Skocz do zawartości

Ikea Lidingo - jaki lakier/farba?


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjecie duze: https://twojfaktum.pl/produkt/zdjecie/PE309610.jpg

Takie fronty mam i teraz chce zrealizowac oswietlenie nad oknem w kuchni (nad blatem), ktore bedzie pasowalo faktura i kolorem. O, nad tym oknem:

20140906_231000.jpg

Producent pisze tak: https://twojfaktum.pl/produkt/802.206.54

 

Materiały

Płyta pilśniowa, Farba akrylowa, Lakier poliestrowy

Farba akrylowa? Lakier poliestrowy? Od frontu chyba lakier? Gdzie takie cos dobrac i jaka technika malowac (nie mam pistoletu), zeby pasowalo?

Oswietlenie chce zrobic formie poleczki z ledowymi spotami o regulowanej pozycji. Coś w tym guście:

0024-polki-w-lazience_ok.jpg

9.JPG

222680221_7_644x461_komoda-szafa-bibliot

41c3dde613064420de3a4d8492ca4bb1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gust jest zony, nie moj :) Ja chcialem drewniane - ten pazdzierz w lakierze juz w paru miejscach jest obtluczony i naprawic tego nie naprawisz. Zona zas kierowala sie nie wygladem, a praktycznoscia - jak najmniej i jak najlagodniejsze zakamarki, by dalo sie sciera szybko przetrzec bez wnikania, gdzie ten brud sie jeszcze gromadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gust jest zony, nie moj :) Ja chcialem drewniane - ten pazdzierz w lakierze juz w paru miejscach jest obtluczony i naprawic tego nie naprawisz. Zona zas kierowala sie nie wygladem, a praktycznoscia - jak najmniej i jak najlagodniejsze zakamarki, by dalo sie sciera szybko przetrzec bez wnikania, gdzie ten brud sie jeszcze gromadzi.

 

Penis z praktycznością. One wyglądają jakby były projektowane w latach 70-tych. ;] Te załamania jeszcze do przeżycia, ale uchwyty wyglądają jak złote klamki w cygańskiej chacie. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko cos z tego zdjęcia wywnioskować ale czy skoro półeczka ma być nad oknem to nie wystarczy jej zrobić z białej płyty ??

Ostatecznie wystarczy, ale wolalbym zblizyc sie do wykonczenia frontow i blend. Ostatecznie tez mozna z debu olejowanego - bedzie pasowac do blatu, ale srednio komponowac z szafkami wiszacymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorganizuj kawałem białej płyty ( jakiś bok szafy ikea czy coś w tym typie) połóż na szafkach nad oknem i będziesz miał pogląd jak bardzo się odcina.

Moim zdaniem tak będzie łatwiej , taniej szybciej. A i jeśli szafki ( nie fronty ) są białe to będzie to grało. Zrobisz i zapomnisz o temacie ale to jak tam stryjenka uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem ten LIDINGO nie jest odpowiednikiem obecnego BODBYN? http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70205480/#/60212419

Ikea zmieniła nazwy wykończeń ale większość wzorów pozostała identyczna (mój wzór drzwiczek też teraz nazywa się inaczej a jest 1:1 to samo).

Asortyment dostępnych wymiarów jest teraz większy niż był- może da się coś dobrać?

EDIT: jeśli to biały to raczej SAVEDAL: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40293001/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem ten LIDINGO nie jest odpowiednikiem obecnego BODBYN? http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70205480/#/60212419

Ikea zmieniła nazwy wykończeń ale większość wzorów pozostała identyczna (mój wzór drzwiczek też teraz nazywa się inaczej a jest 1:1 to samo).

Asortyment dostępnych wymiarów jest teraz większy niż był- może da się coś dobrać?

EDIT: jeśli to biały to raczej SAVEDAL: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40293001/

A wiesz, ze przejade sie do Ikei z jednym frontem (mam taka zaslepke 11x60) i porownam. To teraz pozostaje wymyslenie, jak to zrobic, zeby nie wygladalo kretynsko - musi byc jakies 10cm nad szafkami, zeby sie okno swobodnie otwieralo, a po prostu decha mi sie nie widzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jest wlasnie szkic, ale nie bardzo widze to w polaczeniu z tymi dwiema naroznymi polkami po bokach okna.

To fakt dlatego ja bym zrobił z lekkiej płyty taką "półkę" nad oknem żeby grała z tymi szafkami wokół okna. Do półki światła od dołu i tylko na górze niezbyt wysoka maskownice na kable i lampki. Jak zrobisz tak jak wrzucałeś w pierwszym poście będzie mega ciężko i za bardzo nie będzie pasowało do tych szafek z półkami.

 

 

 

p.s. Swoja drogą zdjęcie tak zrobione czy lewa szafka jest do gzymsu a prawa trochę przed nim się kończy ?

post-133594-0-83253300-1447687688_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt dlatego ja bym zrobił z lekkiej płyty taką "półkę" nad oknem żeby grała z tymi szafkami wokół okna. Do półki światła od dołu i tylko na górze niezbyt wysoka maskownice na kable i lampki. Jak zrobisz tak jak wrzucałeś w pierwszym poście będzie mega ciężko i za bardzo nie będzie pasowało do tych szafek z półkami.

p.s. Swoja drogą zdjęcie tak zrobione czy lewa szafka jest do gzymsu a prawa trochę przed nim się kończy ?

wlasnie nad lekka plyta mysle - nic ciezkiego. Takze rozwazam nieco wyzej, bez widocznego połączenia z szafkami.

