Skocz do zawartości

wałki do t-jeta


rusala

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś miał być piękny dzień odpalenia t-jeta. Powoli szło do przodu czujnik po czujniku ale od zakręcenia rozrusznikiem niepokoił nas dziwny dźwięk z silnika. Zaczęliśmy sprawdzać i wyszło nam, że wcięcie do halla na wałku jest 90 stopni przestawione :( Na koniec zdjęliśmy pokrywę i od razu widać było że ze ssącymi jest chyba coś nie tak. Generalnie nawet na czuja nie było kompresji na żadnym cylindrze więc pewnie co najmniej 8 zaworów do wymiany. Dupy wołowe jesteśmy, że nie sprawdziliśmy no ale do głowy mi nie przyszło, że ktoś złożył rozrząd 180 stopni odwrotnie (patrząc po wale) bo tak to wygląda - jakby ktoś zrobił zgodnie z procedurą gdzie tłok 1 i 2 są równo ale pewnie szły w odwrotne strony niż powinno być. Nie wiem, dziwna sprawa bo żadnych śladów ani nic. No dobra to tyle słowem wstępu.

 

Skoro muszę całość i tak rozebrać to pomyślałem, że włożę przy okazji ostrzejsze wałki. Wszędzie doradzane są te z Punto 1 1.2 16V 86KM. Czy to tylko zbieg okoliczności, że chwilowo nie ma ich nigdzie czy rzeczywiście ciężko je dostać? Jeżeli tak to jakie inne byście polecili? Nie bardzo chce mi się po dzisiejszej przygodzie wertować wszystkie możliwe manuale. I przy okazji pytanie czy można przełożyć całą pokrywę czy trzeba zmienić wałki i koło pasowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro muszę całość i tak rozebrać to pomyślałem, że włożę przy okazji ostrzejsze wałki. Wszędzie doradzane są te z Punto 1 1.2 16V 86KM. Czy to tylko zbieg okoliczności, że chwilowo nie ma ich nigdzie czy rzeczywiście ciężko je dostać? Jeżeli tak to jakie inne byście polecili? Nie bardzo chce mi się po dzisiejszej przygodzie wertować wszystkie możliwe manuale. I przy okazji pytanie czy można przełożyć całą pokrywę czy trzeba zmienić wałki i koło pasowe?

 

napisz na giełdzie, że kupisz i może się ktoś zgłosi. NIe wszyscy na allegro od razu wystawiają.

albo bierz od Karana w lutym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.