Skocz do zawartości

[H] Kontrolka oleju


maka777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj podczas jazdy zapaliła mi sie żółta kontrolka ostrzegawcza od poziomu oleju. Wyłączyłem silnik, włączyłem i nadal się świeciła. Samochód postał około 3 godziny i kontrolka na dystansie 50 km się nie zapaliła.  Sprawdziłem poziom oleju i jest trochę ponad połowę - czyli chyba wystarczająco.

Pytanie - czy ta kontrolka może sie zapalić przy uszkodzonej/mało wydajnej pompie oleju? czy może wtedy zapaliła by sie czerwona?

Generalnie obstawiam problem z czujnikiem poziomu oleju ale chciałbym sie upewnić czy aby pompa oleju i niskie ciśnienie w układzie smarowania nie powoduje jej zapalenia bo wtedy należało by sie przyjrzeć sprawie.

 

Z ciekawości - w którym miejscu wkręcony jest czujnik poziomu oleju w moim silniku?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej. Był to jednorazowy epizod i teraz kontrolka się nie świeci. Oleju nie dolewałem.

Zapytałem tylko dlatego poniewaz chciałbym wiedzieć czy ta kontrolka może mieć związek z padającą pompą oleju i ewentualnie ze spadkiem ciśnienia oleju. Jeśli nie to zapominam o sprawie - przynajmniej do nastepnego zaświecenia się tej kontrolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Astrze H ta kontrolka często zapala się gdy stan oleju zbliża się do połowy miarki.

A szczególnie wtedy, kiedy przy takim poziomie polecisz 160km/h lub olej straci już swoja gęstość i nawet pomimo dobrego poziomu pływa po misce jak woda.

Tak więc, raczej szykuj się do wymiany... oleju...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Olej zmienialem 3 tkm temu. Jezdze max 140.

Dzisiaj kontrolka zaswiecila sie znowu. Dolalem 200ml dla swietego spokoju i zobacze czy to pomoze.

Co ciekawe jak wylaczylem silnik i od razu wlaczylem kontrolka juz nie zaswiecila sie. Nie przypuszczam zeby splynelo na tyle oleju zeby czujnik 'to zauwazyl'.

Jak sie znowu wlaczy to przeczyszcze czujnik.

Moze ktos napisac w ktorym miejscu znajduje sie ten czujnik?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Wczoraj podczas jazdy zapaliła mi sie żółta kontrolka ostrzegawcza od poziomu oleju. Wyłączyłem silnik, włączyłem i nadal się świeciła. Samochód postał około 3 godziny i kontrolka na dystansie 50 km się nie zapaliła.  Sprawdziłem poziom oleju i jest trochę ponad połowę - czyli chyba wystarczająco.

Pytanie - czy ta kontrolka może sie zapalić przy uszkodzonej/mało wydajnej pompie oleju? czy może wtedy zapaliła by sie czerwona?

Generalnie obstawiam problem z czujnikiem poziomu oleju ale chciałbym sie upewnić czy aby pompa oleju i niskie ciśnienie w układzie smarowania nie powoduje jej zapalenia bo wtedy należało by sie przyjrzeć sprawie.

 

Z ciekawości - w którym miejscu wkręcony jest czujnik poziomu oleju w moim silniku?

 

Pozdrawiam

Kiedyś miałem podobnie po długiej trasie. Też przeszło samo, ale dla pewności dolałem później oleju do poziomu max. Nigdy więcej się to nie powtórzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.