Skocz do zawartości

Wycieczka za Odrę i parę pytań


stepien2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W lutym muszę odwiedzić Augsburg z noclegiem w Monachium na 2-3 dni możecie poradzić którą trasę wybrać i dlaczego?

 

Maps google pokazuję https://www.google.pl/maps/dir/Monachium,+Niemcy/Limanowa/@49.460266,11.3218838,6z/data=!4m15!4m14!1m5!1m1!1s0x479e75f9a38c5fd9:0x10cb84a7db1987d!2m2!1d11.5819806!2d48.1351253!1m5!1m1!1s0x47161cea11971677:0xbf5317c5c2a49381!2m2!1d20.42228!2d49.70587!3e0!5i2

(przy nowym silniku jeszcze nie ogarnąłem wklejania linków)

W tym momencie wygrywa trasa przez DE ze względu na duża ilość stacji lpg i brak winietek za autostrady.

Czy mogę mieć problemy z wjazdem w niektóre rejony Monachium i Augsburga ze względu na normę emisji spalin(auto z 2004 roku pb+lpg)?

 

Pzd

Andrzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to trasy to ci nie podpowiem, bo z WRC jezdze ;) ale nalepke umweltzone musisz miec zeby sie nie narazic na mandat. Wydaje mi sie ze twoje noPB powinien dostac zielona i wtedy wjedziesz wszedzie :) - mozna je kupic na stacji DEKRA (lub wspolpracujacej) w polsce, lub wysylkowo na dekra.pl (~80pln, plus ewentualnie kurier). Mozesz tez kupowac w niemczech, ale musisz pojechac na ichnie SKP (chyba tez dekra) i dla aut na polskich numerach kosztuje to z tego co pamietam ~10E.

 

Wbrew temu co niektorzy pisza w internecie - dla aut na polskich numerach nie da sie kupic nalepki na stacji paliw ani w pierwszym lepszym warsztacie... zjezdzilem troche kilometrow w okolicach frankfurtu nad menem zanim udalo mi sie znalezc stacje kontroli gdzie mi sprzedali lepke. Najsmieszniejsze jest to ze stacja kontroli oczywiscie byla w zielonej strefie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@. No patrz a ja kupiłem w budce u gościa na shellu w Jedrzychowicach. Wystarczył dowód rejestracyjny :)

 

ale jedrzychowice sa zdecydowanie po polskiej stronie ;) W zachodnich niemczech bylem w kilku miejscach i wszyscy mnie odsylali do DEKRA/ADAC i tam faktycznie od reki kupilem. Z tego co zrozumialem w niemieckim brief jest wpisana jakas informacja ktora od reki pozwala im wystawic naklejke, a ze w polskim dowodzie jej nie ma to musza gdzies tam sobie sprawdzac i niby nie maja dostepu... w sumie to nie wiem, slabo mowie po niemiecku a tym na stacjach paliw sie moze nie chcialo szukac ;)

 

O tym ze na 100% potrzebuje nalepki poinformowal mnie policjant jak sie krecilem po obrzezach fankfurtu szukajac miejsca gdzie moge ja kupic kiedy sie zorientowalem ze zaraz za zjazdem z ringu jest tablica informujaca o poczatku zielonej strefy :) Ostrzegl ze brak lepki grozi mandatem ale tym razem daruje bo widzi ze nowe auto i napewno spelnia normy i pokierowal do stacji DEKRA. Do prywatnego auta potem kupilem za 80pln w polsce - we wroclawiu jest dekra i mam swiety spokoj ;)

 

 

edyta - jakby ktos szukal we FRA nad Menem to lepke od reki kupicie w DEKRA Automobil GmbH Außenstelle Frankfurt, Frankenallee 260, 60326 Frankfurt am Main i to jest niedaleko autostradu choc juz w zielonej strefie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejkę kupię prawdopodobnie na znanym portalu cena trochę wyższe niż w urzędach niemieckich(5 euro). Mam jeszcze pytanie czy muszę mieć jakiś adapter do tankowania lpg na niemieckich stacjach?

 

Pzd

W niemczech maja węże przykręcane , nie na zacisk ,ale z reguły na stacjach mają adaptery (za kaucją przy kasie wydają) , ale też spotkałem się z stacjami gdzie końcówka była jak w PL . Dla świętego spokoju , możesz zakupić , ale nie jest to konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To gdyby ktoś potrzebowała informacji. Z tankowaniem lpg bez adaptera nie było żadnego problemu. Dystrybutor miał dwie końcówki, niemiecką i włoską. Ceny od ,62 przy autostradzie do 0,5 e w mieście. Ściągnąłem POI z stacjami lpg, ale akurat jak potrzebowałem to znalazła stację która w nocy nie działa, a pisało że 24h.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.