Tak niestety jest, ze prawa jest dalej od okna, bo nie szlo dobrac szerokoscia szafek z Ikei, by symetrycznie z oknem bylo i jednoczesnie gorny rzad konczyl sie razem z dolnym przy lodowce. Jeszcze mysle nad tym, jak to moznaby zrobic, ale zadne blendy, zaslepki itd. mi tu nie pasuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nad lekka plyta mysle - nic ciezkiego. Takze rozwazam nieco wyzej, bez widocznego połączenia z szafkami.

Tak niestety jest, ze prawa jest dalej od okna, bo nie szlo dobrac szerokoscia szafek z Ikei, by symetrycznie z oknem bylo i jednoczesnie gorny rzad konczyl sie razem z dolnym przy lodowce. Jeszcze mysle nad tym, jak to moznaby zrobic, ale zadne blendy, zaslepki itd. mi tu nie pasuja.

ja bym zrobił coś a'la sufit podwieszany, bardzo lekki.Decha tutaj będzie wyglądała na doklejkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bergerac chyba podał dobre rozwiązanie ... Zrobić kawałek "podwieszanego" sufitu z płyty nad oknem ...

 

Coś tego typu

http://deccoria.pl/galeria/foto,id,71911,903790,1,wykonane-prace.html

http://deccoria.pl/galeria/foto,id,71911,1271460,1,wykonane-prace.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie obniżony sufit, ale nie nad oknem, tylko na całej długości ściany, nad szafkami też. To rozumiem nierealne na tym etapie.

Tak patrzę na zdjęcie i upewniam się coraz bardziej, że w tej sytuacji jak byś takich wpuszczanych lampek nie zrobił, to będzie to wyglądało gorzej niż jakiekolwiek samodzielne oprawy zamocowane do sufitu, do ściany nad oknem, albo wręcz do szafek...

Powiedzmy dwa takie regulowane wynalazki po obu stronach- coś w tym stylu, oczywiście odpowiedniej mocy:

format-oswietlenie-rega-owe-led__0373285

Można coś takiego poszukać z długimi ramionami, może białe- wyjdzie to lekko i bardziej naturalnie. O prostocie instalacji nie wspomnę.

A jakby jeszcze kilka takich samych dodać w innych miejscach nad drzwiczkami, to już całkiem projekt się "wyrówna".

Wszelkie, półki, sufity będą (moim zdaniem) wyglądać tam ciężko i nienaturalnie, taki przerost formy nad treścią. Będzie od razu widać, że to kawał konstrukcji zrobiony na siłę 20cm pod sufitem, tylko po to, żeby wpuścić w nią 2-3 oczka z LEDami.

O.T.

Przepraszam, ale tak teoretycznie, jakbyś wziął te wyższe szafki wiszące 90cm (bo masz chyba 70cm?), to kończyły by się nad oknem i nie byłoby problemu z jakąś deską z LEDami łączącą szafki...

A uchwytów wcale nie masz paskudnych, są OK, ale one po prostu są stworzone tylko do sprzętów AGD stylizowanych na "retro". ;)

1_d8c9d05e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

. Zona zas kierowala sie nie wygladem, a praktycznoscia - jak najmniej i jak najlagodniejsze zakamarki, by dalo sie sciera szybko przetrzec bez wnikania, gdzie ten brud sie jeszcze gromadzi.

Dziwne te żony są.

Moja z kolei, kierowała się wyglądem a nie praktycznością, i wybrała.... płaskie fronty, z niewidocznymi uchwytami.  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Takie fronty mam i teraz chce zrealizowac oswietlenie nad oknem w kuchni (nad blatem), ktore bedzie pasowalo faktura i kolorem. O, nad tym oknem:

20140906_231000.jpg

W koncu pomalowalem deche sosnowa farba akrylowa - na tle sciany nawet sie gubi:

a2b24e8eec8dd7a51cb1e6b424d8e671.jpg

e6ebc31064c98f2f9b24ab63085fe73a.jpg

Wiem, mialy być "wasy", ale nic ciekawego nie znalazlem. Wiem tez, ze moglem zrobic rowni z krawedzia okna, ale wybralem delikatnie wyzej, bo decha idealnie prosta nie byla, a i krawedz oscieznicy okna zaokraglona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie wyszło- jak dla mnie pasuje :oki:

Teraz każdy snajper ma was jak na dłoni :phi:

Od tej strony tylko sasiad i to do plotu musi podejsc, bo zageszczenie drzew i krzewow ma wyzsze, niz w okolicznym parku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektorki już dostały włącznik bezdotykowy (fotokomórka), a jak będzie finalnie zamontowany razem z włączaną (również bezdotykowo) listwą LED, to się pochwalę fotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.