałać. Macie jakieś inne pomysły?

Pozdrawiam  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanie jest podzielone na dwie części. Pomiędzy nimi są drzwi  Obecnie drzwi są na swoim miejscu, obłożone z dwóch stron wełną mineralną (wygłuszenie) i na to przykręcona jest płyta meblowa do ściany. Dotychczas się to sprawdzało, ale od niedawna lokatorzy po drugiej stronie palą papierosy i cały ten smród czuć też w drugim pokoju. Jak to skutecznie uszczelnić?

 

 

Ja bym zdjął płytę, najdokładniej, jak się da osłonić drzwi jakąkolwiek folią, której niestraszna piana montażowa/uszczelniająca i zapianować "wnękę" drzwi, zdjąć nadmiar i zamaskować płytą. Chyba, że chcesz mieć nowocześnie, to piana natryskowa... :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zdjął płytę, najdokładniej, jak się da osłonić drzwi jakąkolwiek folią, której niestraszna piana montażowa/uszczelniająca i zapianować "wnękę" drzwi, zdjąć nadmiar i zamaskować płytą. Chyba, że chcesz mieć nowocześnie, to piana natryskowa... hi:

Myslalem o podobnym rozwiazaniu, tylko bez pianki. Nie zalezy mi na izolacji, jedynie na przenikaniu zapachow.

Wysłane z mojego Lenovo S660 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież piana nie odetnie przeplywu powietrza.

 

 

Czyli jak pianę wstrzyknę do przewodu wentylacji grawitacyjnej, to tylko polepszę przepływ powietrza? No człowiek jednak całe życie się uczy i dowiaduje co i rusz nowych, ciekawych rzeczy... :phi:

W karcie technicznej pianki SOUDAFOAM MAXI GUN znalazłem zapis:

 

Podstawa: Prepolimer poliuretanowy

Konsystencja: Stabilna pianka (po utwardzeniu)

Struktura komórkowa: Ok. 80% komórek zamkniętych.

 

20% komórek otwartych ma zapewnić swobodny przepływ zapachów? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak pianę wstrzyknę do przewodu wentylacji grawitacyjnej, to tylko polepszę przepływ powietrza? No człowiek jednak całe życie się uczy i dowiaduje co i rusz nowych, ciekawych rzeczy... :phi:

W karcie technicznej pianki SOUDAFOAM MAXI GUN znalazłem zapis:

 

Podstawa: Prepolimer poliuretanowy

Konsystencja: Stabilna pianka (po utwardzeniu)

Struktura komórkowa: Ok. 80% komórek zamkniętych.

 

20% komórek otwartych ma zapewnić swobodny przepływ zapachów? :hmm:

tego nie napisałem. Kolega chce zrobić całkowicie szczelną przegrodę, moim zdaniem pianka nie odizoluje w 100% zapachu papierosów. Skoro przepływa przez nią woda, to podejrzewam, że zapachy też się przedostaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie komentarze. Sprawa dzisiaj załatwiona zgodnie z pierwotnym planem: folia wiatro- i paroszczelna z powłoką aluminiową (http://www.leroymerlin.pl/dachy-i-akcesoria/pokrycia-dachowe/folie-i-akcesoria-paroprzepuszczalne/folia-dachowa-paroizolacyjna-aluminiowa-novodomo,p88584,l1865.html#opis) przyklejona szczelnie na około od środka framugi. Za kilka dni okaże się czy jest to skuteczne.

Pozdrawiam  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.