Skocz do zawartości

Czas wymienic chyba to i owo


fanlan

Rekomendowane odpowiedzi

A mianowicie filtr paliwa.

Czort wie czy i kiedy makaron wymienial, a od czasu gdy nabyłem cromaline to jakies 65kkm najechalem bez wymiany.

No i dylemat.

Jasne, moge do ASO bujnac sie, wywalic 300zl i miec spokoj.

Ale nie, ja wole atrakcje, wole oszczednosci zatem pytam sie wprost.

Jaki filtr polecacie ten zespolony aluminiowy taki oczywiscie.

Dzieki wielkie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 w GP przez 70k km, w cromie

 

2 raz założyłem ten filtr.

 

http://allegro.pl/filtr-paliwa-bravo-croma-doblo-1-6jtd-1-9-2-4-jtd-i5902091178.html

 

wymieniam co rok przed zimą. Nie widzę związku z eksploatacją

taniocha ale jak mialbym wymieniac co 12 tys km to wole jednak kupic za 170 i miec na 5 lat:)

chyba ze Ty co rok nakrecisz 50 tkm to inna sprawa.

W sumie rozbieznosc cenowa 75-230 zl a co do roboty...byloby niepowaznym majac tyle o ile zdolnosci manualne na wymiane jezdzic gdzies:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raz w roku, ca co 20k km

Uwazam, ze wymiana co 20 tys jest mocno efektem placebo. Jakosc paliwa na sieciowych jest ok, zwlacza, ze swiadomosc kierowcow wieksza i juz nikt nie da sie robic w balona jakby cos nie tak.

Skoro prod zaleca co 60 tys to dlaczego? Zarobic nie chce?

A w ogole jakie saobjawy przypchanego FP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Uwazam, ze wymiana co 20 tys jest mocno efektem placebo.

heheh, przyjedź do Piekar, do znajomego dieslowca. Zapłace za demontaż twoich wtrysków i zobaczymy jakie są czyste a sieciowym paliwie, wchodzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh, przyjedź do Piekar, do znajomego dieslowca. Zapłace za demontaż twoich wtrysków i zobaczymy jakie są czyste a sieciowym paliwie, wchodzisz?

hmm, zatykanie filtra w czasie eksploatacji będzie powodować zmniejszenie przepływu paliwa i ciśnienia za filtrem

i w konsekwencji (przy bardzo zapchanym) może być problem z uruchomieniem silnika lub przy dużym zapotrzebowaniu na paliwo tzw. but :)

 

natomiast jakość filtra (filtracji) może wpływać na pompę, wtryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh, przyjedź do Piekar, do znajomego dieslowca. Zapłace za demontaż twoich wtrysków i zobaczymy jakie są czyste a sieciowym paliwie, wchodzisz?

Kurcze juz prawie kliknalem WCHODZE W TO ale jakos czamu malo mam na wojaze:)

Dolewam standardowo do  paliwa ECO MAX millersa. Moze toto pomaga nieco a moze nie.....mniej pali niz pokazuje komp, o okolo 0,4-0,5 l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, zatykanie filtra w czasie eksploatacji będzie powodować zmniejszenie przepływu paliwa i ciśnienia za filtrem

i w konsekwencji (przy bardzo zapchanym) może być problem z uruchomieniem silnika lub przy dużym zapotrzebowaniu na paliwo tzw. but :)

 

natomiast jakość filtra (filtracji) może wpływać na pompę, wtryski

To nic takiego nie zaobserwowalem. Pali jak zawsze, czy garaz, czy mroz, na mrozie wrecz mam wrazenie jakby ciut kroej musial krecic.

BUTA nie daje wiec Vmax ciezko okreslic, ale szatan zbiera sie preznie jak mu na 3ce ciskam po miescie i do 3-3,5 tys  idzie, dalej nie krecze bo nie ma gdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze juz prawie kliknalem WCHODZE W TO ale jakos czamu malo mam na wojaze:)

Dolewam standardowo do  paliwa ECO MAX millersa. Moze toto pomaga nieco a moze nie.....mniej pali niz pokazuje komp, o okolo 0,4-0,5 l/100

tak tak, Eco Max i olej 2t, też dolewałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, Eco Max i olej 2t, też dolewałem ;)

wlasnie formawialem z gosciem majacym Millersa i mowil, ze ECOMAX i 2T to juz niepotrzebnie bo jedno i drugie ma podobny efekt smarowania z tym, ze ECOMAX dodatkowo "czysci" wtryskiwacze.

Wczoraj pomiar z tankowania zawsze pod korek i komp 7,9 a z kija 7,33l wiec zle nie jest. Jazda typowo miejska, wroclawska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.