Skocz do zawartości

Nasady kominowe


AkuQ

Rekomendowane odpowiedzi

Macie zamontowane czy nie?

Jeśli tak, to czy jest jakaś poprawa?

Komin dymowy mam w załamaniu szczytów domowego i garażowego no i jak wieją silne wiatry to gdy mam piec w podtrzymaniu (piec na ekogroszek) to powstają zawirowania i wpompowuje mi dym do kotłowni. Zamierzam założyć nasadę kominową, podobno niweluje ten problem, bo zawsze ustawia się na wiatr i wspomaga wyciąg z komina.

Macie jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie zamontowane czy nie?

Jeśli tak, to czy jest jakaś poprawa?

Macie jakieś doświadczenia?

 

Co prawda nie na kominie spalinowym, a wentylacji grawitacyjnej i do tego w budownictwie wielorodzinnym :phi:  ale tak: zamontowanie "strażaka" wyeliminowało problem "wstecznego ciągu" i już nie muszę zasłaniać kratki wentylacyjnej zimą (przez pozostałą część roku zjawisko to nie było aż tak dokuczliwe).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie zamontowane czy nie?

Jeśli tak, to czy jest jakaś poprawa?

Komin dymowy mam w załamaniu szczytów domowego i garażowego no i jak wieją silne wiatry to gdy mam piec w podtrzymaniu (piec na ekogroszek) to powstają zawirowania i wpompowuje mi dym do kotłowni. Zamierzam założyć nasadę kominową, podobno niweluje ten problem, bo zawsze ustawia się na wiatr i wspomaga wyciąg z komina.

Macie jakieś doświadczenia?

MIałem dokładnie taki sam problem, nasada (u mnie tzw strażak, bo są też inne) pomogła i poprawa zauważalna (brak ciagu wstecznego i lepszy ciag w kominie) ;)  Aczkolwiek zdarzyły sie ze 2-3 razy (na 2 lata) takie wiatry/zawirowania że nasada się obracała jak szalona i na dosłownie kilka sekund ustawiła sie pod prąd - w kotłowni od razu siwo ;) Ale to naprawdę wręcz przypadek że chwilowo sie tak ustawiła i działała jak chwytak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie na kominie spalinowym, a wentylacji grawitacyjnej i do tego w budownictwie wielorodzinnym :phi:  ale tak: zamontowanie "strażaka" wyeliminowało problem "wstecznego ciągu" i już nie muszę zasłaniać kratki wentylacyjnej zimą (przez pozostałą część roku zjawisko to nie było aż tak dokuczliwe).

 

Ale na wentylacji się daje coś takiego...

 

36.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na wentylacji się daje coś takiego...

 

 

Może i tak, ale:

- sp-nia ma swoich inspektorów technicznych - nie będę się z nimi (w tym przypadku :phi: ) kłócił

- nie ja zaordynowałem taki, a nie inny typ nasady

- poprawa jest.

Więcej mi nie potrzeba :phi:  ale faktycznie patrząc po dachach, to są i strażaki i te "obrotowe" nasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Odświeżam kotleta. Rozpocząłem sezon grzewczy 2 tyg temu, były silne wiatry-nasada kominowa działa póki co bardzo dobrze. Żadnego dymku nawet nie czuć w kotłowni.

:oki:   Ja musiałem przesmarować łożysko w swojej bo już przycinała sie i nie obracała płynnie   ;) A przy okazji komin sie przeczyściło   :skromny:

Edytowane przez tomx1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiałęm jaka jest róznica w działniu i uzytkowaniu medzy tymi nasadami. Ktoś zna róznice ?

 

Różnica w wykonaniu materiału, wentylacyjna nie jest narażona na związki zawarte w dymie, poza tym wentylacyjna ma układ śmigiełek poprawiających wyciąg/wentylację, nasada dymowa ma za zadanie niwelować również wsteczny ciąg, ale poprzez ustawienie się odpowiednio na kierunek wiatru. Tak z mojego doktoryzowania-dymową jak założyć na wentylacyjny to powinna w miarę spełnić swe zadanie, odwrotnie-nawet po roku możesz mieć sito w nasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.